fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
RAW z LX3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bohdansw
fotografia cyfrowa
2010-01-01 17:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do tej pory kiedy posługiwałem się panasonikiem FZ30 nie miałem problemów z przenoszeniem Raw-ów z aparatu do komputera z wykorzystaniem programu PHOTO fun STUDIO. Natomiast do zakupionego ostatnio panasonika LX3 otrzymałem również PHOTO fun STUDIO ale przy przepisywaniu do komputera przechodza tylko pliki jpg. Czy między jednym i drugim PHOTO fun STUDIO są jakieś różnice i powinienem usunąć wcześniej zainstalowaną wersję otrzymaną z FZ30 aby następnie zainstalować wersję otrzymaną z LX3. ale wtedy mogę mieć problemy z zapisywaniem w kompie plików RAW z FZ30.
Spodziewam się, że do tej pory już ktoś poradził sobie z tym problemem i będę mógł skorzystać z jego doświadczenia. Pozdrawiam. Bohdan
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2010-01-01 19:42:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecam czytnik kart.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-01-02 10:18:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprawdz czy jest uaktualnienie programu Photo Fun Studio, na ich stronie, tzn czy posiadasz ostatnia wersje tego programu.
fotografia cyfrowa
bohdansw
fotografia cyfrowa
2010-01-05 11:07:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Musiałem jednak zainstalowac nową wersję (2.1) PHOTO funSTUDIO i problem przenoszenia Raw-ów z LX3 do komputera z głowy.
Natomiast następny problem z pogramem do obróbki Raw-ów Silkypix Deweloper Studio 3.0, przystosowanym do Raw-ów właśnie do nowych LUMIKSÓW. Otóż instrukcja tego programu jest w j.angielskim a ja (w swoim wieku) nie zdążę się już go nauczyć. Moze ktoś z Państwa dysponuje polskim tekstem tej instrukcji? Pozdrawiam. Bohdan
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-01-05 20:55:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bohdan, a nie lepiej kupic jakis program ktory wystepuje w jezyku polskim?
Pzdr
fotografia cyfrowa
bohdansw
fotografia cyfrowa
2010-01-06 10:50:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz: Właśnie ten program otrzymałem razem z aparatem i tych Raw-ów z LX3 i kilku innych LUMIXÓW nie da się "obrobić innymi programami. Pozdr.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-01-06 12:19:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na pewno mozna obrobic Photoshopem, jest on (chyba) w polskiej wersji, tyle ze drogo kosztuje..
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-01-06 17:12:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podobno sprawe zalatwi GIMP + wtyczka UFRaw (LX3 RAW jest obslugiwany przez DCRaw 8.88)

a jak nie, to Adobe Camera RAW (chyba tanszy od fotoszopa)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa