fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
SKANDAL !
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Jolanta
fotografia cyfrowa
2008-07-16 08:05:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wczoraj wymoderowano moje zdjęcie z serwisu c a ł k o w i c i e : nie ma go nawet w portfolio. Było oceniane i punkty też zniknęły !
Od redakcji dostałam maila o treści:
"Witaj,
Umieszczone przez Ciebie zdjęcie zostało usunięte z serwisu przez moderatora. Poziom zdjęcia został oceniony na niewystarczający do publikacji w galerii lub naruszało ono regulamin serwisu.

Redakcja
serwisu Obiektywni.pl "

Napisałam do szanownej redakcji oczywiście bez odzewu.
Czy ktoś z Was miał taki przypadek ?
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-07-16 08:58:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawe czy teraz, zgodnie z ostatnim e-mail'em od administracji, zablokują Ci konto za opublikowanie "fragmentu/opisu/relacji z prywatnej korespondencji z innymi użytkownikami/administracją"...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-07-16 09:06:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wydaje mi się, że skrzynka PW adminy przepełniła się i wiadomości w ogóle do niej nie dochodzą (osobiście czekam na jakąkolwiek odpowiedź na zgłoszenie ważnego problemu już trzeci dzień)
fotografia cyfrowa
Jolanta
fotografia cyfrowa
2008-07-16 10:23:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najciekawsze jest to, że zarzuty są nieprawdziwe ; zdjęcie nie naruszało regulaminu serwisu, ani poziom nie był niewystarczający .
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 10:32:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie miałam takiego przypadku Jolanta.
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:18:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe - co do tych kar za opublikowanie PW - to Administracja ciut przegięła :))) Czekam, by ktoś do mnie napisał coś fajnego, co nadaje się do opublikowania. Jak zablokują mi za to konto - pójdziemy do sądu. Regulamin wewnętrzny nie może być sprzeczny z KC i Ustawą o Prawach Autorskich (etc.).

Tym bardziej użytkownicy SPRZED modyfikacji regulaminu nie powinni się dawać wpuszczać w maliny zasadami sprzecznymi z prawem :) Oni nawet nie muszą udowadniać sprzeczności tego zapisu z prawem :)))

Joanno - jeśli wymoderowano je całkowicie to:
1. pomyłka - rzecz najbardzej oczywista,
2. Mod uznał, że zachodzi przypadek drugi, a więc niezgodność z regulaminem. W przypadku pierwszym, jak wiadomo, zdjęcie pozostaje w PF.. Marta - mogłabyś mi przeforwardować na PW albo maila tę informację o zmianach, którą wszyscy dostali na maila? Nie było mie tu wtedy, więc nie dostałem, a mam ochotę to sobie przeanalizować :)))
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:21:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo, wymoderowano zdjęcie Jolanty, nie moje ;-)
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:23:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

OK :)

Jolanto - jeśli wymoderowano je całkowicie to:
1. pomyłka - rzecz najbardzej oczywista,
2. Mod uznał, że zachodzi przypadek drugi, a więc niezgodność z regulaminem. W przypadku pierwszym, jak wiadomo, zdjęcie pozostaje w PF.. Marta - mogłabyś mi przeforwardować na PW albo maila tę informację o zmianach, którą wszyscy dostali na maila? Nie było mie tu wtedy, więc nie dostałem, a mam ochotę to sobie przeanalizować :)))
fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:25:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Najciekawsze jest to, że zarzuty są nieprawdziwe ; zdjęcie nie naruszało regulaminu serwisu, ani poziom nie był niewystarczający . "

Jolu, jeśli chodzi o drugi zarzut, to jest to tylko i wyłącznie Twoja subiektywna opinia, inni użytkownicy oraz moderatorzy mogli mieć zgoła inne zdanie na ten temat :)
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:26:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale z powodu niewystarczającego poziomu, zdjęcie jest moderowane, lecz pozostaje w PF, nieprawdaż?
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:28:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo, nie jestem Martą, ale wysłałam Ci PW.
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 11:35:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Canthi, Joanna, dziękuję.. Cóż - Administracja się ciut pospieszyła. Wprawdzie uczestnictwo w serwisie OB jest swego rodzaju umową adhezyjną, ale nie jednorazową. W związku z powyższym, każda zmiana regulaminu powinna zostać przesłana do użytkowników wraz z opcjonalnym wyborem - akceptuję i zostaję, lub nieakceptuję i wybywam. W tym drugim przypadku mozna żądać całkowitego wyczyszczenia śladów udziału w zabawie OB. Tego wymogu nie dopełniono, więc zmiany w regulaminie są pozbawione mocy.

Jak pisałem, regulamin - zbiór zasad ustanawianych przez właściciela/admina/dyrektora, nie może być sprzeczny z prawem. Karanie za publikowanie treści z PW jest z prawem sprzeczne. Jest to wykładnia rozszerzająca zasady tajemnicy korespondencji - niezgodna z prawem polskim, nie mówiąc już o tym, że dokonana przez nieuprawniony do tego organ.

Tak poważna firma ma chyba radcę prawnego? Warto by zasięgnąć jego opinii przy kolejnej próbie modyfikacji regulaminu, jeśli już bawimy się w zgodność z prawem.
Swoją drogą zaś ciekawe, czy wytną mnie za to z serwisu, zablokują konto, pogrożą paluszkiem, czy oleją. Stawiam na to ostatnie :))
fotografia cyfrowa
Jolanta
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:12:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zdjęcie wróciło bez słowa wyjaśnienia.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:14:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skandal! ;)
fotografia cyfrowa
Jolanta
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:16:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O zmianach w regulaminie nie dostałam maila.
Niedbalstwo i bałaganiarstwo wkradło się na OB.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:20:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jolanto, ja dostałem taki e-mail dwa razy, więc jeden z nich pewnie był do Ciebie...
fotografia cyfrowa
Jolanta
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:22:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Możliwe :)))) Mnie już nic nie dziwi :))))
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:38:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Zdjęcie wróciło bez słowa wyjaśnienia."

Jak sądzę zaszedł więc przypadek 1:

"Joanno - jeśli wymoderowano je całkowicie to:
1. pomyłka - rzecz najbardzej oczywista,..." (uwielbiam cytować sam siebie, podnosi mi to poziom trombocytów)

Czy to to zdjęcie? : http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-309788.php

Hmm, cóż... Nie obraź się - przesunąłbym je do PF na miejscu moderatora.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa