fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
USTAWKA 3/2009
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:18:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tym razem zaproponuję ciut inną konwencję:

TEMAT: street vs macro

o co chodzi?? fotografowie robiący macro zrobią zdjęcia streetowe, a Ci od streeta (i powiedzmy od fotografii ludzi ogólnie pojętej) zrobią zdjęcia macro.

Żeby uniknąć posądzenia o nabijanie sobie poleceń i windowanie się do VP głosować będziemy dając plusy przy pierwszej krytyce pod pracą. Ponieważ nie można plusować krytyk, które napisze autor to zrobimy tak, że podzielimy się w pary, jeden drugiemu wpisze tekst do krytyki , o tym, że jest to USTAWKA 3/2009 itd.

NAJWAŻNEJSZE!!!!!

ZABAWA TA NIE MA NA CELU POKAZANIA, KTO JEST NAJLEPSZY!!!!
MA ZACHĘCIĆ DO EKSPERYMENTOWANIA Z TEMATYKĄ, KTÓRĄ NA CODZIEŃ SIĘ NIE ZAJMUJEMY!!!
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:22:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Macro:
1. Andres
2. Buddabar

Street:
1.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:30:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gdzie w zimie motylka wypatrzeć?:))
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:46:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - nie chodzi mi o to kto jest naj! ale o fajną zabawę. Jeśli jest mało obiektów do porównania to ta zabawa jest nieco mniej ciekawa społecznie a i fotograficznie też. Makro można zrobić wszystkiemu ale żeby docenić trud 'makrowiczów' może warto spróbować zmierzyć się z dominującym tu tematem? Pytanie w kwestii technicznej - czy lupa przed obiektywem wystarczy?
WOLAŁBYM NIECO OPÓŹNIĆ TO MAKRO - aż robactwo wylezie i mleczyki dojrzeją. Niech by to była 4 ustawka.
Plusowanie krytyk jest ok, choć żal, że nie będzie tego widać w jakimś jednym miejscu. Może redakcja mogłaby zrobić na samym dole strony głównej takie czterozdjęciowe okienko 'ustawka' albo wykorzystać pustą zakładkę 'konkursy' by pokazać wszystkie prace koło siebie. Podniesie to jakość zabawy.
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:55:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tego co wiem będa zmiany organizacyjne na OB - spokojnie poczekajmy do 20.03
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 13:17:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ogólnie popieram i Andres i skimi, z tym że jeśli chodzi o macro, to rzeczywiście lepiej poczekać na owady i temat macro zawęzić do owadów, bo o ile można zrobić świetne macro np. zapałce o tyle znacznie trudniej jest zrobić takie macro np. latającym ważką czy innym małym i ruchliwym insektom, a to mogłoby być rzeczywiście ciekawym eksperymentem dla osób które wcześniej tego nie próbowały i przy okazji może nabraliby oni trochę więcej respektu do tego gatunku fotografii ;-)

zmiany na OB są zapowiadane mniej więcej od dwóch lat ;-))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-11 13:26:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czekanie na owady sporo ułatwi zadanie.
KrisBe szczerze mówiąc nie chciałbym uogólniać, ale patrząc co się tutaj dzieje to respektu powinni nauczyć się autorzy zdjęć macro (oczywiście są wyjątki).
Uważam również że nie ma co czekać na administrację. Zrobią swoje to fajnie, a póki co my się bawmy w to co możemy.
Co do macro zapałki to wcale nie jest tak łatwo. Oczywiście technicznie będzie dobre, pytanie tylko czy będzie to dobre zdjęcie?? Uważam, że dużo łatwiej jest zrobić dobrą fotografię owadom (pomijam aspekt techniczny) niż na przykład wymienionej powyżej zapałce.

Ja tam nikogo nie zmuszam do tej zabawy. ale mam nadzieję że kilka osób podniesie rękawicę i podejmie się wyzwania.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:00:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres, macro insektów często wiąże się z bieganiem o świcie pod łąkach czy lasach w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, nierzadko takie bieganie konczy sie klapą, więc trzeba to powtarzać aż do skutku, np. żeby zrobić to zdjęcie, http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-9155.php
które nota bene też nie jest czymś szczególnym, przeleżałem na zimnej i mokrej glebie blisko godz. z aparatem przymarzniętym do nosa ;-)
i właśnie to miałem na myśli pisząc o respekcie przy ocenianiu, zresztą lepiej nie poruszać tak drażliwych tematów ;-)
a zapałki czy inne rzeczy można fotografować sobie w pomieszczeniu zamkniętym i ciepłym na dziesiątki sposobów, a jeszcze jak ktoś ma dojście do studia i dobrego sprzętu, to już tylko wyobraźnia może być jedyną przeszkodą...

ja na streeta mogę się zapisać, mam tego trochę, tylko nie publikuje...
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:24:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Macro:
1. Andres
2. Buddabar
3. keramodnor

Street:
1.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:36:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Macro:
1. Andres
2. Buddabar
3. keramodnor

Street:
1.KrisBe
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:38:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe,
A nie spodziewasz się w takim razie ograniczenia ustawkowego streetu, dla codziennych autorów makro, wyłącznie do np. "przypadkowości szczególnej"?
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:39:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keramodnor,
akurat taką mam do zaprezentowania ;-)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:40:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja powiem co wiem ;-0 Co począć z tymi co i makro kiedyś jedno nieudolne zrobili a i "ryjki" na ulicy łowią ?

Proponuje sprecyzować jakiś temat i nie dzielić ludzi na grupy. Oceniać tak jak proponuje Andres ( krytykami ) , po wystawieniu pierwszy z widzów ustawkowych wpisze krytykę pod tytułem "USTAWKA 03.2009 : " i tyle.

Ale pozostaje najważniejsze pytanie: jaki temat ? i drugie poboczne pytanie : jakie zmiany organizacyjne się szykują ? i trzecie pytanie : dlaczego dowiaduje się ostatni ? :-)

fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:44:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe,
ignorujesz mnie

skoro już się wysiliłem do linkowanego zdjęcia, to masz to koment do niego:

"O co chodzi z tym czarnym obrysowaniem płatka i badyla?
Szkoda, że tyłem jest, ale i tak dobrze, że lata.

niezłe"

Ocena 2 nie wpadła z wiadomych przyczyn.

fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:47:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe,
A nie obawiasz się, że na zdjęciach street będą miały być widoczne gazety z 15 marca 2009 (na chodniku, w kiosku, w ręku)? Ja też jakiś "znacznik" mogę podrzucić w kadr makro.

;-)))
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:54:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to o czym myślę jest, jeśli mnie pamięć nie myli z przed 3 lub 4 lat, mogę wrzucić z efixem dla potwierdzenia wiarygodności, bo chyba tam nie ma nic na zdjęciu co mogłoby potwierdzić jednoznaczne datę...
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 14:57:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keramodnor, ja Ciebie nie ignoruje, to raczej administracja postanowiła że tak będzie lepiej, ale dziękuje za pochlebny komentarz...
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-11 15:03:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keramodnor, a wracają do Twoich słusznych uwag pod tym zdjęciem, to te obrysowanie jest wynikiem zbyt mocnego wyostrzania...
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 15:06:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na administrację, to szkoda słów.
----------------

Myślę, że właśnie zabawnie będzie nie ograniczać niczego w makro i streecie. Jest jasne, że nie kupię obiektywu makro, pierścieni pośrednich, pierścieniowej lampy i nie położę się w bagnie na kilka godzin.
Przekładając to na łowienie ryb, której to czynności nie wykonuję i nie lubię - nie kupię wędki, nie będę godzinami siedzieć na stołku nad jeziorem - natomiast chętnie bym pożyczył łuk od sąsiada i wchodząc do zimnego jeziora zapolowałbym nawet bez rezultatu na wielką rybę.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 15:07:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawsze myślałem, że wyostrzanie robi białe obwódki
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-03-11 15:10:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobrze, a skoro do tej pory nie robiłem ani makro, ani streeta, to jestem automatycznie wyłączony z turnieju, czy tak?... ;-)) Nie ma sprawy, dołączę przy następnej okazji... ;)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 15:20:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UT,
dołącz tam, gdzie masz dalej.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-03-11 15:24:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A więc makro?!!!... no to muszę się poważnie zastanowić... ;)))
fotografia cyfrowa
Bramka
fotografia cyfrowa
2009-03-11 17:20:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie wyzwaniem jest street, jesli czekamy do 20 marca to moze do tej pory cos wymysle, wiec:

Macro:
1. Andres
2. Buddabar
3. keramodnor

Street:
1.KrisBe
2.Bramka
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2009-03-11 17:37:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodaję się

Macro:
1. Andres
2. Buddabar
3. keramodnor
4. Rex_XIII

Street:
1.KrisBe
2.Bramka
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa