fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czy do MAKRO lepsza maupka?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2010-04-01 18:37:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witanko
Ostatnio miałem okazję pofocić w fajnym oświetleniu tulipanka. No wiec biorę mojego Nikona D40 zakładam obiektyw 17-70 Sigma i focę. Patrzę na wyświetlacz, hm, takie sobie. Nagle mój wzrok kieruję na nieużywaną maupkę Olympusa. Odpalam kieruję na kwiatka, pstryk i eureka 100 razy lepsza plastyka zdjęcia, nasycenie kolorów również, jakość zdjęcia - hm , lepsza (NIkon D40 6mil Olek 7 mil), zdjęcie cieszy oko. Jak to jest Q z tymi lustrzankami? Olek to aparat którego elektronika pomaga uzyskać wysokiej jakości zdjęcie, a D40 wszystko samemu i do tego z mizernym skutkiem
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2010-04-01 18:41:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobrze, ale w tego rodzaju fotografii ważna jest przecież także pełna kontrola GO, czy i z tym Olek sobie lepiej radzi od lustra Nikona? ;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-04-01 18:43:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lol
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-04-01 18:48:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten obiektyw (17-70) to macro tylko z nazwy. Weź prawdziwy obiektyw macro i wtedy spróbuj:) Tylko jeszcze naucz się robić takie zdjęcia - to nie takie proste.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-04-01 18:53:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja do robienia makro używam sigmy 70-300 z funkcją makro, albo manualnego pentaxa asahi 100 mm, czasem z makrokonwerterem. Ale był czas, że robiłam kompaktem z makrokonwerterem i też wychodziły nieźle. Tyle że trudniej było manipulować GO.
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-04-01 18:54:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A swoją drogą wiesz co to jest plastyka zdjęcia? Co do kolorów to każdy kompakt podbija kolory celowo aby wydawały się "piękne". Jeśli chodzi o jakość to już przegiąłeś chyba że robiłeś na maksymalnym ISO albo kompakt z funkcją odszumiania.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-04-01 19:24:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niech już się skończy ten 1 kwietnia, bo oszaleć można od czytania niektórych rozpraw :)
fotografia cyfrowa
sadness
fotografia cyfrowa
2010-04-01 22:16:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a zrobi też zdjęcie Kubicy podczas następnego wyścigu z mojego okna?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-04-01 22:20:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie, że tak. I jeszcze grzywkę mu poprawi ;)
fotografia cyfrowa
sadness
fotografia cyfrowa
2010-04-01 23:47:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i od razu dołoży też wianek. z blików.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2010-04-02 01:06:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lepsza może nie, ale tańsza i wygodniejsze (ze względu na live view)... maupki (głownie hybrydy) zwłaszcza te z światłem 2,8 są całkiem ok do makro, a jak jeszcze podłączysz do tego odwrócony obiektyw z zenita.. nawet ręcznie, bez przejściówek.. to na mrówkę zabraknie ci kadru :) testowałem, polecam, maupki na makro mają całkiem przyjemną plastykę (co wynika z wielkości obiektu fotografowanego (np główka zapałki) w stosunku do wielkości matrycy - wielkość prawie ta sama) pod warunkiem, że nie zamierzasz powiększać zdjęć powyżej 20/30 :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2010-04-04 23:23:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kompaktem 100x razy łatwiej jest zrobić przyzwoite makro: po prostu obiektyw o ogniskowej 7mm, przy f=2.8 daje mniej więcej taką samą głębię ostrości jak wypasiony 100mm makro do lustrzanki, przymknięty do f=11. Kompaktem z łatwością robi się zdjęcia makro z ręki. Za to z lustrzanką trzeba wlec też statyw lub pomagać sobie lampą błyskową...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa