fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
poszukuje zdjęcia kobiety w ciąży
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-03 14:59:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anders nie jelenia a amatora dla mnie słowo to jest równo znaczne z osobą nie utrzymująca się z fotografii. Ile twoim zdanie takie zdjęcie jest warte?
100zł 1000zł? Ja jako amator cieszył bym się że ktoś chce mi dać z jedną fotkę z 50zł która i tak przewala mi się na dysku, ale można być amatorem który się ceni i mieć na kompie 200Giga zdjęć które zginą wraz z awarią kompa.
Co do rynku to nie miejsce by o nim debatować starczy powiedzieć że za sprzęt płacimy wszyscy jak europejczycy a średnio zarabiamy 20% może 25% tego co spora część ów europejczyków szczególnie w mniejszych miastach, tak więc dobrze nie będzie jeszcze długo i to nie tylko na ryku fotograficznym.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2010-08-03 16:29:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ha, a korciło mnie, żeby napisać coś w tonie, w jakim Andres się wypowiedział :)
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2010-08-03 18:03:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwek_08 dzieki takiemu podejsciu jak napisales powyzej zabija sie rynek.
ach, byl tu niedawno taki watek o tym temacie ...
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-08-03 19:23:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jasne, że długo jeszcze nie będzie dobrze skoro my sami fotografowie strzelamy sobie w nogę...
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-08-03 20:03:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no, ale jakieś korzyści są - wiadomo gdzie jest ciekawa okolica ;)
fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-03 22:45:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anders więc napisz może ile według Ciebie jest warte takie zdjęcie z archiwum amatora?
Pytam oczywiście poważnie, Ja nie mam bladego pojęcia ile takie zdjęcie jest warte zawsze wydawało mi się że produkt jest tyle wart ile jest wstanie zapłacić ewentualny nabywca.
Piszecie że jest źle, narzekacie, ale ofert żadnych nie widzę, (pomijając ofertę neojmx na którą mnie raczej na pewno nie stać :( ), piszecie o podejściu o "strzelani w nogę", jednak dobrze wiecie że ściągnął bym potrzebne mi zdjęcie z jakiegoś zagranicznego portalu wydrukował kilka plakatów powiesił w kilku gabinetach i miał głęboko w no w nosie prawa autorskie, jednak nie robię tego, dlaczego?
Ano dlatego że dobrze wiem ile kosztuje sprzęt nie rzadko okupiony gromadą wyrzeczeń, ile czasu trzeba poświęcić na naukę, ile czasu na sesje.
I co otrzymuje za swoją próbę uczciwości? Trochę żartów, drwin i delikatnego obrażania.
Macie racje w tym kraju długo jeszcze nie będzie dobrze ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-03 22:56:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sylwku, to zależy na jakiej jakości zdjęciu Ci zależy. Potrzebujesz zdjęcia w celach komercyjnych. Plakat ma przyciągnąć klientów, na których Ty lub - gdy jesteś podwykonawcą - ktoś zarobi.
To już zależy od Twojej oferty wynagrodzenia lub od Twojej akceptacji oferty sprzedającego.
Pamiętaj przy tym, że zdjęcie amatora nie musi oznaczać zdjęcia niskiej jakości.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:04:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podam Ci przykład, jakby to wyglądało u mnie.
Jeśli zamówiłbyś sesję tematyczną, wykonanie serii zdjęć z modelką do wykorzystania na plakacie, policzyłbym koszta mojej pracy, wynagrodzenia modelki, wizażu i koszty amortyzacyjne studia ewentualnie wynajem sali, gdybyś zażyczył sobie specjalnej scenerii, którą ja bym nie dysponował.
To już przekalkulowałeś i stwierdziłeś, że te koszty by Cię przerosły, czyli nie byłyby współmierne z kosztami jakie możesz ponieść dla tego celu.
Natomiast, zakładając, że miałbym takie zdjęcie, które odpowiadałoby Ci do wykorzystania, koszty byłyby mniejsze, bo odeszłyby pozostałe, te wymienione.
Ale wtedy ja zapytałbym Ciebie, ile plakatów chcesz zrobić, jaki zasięg i jakie zyski przewidujesz osiągalne po wykorzystaniu mojego zdjęcia. Od tego uzależniłbym cenę.
fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:24:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem, może trochę źle się określiłem, siostra skończyła studia i chce zorganizować takowy kurs ćwiczeń dla kobiet w ciąży, ewentualny przychód nie pozwala na opłacenie agencji reklamowej czy fotografa w pełnym znaczeniu tego słowa, więc nie chcąc kraść fotek zwróciłem się tutaj z zapytaniem czy ktoś nie posiada takowego zdjęcia w swoim archiwum, prócz Twojej oferty usłyszałem tylko trochę narzekań i żartów.
Czy wszyscy narzekający uważają że Ja jako kupujący mam znać cennik takowych usług?
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:32:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kup na stocku - tanizna :)
fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:41:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szpilek dzięki za pomoc o coś takiego mi chodzi, chodź potrzebnego zdjęcia niestety nie ma.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:43:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwek_08: ale nie ma sie na co obrazac...

skladajac takie zamowienie/zapytanie sadze ze powinienes od poczatku dokladnie okreslic wszystkie niezbedne szczegoly
osobiscie gdybym posiadal takie zdjecie jak potrzebujesz pewnie kompletnie inaczej bym je wycenil wiedzac ze bedzie to kilka plakatow dla twojej siostry w celu promocji jakiegos kursu, a nie ze jest to jakies super zlecenie dla mega bogatej firmy, ktora przeznacza duze sumy na cykl kampanii marketingowych i plakaty beda rozwieszone po calej Polsce itd...

roznica ogromna prawda?

sprzedajac zdjecie gazecie lokalnej o nakladzie 1000 egz a poczytnemu magazynowi o nakladzie 100 000 egz cena na pewno bedzie drastycznie rozna. :)
fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:59:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-04 00:04:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keda nie tak łatwo mnie obrazić :) Ja jako osoba zupełnie zielona mam jednak chyba prawo nie znać się na czymś takim jak składanie zamówień foto, a tym bardziej moja siostra (ona pisała pierwszego posta), jednak nikt nie raczył mnie uświadomić przez ileś tam postów, bo i po co? Jak można sobie trochę własnych żalów wieczorem wylać. a w całym temacie znalazła się jedna poważna osoba plus szpilek który załapał o co chodzi i dał namiar na stronę.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-04 00:24:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sylwku, to jeszcze inaczej - zaproponuj 100 złotych za dobrej jakości plik, myślę, że jest to, jak na potrzebę, o której napisałeś, dobre wynagrodzenie, które dla Ciebie nie jest zbyt wygórowane, a dla fotografa nie będzie obraźliwe, gdy będzie miał zdjęcie, którego, jeśli Ty nie kupisz, to i tak nikomu nie sprzeda. :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-08-04 00:43:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwek nikt tu nie wylewa żali... neojmx dał Ci dobra radę i tego bym się trzymał.. tym bardziej, że keda wyjaśnił Ci różnicę. Nie dziw się więc że reakcje są takie jakie są bo zdecydowanie zbyt często ludzie uważają, że fotografów, niezależnie czy profi czy też amatorów można najzwyczajniej dymać.
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-08-04 01:17:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stron stockowych jest sto tysięcy więc może się znajdzie, troche czasu i pośwęcenia w ogladaniu brzuchów ;)

http://www.istockphoto.com/file_search.php?text=Woman+in+pregnancy+&action=file&fileTypeSizePrice=%5B%7B%22type%22%3A+%22Image%22%2C+%22size%22%3A+%22All%22%2C+%22priceOption%22%3A+%221%22%7D%2C+%7B%22type%22%3A+%22Illustration+%5BVector%5D%22%2C+%22size%22%3A+%22Vector+Image%22%2C+%22priceOption%22%3A+%22All%22%7D%2C+%7B%22type%22%3A+%22Flash%22%2C+%22size%22%3A+%22Flash+Document%22%2C+%22priceOption%22%3A+%22All%22%7D%2C+%7B%22type%22%3A+%22Video%22%2C+%22size%22%3A+%22All%22%2C+%22priceOption%22%3A+%221%22%7D%2C+%7B%22type%22%3A+%22Standard+Audio%22%2C+%22size%22%3A+%22All%22%2C+%22priceOption%22%3A+%221%22%7D%2C+%7B%22type%22%3A+%22Pump+Audio%22%2C+%22size%22%3A+%22All%22%2C+%22priceOption%22%3A+%221%22%7D%5D

http://www.pixmac.pl/pictures/kobieta+w+ci%C4%85%C5%BCy

fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-08-04 01:17:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
itp
fotografia cyfrowa
sylwek_08
fotografia cyfrowa
2010-08-04 13:48:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szpilek serdeczne dzięki właśnie tego potrzebowałem.
Co do reszty, pozostaje mi podziękować za utrzymanie kultury wypowiedzi w owej dyskusji i uświadomienie choć trochę laika.
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2010-08-05 09:54:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak masz kasę to jest jeszcze agencja.gazeta.pl eny do pertraktacji
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa