fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jeśli chcecie wiedzieć, jak samemu naprawić obiektyw...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-29 16:33:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chcecie wiedzieć, jak psim swędem, czyli praktycznie z friko, naprawić samodzielnie obiektyw, który przestał kręcić AF-em, to podpiszcie petycję od minimum 20 osób, czyli wystarczy że 20 osób zgłosi się pod wątkiem jako chętne do nabycia wiedzy :D

Problem może dotyczyć starych obiektywów do Canona produkcji Sigmy, Cosiny, Tamrona, Vivitara etc z własnym napędem elektrycznym nie-hipersonicznym. Czasem AF przestaje działać, słychać jazgot silnika, a obiektyw stoi...

Bez petycji nie napiszę NIC!
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-10-29 18:17:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
u mnie działa, ale chętnie się dowiem :)
Poproszę powiedz nam :)
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-29 18:25:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze 19 chętnych i jedziemy ;-)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2015-10-29 18:28:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja zawsze chętnie poczytam kto tam i co wymóżdżył... wklejam się w ten event ;-)
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-29 18:36:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-18 ;-)
fotografia cyfrowa
xpioxb
fotografia cyfrowa
2015-10-29 19:22:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawy temat. Czekam.
fotografia cyfrowa
K2
fotografia cyfrowa
2015-10-29 20:31:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja też poprosze :)
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2015-10-30 09:20:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i ja
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-31 00:19:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam wrażenie, że nieomalże pies z kulawą nogą nie zagląda na to forum :( Albo ludzie wiedzy- najbanalniejszej nawet- niechętni. Jak nie ma się do kogo o coś przypieprzyć, to ino dupy-rzepy i filozoficzne westchnienia zamiast wymiany wiedzy i doświadczeń ):-(
fotografia cyfrowa
Wroclavska
fotografia cyfrowa
2015-10-31 07:53:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podbijam
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2015-10-31 10:20:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czemu nie? Zawsze warto się czegoś dowiedzieć. Dołączam mój skromny głos do 'petycji' ;)
fotografia cyfrowa
gospel
fotografia cyfrowa
2015-10-31 10:42:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamron mi siadł,Sigma zaczyna warczeć niemiło,obiektywy tele,czekam na wyjaśnienie i pomoc :)
fotografia cyfrowa
aviator
fotografia cyfrowa
2015-10-31 11:10:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak nie chcesz, to nie pisz .... ale mnie rozbawiłeś :))))
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-31 11:45:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@aviator
Odbieranie chleba komukolwiek musi się wiązać z jakąś mniej dziką, niż kapitalistyczna, motywacją. W tym wypadku postawiłem na zainteresowanie tematem, bo przecież biznesu tu nie robię. Serwis Sigmy jest chyba tylko w Gdyni, pewnych części zamiennych żaden inny zakład nie dostanie za boga, a usługa naprawy najbanalniejszego defektu jest bardzo droga już choćby z tytułu wysokich kosztów przesyłki obiektywu do serwisu i zwrotnej pocztą kurierską. To są konkretne pieniądze, które klient musi wydać za robotę przeważnie niewartą tych pieniędzy. Odkąd zakład naprawczy skasował mnie na 130 PLN za usługę naprawy, którą powtórnie wykonałem sam doszedłszy empirycznie do wniosku, że cała naprawa polega na odgięciu śrubokrętem jednej blaszki i zajmuje góra 15 minut, to doszedłem do wniosku, że w wielu przypadkach usługi serwisowe to zdzierstwo, z którym trzeba walczyć.
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-31 12:20:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS
Ale w tym przypadku nie chodzi o żadną blaszkę ;-)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-10-31 17:06:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
atsf.....ciekawe doświadczenie socjologiczne....dobrze wiesz, ze mało tu osób aktywnych, mało zainteresowanych...może niektórymsprzęt się nie psuje.....powodó wiele by się nie angażować...:) ...może chciałeś zdopingować i uaktywnić społeczność OB...i za to CHWAŁA!!!, ale rzeczywistość jest trudna...
pewnie sie nie doczekasz 20 wpisów........
Moze już napisz o swoim odkryciu i kto moze to skorzysta????
fotografia cyfrowa
aviator
fotografia cyfrowa
2015-10-31 17:55:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety, ja nie jestem ciekaw Twojej nowatorskiej naprawy. Każdy kto szanuje społeczność w której jest aktywny, nie powinien w taki sposób domagać się aprobaty/pochwały dla swojego wiekopomnego odkrycia.
fotografia cyfrowa
xpioxb
fotografia cyfrowa
2015-10-31 18:30:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O jej wiekopomne odkrycie. Ciekawość mnie zżera.
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2015-10-31 20:35:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Faktycznie ciężko zebrać cały pluton w dzisiejszych czasach, więc... może lepszy rydz niż nic ;-)

@aviator
Każdy szanujący się szkoleniowiec urządza szkolenia PŁATNE, które odwołuje, jeśli się nie zgłosi odpowiednio wysoka liczba chętnych, bo mu się nie opłaca sobie samemu dupy zawracać dla pięciu uczestników na krzyż. Ja to robię BEZPŁATNIE, ale dlaczego mam nie szanować siebie i wszystkich pozostałych zasad? Nie wyjeżdżaj mi tu z "szanowaniem społeczności", bo darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, a niby z jakiej racji ja miałbym Ci coś darować? Masz coś w zamian? Publikując ku szerokiemu odbiorcy narażam się na odbiór tego przez osoby niezainteresowane, zupełnie jak ze swoimi zdjęciami, a na dodatek na tyle bezczelne, aby krytykować już nawet nie przekazywany materiał, ale same zasady jego udostępniania, gotowe jednakże się za psi rympał załapać! Nie, aviator, do dyplomacji to ty się nie nadajesz ;-) A czy będę chwalony, czy nie, to się okaże dopiero po udostępnieniu materiału.

Prześpię się z problemem, a biorę pod uwagę wysłanie instrukcji jedynie zainteresowanym na prv, bo po co to komuś, kogo to nie obchodzi?
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-10-31 20:51:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja już nie chcę wiedzic jak się to naprawia....myślałem, że chcesz zmobilizować "elektorat"...a to zwykła błazenada....:(((
fotografia cyfrowa
aviator
fotografia cyfrowa
2015-10-31 20:59:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@atsf ... szczena mi opadła, już tego nie ogarniam. Miej się dobrze ....
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2015-10-31 21:15:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jako ten człek głupi (choć głupcem się nie nazwę) w przeciwieństwie do tych sławnych i wiekopomnych autorytetów ogarniam i przyznaję rację autorowi Atsf.
Jestem zainteresowany i oczekuję wyłącznie info na mojego @milka którego podeśle na pw. z powszechnie wiadomych względów, również tych nie zainteresowanych.
Moim nieskromnym zdaniem jak tego głupiego wiedzy nigdy niezbyt wiele więc po co obarczać nią tych co już wszystko widzą i wiedzą.

Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2015-10-31 22:16:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem ZA-interesowany:) Co prawda, jeszcze żadne szkło mi nie padło (z aparatami gorzej) ale chętnie się dowiem.
fotografia cyfrowa
gospel
fotografia cyfrowa
2015-10-31 22:25:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pokora opłaca się,mam przepis...tralala !
Jeszcze raz wielkie dzięki atsf :)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2015-10-31 23:09:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja również. Dostałem prywatnie, podziękuję publicznie. Na razie nie miałem podobnych problemów. Na razie... więc dzięki, atsf.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa