fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zawsze kiedyś musi byc ten pierwszy raz
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2008-08-14 11:01:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do tej pory sie nie skarżyłem, ale wymoderowanie tego zdjęcia, bo jest ponoc prześwietlone to lekka moim zdaniem przesada.
Ze słabą jakością nie będe polemizował.
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-329138.php
.
Drogi autorze, to zdjęcie zostało wymoderowane przez co najmniej dwóch moderatorów, którzy niezależnie od siebie uznali, że zdjęcie należy przesunąć z zakładki Galeria. Pomimo to, znajduje się ono dalej w Twoim portfolio i można je komentować i oceniać. Moderatorzy uznali, że w zdjęciu popełniono poniższe błędy:

Słaba jakość. Niestety, ale jakość zdjęcia jest niewystarczająca aby zostało zaprezentowane w galerii fotograficznej. Zwróć większą uwagę na proces przygotowywania zdjęcia do pokazania go na forum publicznym.
Zdjęcie jest prześwietlone, przez co powstają jasne plamy, a szczegóły stają się nierozpoznawalne. Postaraj się o prawidłowy pomiar światła w aparacie. W miarę możliwości i umiejętności używaj zamiast trybów tematycznych ? trybów manualnych. Kontroluj także ekspozycję w swoim aparacie. W wypadku szczególnie niekorzystnego oświetlenia używaj (w miarę możliwości) filtrów np. połówkowego szarego lub polaryzacyjnego. Jeśli to możliwe, staraj się wykonywać zdjęcie w porach porannych lub popołudniowych kiedy promienie słoneczne są bardziej "miękkie".
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-14 11:03:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uzasadnienie z automatu, jak zwykle...
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2008-08-14 11:05:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem że z ałtomatu, ale wyobrażam sobie że moderator musi wybra kategorię.
Tutaj wybtał "zdjęcie prześwietlone" - może znjdzie się ktoś kto mi to wytłumaczy?
fotografia cyfrowa
sunflower55
fotografia cyfrowa
2008-08-14 11:51:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chociaż dostałeś jakieś wyjaśnienie :), z automatu lepsze niż żadne. Ja nie dostałam żadnego info, chyba że zdjęcie było takie tragiczne, że nawet nie chciało im się niczego napisać, albo nie wiem gdzie szukać :). Moje pierwsze wymoderowane i "nie wiem dlaczego..." :)
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2008-08-14 11:54:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sunflower - pod zdjęciem kliknij na "W portfolio".
fotografia cyfrowa
sunflower55
fotografia cyfrowa
2008-08-14 12:10:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ooo, dzięki ... jest informacja - oczywiście Album rodzinny i niedoświetlone
dzięki za podpowiedz :)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-08-14 14:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fizyk, na moje oko masz za dużo obszarów z przepaleniami. Matryca cyfrowa ma to do siebie, ze nawet niewielkie prześwietlenie zdjęcia powoduje nieodwracalną utratę szczegółów w światłach, jeżeli robisz RAW'y, to czasami jeszcze da się coś z tego wyciągnąć, a jeżeli nie, to zawsze lepiej pomylić się trochę w dół niż w górę.

A tak na marginesie: jaką różnicę robi Ci podanie takiej, a nie innej przyczyny wywalenia zdjęcia?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa