fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Efekt żarzenia się kolorów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2009-12-15 19:34:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Moje pytanie to jak taki efekt uzyskać? Nadmienię, że nie mam tu na myśli saturacji ani podbijania kontrastu zdjęcia, te efekty działają w/g mnie zbyt mocno oczywiście można stosować je z wyczuciem, ale to nie jest jednak TO. Czy istnieje w PS lub innych programach graficznych suwaczek odpowiedzialny właśnie za dodawanie tego efektu?
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-12-15 19:38:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jakiś przykład - żeby sprecyzować o co chodzi?
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2009-12-15 19:51:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie chodzi o zarejestrowanie luminescencji opóźnionej...
trzeba fotografować luminofory
;)
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-12-15 22:01:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaznaczę , że nie bardzo rozumiem w czym rzecz , nie wiem o co pytasz w 100% , więc na ślepo udzielam odpowiedzi , może o to ci chodzi. Odpalasz PS , zmieniasz obrazek do trybu Lab , potem Image - > Apply image , potem wybierasz channel "a" na przykład i zmieniasz sobie blending po kolei i patrzysz co wychodzi. Potem możesz zmienić channel na "b" i ponownie zmieniasz blending po kolei i patrzysz jak sie kolory zmieniaja.

To najszybszy sposób ożywienia koloru jaki znam. W przypadku powielenia warstwy oryginalnej i dokonaniu zmian które powyżej opisałem na kopi warstwy, oraz jednocześnie stosując maskowanie selektywne , można uzyskać ciekawe efekty. Kryciem warstwy ( opacity ) możesz osłabić efekt , jak jest zbyt mocny.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-12-15 23:24:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moren,
istnieje wiele odpowiedzi
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2009-12-16 22:24:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję za odpowiedzi, myślę, że uzyskiwanie tego efektu jest jednak jakąś składową wszystkich elementów na którą składa się wyjątkowa jakość zdjęcia. enderlezi dzięki za wyczerpującą i fachową odpowiedź, nie mniej jednak nie jestem aż tak zaawansowany w obróbce zdjęcia, żebym mógł swobodnie operować na warstwach , jak na razie to wiem o czym piszesz i tyle , być może starczy mi cierpliwości i zapału żeby temat zgłębić, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-12-16 22:43:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moren,
Ale nie wiemy nadal o jaki dokładnie efekt Tobie chodzi.
fotografia cyfrowa
Kukasz
fotografia cyfrowa
2009-12-17 11:00:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Troche mi to przypomina rozmowy politykow. Duzo gadania a i tak nikt nie ma pojecia o co chodzi... ;]
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-12-17 11:10:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a może podaj link do zdjęcia , które jest nie koniecznie na OB , w którym zaobserwowałeś to żarzenie się kolorów ? Będzie łatwiej odpowiedzieć.
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2012-02-24 00:20:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odnalazłem ten suwak w PS- CR nazywa się Vibrance co oczywiście bywa mylnie tłumaczone jako Wibracja
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-02-24 14:25:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To teraz, Morenie, czas na prezentację, cobyśmy dowiedzieli się, o co Ci chodziło. :)))
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2012-02-24 18:00:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za neojmx... od rana mnie to męczy ;-))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa