fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Na zakończenie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-08-18 15:21:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dyskusji, która rozgorzała pod jedną z prezentowanych przeze mnie fotografii, stanowiących fotoreportaż z gdańskiego Tattoo Konwentu 2010.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim Gościom i Komentatorom. Uważam, że dyskusja, którą poprowadziliście, była dla mnie cenna.
A finał tej dyskusji wygląda tak:

Od xRonix
Do sulek
Temat zdjecie mojej osoby
Data 2010-08-18 14:48:37

witam,
jakim prawie zostalo zamieszczone to zdjecie:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-510603.php
nikt mnie nie zapytal o zgode, tym bardziej mojej mamy,
nie zycze sobie tego i rzadam, nie prosze o usuniecie go jak najszybciej.
Dyskusje o milosci i bezwglednej akceptacji sa tu tak bardzo nie na miejscu, ze az nie chce mi sie tego komentowac.

Konto założone w dniu dzisiejszym, naturalnie jego wiarygodności nie jestem w stanie sprawdzić. Czynię jednak zadość "rządaniu" Korespondenta.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-18 15:50:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawe... Zwłaszcza nowa formuła korzystania z języka polskiego. No, ale nie tylko - wypowiedź dodaje kolorytu, a nawet pomaga wyrobić sobie opinię o...
sulku - Twoja praca i tak została zapamiętana. ;o)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2010-08-18 16:04:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uczestnicy imprez masowych (nawet niekoniecznie 'masowych' - zorganizowanych, ogólnodostępnych) zarówno ci ze strony organizatorów, jak i gości, zaproszonych, czy też nie, mogą być fotografowani do woli a ich wizerunki zamieszczane wszędzie bez ich zgody. Uczestnictwo w takiej imprezie stanowi o domniemaniu zgody fotografowanej osoby na publikację jej wizerunku. Plakaty o takiej treści były rozwieszane przez organizatorów na wielu rozmaitych 'festynach' w Warszawie (a pewnie nie tylko)...
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-08-18 17:09:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja się nie dziwię kolesiowi
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-08-18 20:11:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chodzi o stronę prawną, to UncleTom ma rację. Chociaż, ja bym pewnie usunęła zdjęcie po takim "rzadaniu". Niemniej dziwi mnie, że gość, który lansuje się w TV i odpowiada publicznie na jakieś listy czy maile (you tube) itd - ma coś przeciwko publikacji zdjęcia.
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2010-08-18 21:17:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szkoda, że nie sprawdziłaś tożsamości adresata:(
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-08-18 21:54:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie skasowałbym zdjęcia
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-08-18 23:01:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie skasowałbym fotografii
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-08-18 23:21:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może to nie była jego matka tylko partnerka i trochę się wkurzyła jak nazwaliśmy ją matką...
Ja "rządam" wyjaśnienia tej sprawy ;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-08-18 23:30:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prawo prawem...mam prawo, nie mam prawa to jedno...ważniejsze chyba by nie czynić co komuś niemiłe, zwłaszcza, że koleś nie jest osobą publiczną, nie jest kimś tam na służbie itd...to, że jestem na koncercie jako fan swojej ulubionej kapeli, na meczu jako kibic czy w kinie jako widz ma oznaczać, że można z moją gębą robić co się komu podoba i szastać ją po necie do woli a ja mam nie mieć prawa powiedzieć nie? do doopy takie prawo............
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-08-18 23:47:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo zdjęcie w tłumie, jako dokument, reportaż z imprezy to jedno...ale nie zapominajmy, że nad tym pisanym każdy ma prawo do prywatności i to ma ochotę okazać "wśród swoich" niekoniecznie musi oznaczać, że godzi się by w mniej lub bardziej intymnej sytuacji oglądał go każdy...
prawo pisane zostawiłbym reporterom za pieniądze......
szacun sulek, że mimo iż fota taki oddźwięk wywołała uszanowałaś wolę tego chłopaka...
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-19 01:39:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego skasowałaś, skoro tam ten ktoś napisał wyraźnie:
"nie prosze o usuniecie go jak najszybciej."
Postąpiłaś wbrew woli. :)
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-08-19 08:07:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wczytując się uważnie w Wasze wypowiedzi, zadaję jeszcze jedno pytanie:

Czy człowiek, promujący się w podobny sposób w mediach [zainteresowanych odsyłam chociażby do http://www.photoblog.pl/xronix/ lub http://www.xronix.pl/], biorący udział w pokazie na ogólnodostępnej imprezie, w momencie wykonania powyższego zdjęcia pozujący [!!!] kilkunastu osobom z aparatami i kamerami, jest osobą prywatną czy "publiczną"?

Niemniej, szanuję wyrażony sprzeciw, a Wam dziękuję za wszystkie opinie i pozdrawiam :)))
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-08-19 09:53:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim zdaniem - gdzieś kiedyś o tym czytałem ; na ten czas staje się osobą publiczną
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-08-19 11:42:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek (08:07:53) - wydaje mi się , że Twój model upublicznił się na własne życzenie, więc jego uwiecznienie w tych okolicznościach i opublikowanie jego zdjęcia tutaj nie było wykroczeniem przeciwko jakimkolwiek normom. Inaczej rzecz się ma odnośnie jego mamy. Pozując z nią do zdjęcia wciagnął ją w ową sferę publiczną, ale można dopuścić, że nie do końca wiedziała, co z tego wynika, więc to ze względu na nią, a nie na niego, trzeba było to zdjęcie wycofać z galerii.
fotografia cyfrowa
Pearl3M
fotografia cyfrowa
2010-08-19 12:23:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pana xRonixa zdjęcie można znaleść np.tutaj http://galeria.trojmiasto.pl/Tattoo-Konwent-42772.html?id_imp=135202&pozycja=10#foto więc nie rozumiem dlaczego od Ciebie "rzadał" usunięcia zdjęcia?
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-08-19 12:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj, dla lansu. Poczytał o tutejszych zwyczajach marudzenia i wywnioskował słusznie jak widać, że to mu się opłaci i zwróci w formie mówienia o nim. A to przeciez o to chodziło.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-08-19 13:18:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ach - jak wiele racji jest w tym co napisałeś czarnobialykwadracie .. .
fotografia cyfrowa
Wojtek47
fotografia cyfrowa
2010-08-19 13:19:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sulek postąpił słusznie. Zdjęcie do zapamiętania i o to martwić się nie trza bo w głowie mocno siedzi. Czuję zmęczenie tematem.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-08-19 14:07:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak szybko? ;)
fotografia cyfrowa
Wojtek47
fotografia cyfrowa
2010-08-19 16:20:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raczej powoli. Dyskusja bardzo ciekawa... Zastanawiam się tylko komu wymierniejsze korzyści przyniosła ?
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-08-19 19:08:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

Sprawa jest prosta, jak AUTOR zrobi FOTOGRAFIĘ i chce ją pokazać, to ją pokazuje na OB. Natomiast wykasować zawsze może administracja. AUTOR powinien tworzyć, a nie zastanawiać się, czy słowo "wizerunek" to twarz stanowiąca 3,72% całości obrazu, czy charakter odręcznego pisma widoczny na 4,23% tej foty.
;-)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-08-20 08:15:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko „jedno zdanie”.
Nie jest prawdą , że udział w imprezie masowej , niemasowej oznacza automatyczną zgodę na rozpowszechnianie wizerunku , jeśli to nie zostało wcześniej zakomunikowane takiej osobie poprzez doręczenie regulaminu na bilecie.
Jeśli ktoś „wytnie” kogoś z tłumu, czy zrobi fotografię pozowaną to nie ma prawa bez zezwolenia tej osoby do jej publikacji.
Sulku- tu nie ma znaczenie czy xronix jest osobą publiczną, tylko czy jest powszechnie znany, a wg mnie nie jest. Sam fakt prowadzenia bloga czy posiadania strony WWW o tym nie przesądza.
Z ustawy wyraźnie wynika, iż zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak np. impreza publiczna. Czy xronix na twoim zdjęciu stanowił szczegół całości ? Nie. To, że pozował oznaczało, że wyraża tylko zgodę na zrobienie zdjęcia.
@kera – tak, tylko w praktyce (a może w teorii ;)) odpowiedzialność ponosi autor a nie administracja.
pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-08-20 09:31:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
udział w imprezie masowej czy też mniej masowej ma dwie strony i co innego udział jako widz, a co innego jako wykonawca. Wątek dotyczy drugiego wariantu.
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-08-20 10:27:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken - a z czego wywodzisz różnice w traktowaniu ? Zakładamy, że na fotografii sulka był tylko artysta, a nie było domniemanej jego matki - widza.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa