fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Trochę mnie to nudzi.....
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-03-30 09:47:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanie... a co jak na zdjęciu nie ma gałązek....?i innych przedmiotów? jedynym elementem w kadrze jest modelka.... nie pocięta
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-481775.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-480086.php

Jak zalazłam komuś za skórę to proszę o info na ten temat ;)
Kiedy znów drodzy moderatorzy będziecie usuwać kolejne moje foto, to proszę o inne uzasadnienie bo to już mi się nudzi :P
Na dzisiaj mam portrecik ... koło 21 wstawię jak by ktoś chciał wymoderować, to zapraszam:)


Drogi autorze, to zdjęcie zostało wymoderowane przez co najmniej dwóch moderatorów, którzy niezależnie od siebie uznali, że zdjęcie należy przesunąć z zakładki Galeria. Pomimo to, znajduje się ono dalej w Twoim portfolio i można je komentować i oceniać. Moderatorzy uznali, że w zdjęciu popełniono poniższe błędy:

Nieciekawy kadr. Zadbanie o odpowiednią kompozycję na zdjęciu jest bardzo ważne. WSKAZÓWKA. Pamiętaj o regule złotego podziału, ale nie traktuj jej zbyt dosłownie. Do częstych błędów popełnianych w kadrowaniu jest umieszczenie obiektu w centrum. Również bałagan w kadrze powoduje zmniejszenie wartości fotografii. Często lepiej jest umieścić w kadrze mniej niż więcej elementów, które zakłócają odbiór. Staraj się unikać przypadkowych przedmiotów w rogach kadru, jak np. pozostałości gałęzi, krzaków czy innych przedmiotów, jeśli takowe jednak z jakiś względów pozostały w kadrze, a wydaje Ci się on udany i ciekawy ? możesz spróbować wystemplować w programach graficznych zbędne pozostałości.
Nieudana obróbka. Niestety, ale w tym zdjęciu przesadzono z obróbką w programie graficznym lub metodami tradycyjnymi, co jest widoczne gołym okiem. Pamiętaj, że obróbka ma za zadanie podkreślenie walorów zdjęcia i uwypuklenie jego zalet, a nie wypaczenie i stworzenie wrażenia sztucznie wykreowanego obrazu.
Nieciekawy temat. Szanowny autorze, podstawą w fotografii jest ciekawy i potrafiący zainteresować odbiorcę temat. Czy naprawdę temat tego zdjęcia może wzbudzić emocje w odbiorcach
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-30 10:35:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Te uzasadnienia lecą chyba z automatu, ale szczerze mówiąc w obu przypadkach moim zdaniem są zasadne. Bo ani kadr nie porywa, ani obróbka dobra.
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-03-30 14:11:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres, to w takim przypadku 70% zdjęć w galerii OB powinno z niej wylecieć.... i pieprzenie o gałązkach w kadrze, jak zdjęcie robione jest w jakimś pokoju mija się z celem. Obróbka, to rzecz gustu, a Tobie się nigdy nic nie podoba więc.... hmmm... :)
Proszę, bardzo takie zdjęcia wiszą w galerii i jeszcze są polecane, więc sądzę, że moderatorzy powinni się zajmować takimi rzeczami....
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-481734.php

Idę bo znów się pokłócimy ;) pozdrawiam Cię serdecznie, a jak Ci się nie podoba np obróbka, to możesz przyjść i się wypowiedzieć, ale zdjęcia z galerii wyrzucać nie muszą, bo na to nie zasługuje.... :)

fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-30 14:18:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ależ ja się z Tobą całkowicie zgadzam :)))) właśnie pewnie 70% zdjęć powinno wylecieć, dlatego ubolewam nad pobłażliwością moderatorów :))) Co więcej piszę tu również o moich zdjęciach :)))
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-03-30 14:32:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Talunia, popieram Cię w kwestii bardzo irytującego braku adkewatności moderatorskich uzasadnień, które niestety nadzwyczaj rzadko są indywidualizowane, a bardzo często sprawiają wrażenie losowania z bazy gotowych tekstów (nota bene dobrze znanych bywalcom od paru lat)
Skądinad temat ten był wielokrotnie poruszany przez rożne osoby i nic to nie zmieniło, wiec najwyraźniej po stronie administracji nie ma woli wprowadzania żadnych zmian w tej mierze (wyobrażam sobie, ze moderatorzy mają dużą swobodę działania, jednak za rozwiazania systemowe odpowiedzialna jest administracja i ostatecznie właściciel serwisu)

Niezależnie od tej ogólnej refleksji, w odniesieniu do dwóch wskazanych przez Ciebie zdjęć nie dyskutowałabym zasadności ich wymoderowania. Są zwyczajnie słabe (i nie zmienia tego fakt, że w galerii wiszą gorsze i niewymoderowane). Chcesz KK?
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-03-30 18:13:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mordecai, kk może być jak najbardziej :)
co do wymoderowania tego zdjęcia http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-481775.php nie zgadzam się ....
to drugie mogli wyrzucić jak musieli :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-03-30 18:47:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
talunia,
Jak bardzo chcesz, to jeszcze broń to zdjęcie: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-481775.php
ale drugie sobie odpuść i już nigdzie nie podawaj do niego linku.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-03-30 18:48:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...no proszę, sama możesz moderować swoje foty
;-)))
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-03-30 18:53:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;) To może po Czipsie Solonym.... Tesco 450g za jedyne 2,99 ;)

Ja już swoje pod tym co się obroni to napisałem :D
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-03-30 19:33:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera, właśnie to zdjęcie mam zamiar bronić :) to 2 odpuszczam :) Widzisz... gdyby nam nie założyli blokady administracyjnej, to na pewno napisał byś mi jakąś twórczą kk ;)
pozdr :)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-03-30 23:00:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Talunia, chciałaś - masz! ;)
fotografia cyfrowa
Jowisz
fotografia cyfrowa
2010-03-31 11:25:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do mojej ostatniej foty moderacja dodala taki oto komentarz:

"Nieciekawie pokazana twarz. Decydując się na fotografię portretową trzeba pamiętać o odpowiednim ustawieniu modela. Najczęstszymi błędami jest zbytnie schowanie twarzy, pokazywanie jej w niekorzystnym ujęciu."

;D

fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-31 11:26:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do którego zdjęcia??
fotografia cyfrowa
Jowisz
fotografia cyfrowa
2010-03-31 11:43:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pierwszego od lewej ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-31 12:08:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tego z krzaczorami i księżycem w pełni? :)))) NO to jak najbardziej słuszna uwaga co do twarzy :))) CO widać na załączonym obrazku moderatorzy też mają poczucie humoru :) a i Ty sądząc po emocie na końcu Twojego wpisu podobnie to traktujesz :)))
fotografia cyfrowa
Jowisz
fotografia cyfrowa
2010-03-31 12:45:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A kto ich tam wie? ;)
Ale usmialem sie, to fakt :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa