fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
zdjecie ze srednią 4.0 wymoderowano
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-08 18:04:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zamieściłem zdjęcie które otrzymało srednią ocen 4.0 a wiec raczej nie jest gniotem. Zostało wymoderowane. Powód zupełnie bezsensowny moim zdaniem. Napisałem o tym przed chwileczka na forum i..... post na forum zginął a zdjęcie wróciło do galerii. Nie wiem jak długo zdjęcie nie pojawiało sie w galerii. Może mi ktoś wyjaśni dlaczego tak sie stało?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-07-08 18:40:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja wróciło to w czym problem?? :)))
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-08 18:45:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak sie stało.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-07-08 18:50:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj w The OB Matrix !
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-07-08 18:51:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale co?? To że wyleciało, czy to, że wróciło?? Czy też może to, że zdjęcie ma średnią 4,0?? :))))
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-08 18:56:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poza tym chciałbym sie zapytać co autor wymoderowania miał na myśli pisząc: "całkowity brak panowania nad światłem. To co powinno być dobrze naświetlone jest w cieniu, to co może być w cieniu, jest tutaj wyeksponowane przez światło." Powód dla mnie nie jest zrozumiały a dotyczy zdjęcia http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-317504.php
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:06:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja słyszałem że moderatorzy mogą tylko kasować zdjęcia. to wątki też mogą?

normalnie delicje.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:06:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem co autor wymoderowania miał na myśli, ale ja sobie myślę że lepiej by było jakby ładne światło było na oczach zamiast na nosie i dekolcie a i włosy nie jako jedna ciemna plama. Podejrzewam, że o to chodziło. Co do średniej za to zdjęcie osobiście uważam, że jest mocno zawyżona, ale na tym portalu niestety ostatnio panuje taka tendencja, tworzona w dużej mierze przez ludzi, którzy ocenili to zdjęcie, gdzie większość z nich liczy w niedługim czasie na Twój "odwet" w postaci czwóreczek pod ich zdjęciami.
Parafrazując MarteW "Witaj w OB TWA" :))))))
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:19:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I uważasz ze w przypadku tego zdjecia jest to powód do wywalenia go z galerii??? A kim są moderatorzy?
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:23:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzę Anders ze dałeś mi ocenę 1 :) To miłe z Twojej strony bo znaczy ze nie jest jednak beznadziejne :) a wiec Twoim zdaniem powinno pozostać :) Dziekuję za wsparcie :)
A pomożesz mi odpowiedzieć na wcześniejsze pytanie? Kim są moderatorzy?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:27:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ad2 : Tego niestety nikt nie wie kim są moderatorzy, co więcej patrząc na poziom galerii zaczynam się zastanawiać czy wogóle są tu jacykolwiek moderatorzy?
Ad1 : Nie mnie oceniać pracę moderatorów na tym portalu, moje zdanie na temat tego zdjęcia zamieściłem Ci w komentarzu wraz z oceną.

Jednak uogólniając to wolę, żeby poziom moderacji był wysoki i tego typu zdjęcia leciały, niż ma ten portal zalać fala gniotów z powodu zbyt pobłażliwej moderacji.
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:30:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem jednak dociekliwy. Może jednak ktoś wie kim są moderatorzy?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-07-08 19:38:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to miłej walki Ci życzę :))) Nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni będziesz starał się dociec tego kim są. Prawdopodobnie jak inni, w tym i ja wcześniej czy później sobie odpuścisz.
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-09 17:46:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz racje. Chyba odpuszczę sobie... ten portal. Jest przecież wiele innych. Może kiedyś tu jeszcze zajrzę..... Może coś sie zmieni....
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-07-09 17:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czegoś tu nie rozumiem...

Wstawiłeś, jak dotąd, dwa zdjęcia. Jedno ktoś Ci wymoderował, zapewne przez pomyłkę, gdyż jak sam napisałeś chwilę po Twoim zasygnalizowaniu tego problemu na forum zdjęcie wróciło do galerii, a wątek zniknął jako bezprzedmiotowy w tej sytuacji, co jest zupełnie zrozumiałe. Czego teraz oczekujesz?

Pytam bez ironii, po prostu nie widzę sensu w tym wszystkim tym bardziej, że już Twoje pierwsze zdjęcie wylądowało w VP, a drugie doznało raczej ciepłego przyjęcia.
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-09 18:32:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To proste. Przy okazji wymoderowania zdjęcia poznałem zwyczaje panujące na tym portalu. Nie przyszedłem tu zbierać punktów ale wymienić sie doświadczeniami na temat robienia zdjęć. Atmosfera która tu panuje to właśnie pogoń za punktami, poleceniami, złośliwości, intrygi... To nie mój klimat...
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-07-09 18:58:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tą pogonią to przesada, ale niewątpliwie punkty i polecenia są motywacją dla części użytkowników, co do zdjęcia to jego klimat mi się podoba, a że wymoderowali - cóż bywa, osobiście uważam że za mało moderują (bez związku z twoim zdjęciem), powinni im (moderatorom) zwiększyć normę na moderację i jakieś zobowiązania (idzie 22 lipca) mogliby podjąć np. 160% normy, a z wymoderowanym zdjęciem to raczej korzystne było, trochę szumu, użytkownicy poznali nowego, oglądalność zdjęcia się zwiększyła, pierwsze zdjęcie i od razu VP, - może jeszcze zdjęciem tygodnia zostanie - czego oczywiście życzę serdecznie. jak czytam Twoje wpisy to tak sobie myślę że sam nie mam takiej dogłębnej znajomości portalu jak Ty i pomimo odrobinę dłuższej bytności aż takiej złośliwości i intryg nie widzę (albo nie chcę widzieć), owszem czasem ktoś napisze co myśli - to dobrze trzeba czytać i zastanawiać się czy nie ma przypadkiem odrobiny prawdy w tych złośliwościach (najczęściej jest), jeśli chcesz wymieniać doświadczenia to czytaj raczej krytyczne uwagi i ciesz się z nich "słodziaki" niewiele wnoszą poza chwilowym zadowoleniem. ale się rozpisałem ale naprawdę lubię ten portal
fotografia cyfrowa
jarzato
fotografia cyfrowa
2008-07-09 19:25:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może masz racje. Jestem tu niedługo i o tym co mi sie nie podoba głownie dowiedziałem sie od innych użytkowników a wymoderowanie mojego zdjęcia utwierdziło mnie w tym myśleniu. Może sie mylę... Powiem Ci szczerze ze zasady działania tego portalu bardzo mnie urzekły. Byłem i nadal jestem pod wielkim wrażeniem. Punktacja, recenzje, krytyki... Wielkie brawa dla osób które ty wymyśliły. Mam jednak wrażenie ze wyszystko to może zostać zniszczone przez niedociągniecia ze strony moderatorów i adminów. To chyba te emocje, zafascynowanie a chwile później wzburzenie poparte zasłyszanymi opiniami spowodowały ze tak podszedłem do tematu.
Wiele prawdy jest w tym co napisałeś. Może warto sprawdzić dokładniej jak tu jest...
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-07-09 19:48:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie czytaj forum - to zabawisz tu dłużej :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-07-09 19:52:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czytanie i pisanie na forum prowadzi do poważnej choroby umysłowej ;P
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-07-09 21:06:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie tylko moderatorzy tworzą ten portal, użytkowncy są istotną jego częścią, portal jest "częściowo rozregulowany" i to każdy widzi, zabija go spore przewartościowanie zdjęć i zbyt delikatna moderacja - może ktoś pokaże jakieś dane ilościowe( ile dziennie jest wymoderowanych)- może rozwiązaniem jest ograniczenie w stylu "50% wylatuje na moderacji o... przepraszam przechodzi do portfolio" i to podniosłoby zdecydowanie poziom pozostałych, na przewartościowanie, wymianę ocen, złośliwości niewiele można zrobić ale ostra moderacja może ograniczyć wpływ tych zjawisk np. na zdjęcia pojawiające się w VP, nie da się moderować wszystkiego i pewnie nie ma takiej potrzeby, ale słabe zdjęcia można - jeśli ktoś chce się uczyć to moderacja jego prac jest też doskonałym drogowskazem - i nie chodzi tu o akcje pojedynczych użytkowników tylko o konsekwentną ocenę KAŻDEGO pojawiającego się w galerii zdjęcia przez moderatora.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-07-09 21:07:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedy tu "przyszedłem" wystawiłem swoje "startowe" zdjęcia. Ucieszyło mnie zainteresowanie nimi. Mniej lub bardziej pozytywne ale kulturalne i rzeczowe. Dosłownie jak w tytule. Takie były komentarze.
Potem wkręciłem się w "gwiazdę szeryfa". Zaczęła się masówka. Średnia moich zdjęć zaniżyła się dość znacznie. W moim portfolio zaczęły rosnąć pajęczyny w kątach ścian, a obierkom od ziemniaków brakło miejsca na opalanie się w świetle smrodu. Jednym słowem pierdolnik.
Na średniej (czyt. na ocenach) niegdy mi nie zależało. Ale chcąc nie chcąc - jak cię widzą, tak cię piszą. Jest ta namiastka walki o wygórowane lub conajmniej wyższe ego.
Przyszedł czas, że zacząłem udzielać się na forum. Doprowadziło to do tego, że co poniektórzy poznali mnie - nie moje zdjęcia - tylko mnie. I jak nie miałem "przyjaciół" lub "wrogów" tak się znaleźli. W sumie źle napisane. "Zwolenników" i "przeciwników" punktu widzenia. A konwersacje mnie lub bardziej zaawansowane były jak policzkowanie francusko-wietnamskie w 68.
Nadszedł kolejny czas - wyczyszczenie PF. Na w sumie długi czas. Odetchnąłem, odpocząłem, zdystansowałem się na nowo.
Nowe PF i...historia lubi się powtarzać. :)
Do trzech razy sztuka. Teraz zacząłem trzeci raz. Bez gwiazdy szeryfa - z umiarem (staram się).
Fajny jest ten portal. Tylko naprawdę trzeba w nim posiedzieć czasami z zaangażowaniem tylko po to żeby się raz zrazić, raz pogodzić...
...zupełnie jak we własnym domu. :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-07-09 21:12:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrazić się? tzn. zjeść zrazy?:)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-07-09 21:16:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorry - miało być zarazić. ;)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-07-09 21:30:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
umiar to dobra rzecz, nigdy nie byłem szeryfem ani nie chcę być (choć czasem lubię ten zapach napalmu o poranku), tak naprawdę "słodziak" dając Ci 4 pod słabym zdjęciem robi ci większą krzywde niż osoba dająca 1 pod przyzwoitym (uwaga nie lecieć mi tam do PF i nie dawać jedynek) "słodzenie" blokuje rozwój sensowna krytyka (nawet złośliwa) rozwija.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa