fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Dlaczego ????
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 11:23:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego ostatnio niektórzy rozkładają moje foty na części pierwsze, analizując pixel po pixelu, coś nie tak a Wami czy ze mną ?

pytanie jak najbardziej serio...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-09-18 11:41:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakież przyziemne problemy,
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 12:00:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo: potwierdziłeś tylko moje wieloletnie obserwacje, dziękuję

cbk: jak zwykle nie mając nic do powiedzenia, wtrącasz się między wódkę a zakąskę...
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-09-18 12:23:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corazon wszedłeś poziom wyżej , zacząłeś robić zdjęcia modelkom, zmieniłeś styl, "foto zainteresowania" , dodałeś podpis, i.t.d
Wchodząc na wyższy poziom podnosisz także poprzeczkę oceny Twoich fotografii.
Musze przyznać że fotografując modelki tak jakby odpuściłeś starania o szczegóły dookoła tematu głównego.

Poza tym o czym pisałem powyżej to chyba podpadłeś kilku osobom, bo czasami czepiają się niepotrzebnie ( ale to niestety rzadkie przypadki )
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 12:47:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afro: pewnie masz dużo racji, natomiast fotografując kobiety " modelki " staram się uchwycić moment, minę pozę, nie robię sesji w stylu sordyla gdzie tam nad fotą pracuje kilka czy kilkanaście osób i profesjonalna modelka/ki, nadal staram robić się foty po " mojemu " czyli prosto...
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-09-18 13:12:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jacku takimi sprawami się nie przejmuj. :)
U mnie jest tak samo.
Przede wszystkim sama blokada oceniania odpędza oglądających, bo ileż Tu osób, które pstrykają cyferki.
To co napisał Afro... też jest w tym jakaś racja. ( to samo dzieje się u mnie )
Rób swoje i nie patrz na innych.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-09-18 13:15:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapomniałem dodać.
Może powinieneś zacząć robić autoportrety patrz przykład : (kobra79) ;DDD
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 13:39:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No raczej nie, za samą facjatę dostawałbym zera...:-)
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2010-09-18 13:39:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, to po prostu znużenie. Na marginesie miałeś kiedyś lepsze prace.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 13:51:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chemix: pewnie masz racje, ale z drugiej strony kobra się nikomu nie nudzi, jak to jest ?
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2010-09-18 14:03:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy masz jakiś żal do kobry79? Ostatnio masz dużo pretensji. te ostatnio rozkłada się na dłuższy czas.
corazon, pokaż coś fajnego. Zawsze wtedy na mnie możesz liczyć.

fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 14:12:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chemix: fajnego to znaczy co ? bo dla mnie ostatnie prace są fajne...
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2010-09-18 14:20:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Daj spokój. Wypij piwo albo coś ... EOT
fotografia cyfrowa
Incepcja
fotografia cyfrowa
2010-09-18 15:28:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z pewna nieśmiałością, ponieważ debiutuję na forum OB pozwolę zabrać głos w tej dyskusji.
Uczestniczę i wystawiam fotki na forum Nikona.
Ostatnio straszny tam marazm i ze złości napisałem, że przechodzę na emeryturę.
Dostałem taka odpowiedź - " Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie " i dalej rozwiniecie tematu.
Zaskoczyła mnie ta wypowiedź, ponieważ przyjąłem zasadę że komentować będę tylko tych fotografów, którzy robią gorsze zdjęcia niż ja.
To pewnie błąd ale sadziłem, że mogę im coś podpowiedzieć.
Bo czego mogę nauczyć lepszych niż ja ??
Mogę co najwyżej wyrażać słowa zachwytu i uznania.
Po przyjściu na OB zweryfikowałem swoje poglądy.
Oceniam i komentuje te zdjęcia które mi się podobają ponieważ są wybitne.
Ale zdjęć na OB jest tak dużo , że nie sposób obejrzeć wszystkiego.
Jednocześnie zrozumiałem, że jak człowiek namęczy się i uda mu się zrobić dobre zdjęcie to oczekuje pochwały.
To oczywiste i bardzo ludzkie.
Jeżeli ktoś robi rewelacyjne zdjęcia ( jak np. autor tego wątku ) to można wstawiać Mu tylko piąteczki.
Jednocześnie, ponieważ człowiek jest z natury dociekliwy poszukuje się błędów.
Stąd pewnie szukanie "dziury w całym" przez niektórych kolegów w Twoich zdjęciach.
Jednocześnie pamiętaj, że inni słabsi też oczekują na słowa krytyki i uznania z Twojej strony pod swoimi fotkami.
Mam nadzieję, że nikomu nie podpadłem tym tekstem.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Joker49
fotografia cyfrowa
2010-09-18 16:15:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)O ja cie... Archeo ma duzo racji.
Najgorsze sa osobiste wycieczki pod nikami.[ kobrę mieszacie w to?;P] Ale jaja. To tylko próba rozładowania własnych kompleksów i nie ukierunkowanych emocji.
Wiecej pokory dla własnej twórczości. ;) Świadomy akces do jakiegos TWA. Anonimowe wstawianie czwórek.
Wazelina. Ślinienie siemm pod notorycznie powielannymi fotami ego.Zaprzeczenie własnej osobowości.... Związek foto rodzinny promujacy tylko "rodzinę" na ob.
Cóż więcej?
Ufff...
Rób swoje. I jak piszesz.."..MAM TO W DOOPIE"... Ale nie uzyszkodników ob. Tylko takie sytuacje.
Jak wiesz czego chcesz. Co chcesz pokazać od siebie , to wszystko inne powinno Ci to " walić" .Sory za trywializm.

Pozdrówka ser corazon:))
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-09-18 17:08:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak się składa że Kobra jest kobietą a ankieta wykazała że 3/4 populacji OB to faceci :-)
fotografia cyfrowa
Joker49
fotografia cyfrowa
2010-09-18 17:50:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afro? Qrde..Serio? To kobieta??? O ja cie... A sadziłęm ,że to gadzina;pp...;-d
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-09-18 17:56:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Joker49 (17:50:55) - jedno drugiego nie wyklucza ;p
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-09-18 19:25:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe, powiedziałem dokładnie to co miałem do powiedzenia. Problem masz przyziemny. Tylko sie nie potnij :)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-09-18 19:32:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cbk: czasem Twoje wypowiedzi są podobne do Tych onetowskich komentarzy w stylu " a gdzie wtedy byli rodzice " lub " to wszystko wina Tuska " jakoś inni potrafili się wypowiedzieć w sposób kulturalny i rzeczowy, Ty jak zwykle nie masz nic ciekawego do powiedzenia...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-09-18 19:35:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wypowiedziałem się w sposób rzeczowy i kulturalny. Masz problemy jak dziecko w podstawówce, które się nie załapało na występ na akademii z okazji dnia babci. :]
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-09-18 21:51:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon,

to masz problem

Jednak jestem zdania, że za moment odbijesz się od dna.
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-09-20 07:17:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mi się wydaję, że Szanowny autor wątku popadł trochę w samouwielbienie.
Lubiłęm jak robiłeś (drogi Corazonie) zdjęcia w stylu streetowym i mimo, że było trochę mniej technicznie to kadry były ciekawe i wciągające. Z czasem przyszły modelki i się zaczęło. Kiedy napisałem Ci że coś mi się niepodoba (i uważam to za niechlujne) zachowałeś się jak odwetowiec i pojechałeś w osobistą drogę (żeby nie było - nie żywie urazy :-).
A tymczasem fota szału nie robiła. Moim zdaniem (co podkreślę raz jeszcze - tylko moim) Twoje prace są niechlujne. Ktoś napisał to powyżej - nie dbasz o tło, nie dbasz też o światło. Piszesz że chcesz uchwycić moment - tylko że nie sprzedajesz twarzy modelki a jej zdjęcie z całym dobrodziejstwem które na tej focie się znajdzie.
Poza tym warto czasem zgiąć kark, posiedzieć trochę w PS, zadać 1-2 filtry. ludzie nie kupują świata jakim jest - ludzie kupują go takim jakim chcą go widzieć.
Powodzenia :-)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2010-09-20 13:25:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, a dlaczego w moich dostaje oceny za ramkę, za ziarno, za tonację a nie za fotkę? Albo sie nawet pies z kulawa noga nie przewinie pod fotką?
Moim zdaniem odpowiedź jest baaardzo prosta. Od fotografowania (zastanawiania się nad jednym ujęciem) przechodzimy do pstrykania (ze 100 ujęć coś się uda i coś się wybierze) i tak analogicznie od komentowania i oglądania do rzutu okiem i pstrykania ocenką. Wszystkim się spieszy. Wszyscy już wszystko widzieli, każdy wie jak ze 100 ujęć jakie by zrobił na bank wybrałby lepsze. I chyba guzik ludzi obchodzi, że "stara szkoła" mówi myśl jak robisz a nie myśl które ze 100 ujęć wybrać. I że takie dinozaury to akurat 100 ujęć do wyboru nie mają, a to co pokazują jest takie jakim chcieli by było.
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-20 13:58:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Corazon - nigdy nie analizuję fotogorafii pixel po pixelu, a zdarte zelówki czy kiepsko dobrana garderoba, to coś, na co zwraca się uwagę przy pierwszym rzucie oka na foto.
@Iness ? http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-517112.php tu nikt się nie czepiał ziarna , ramki ani tonacji :)
Ale przyznaj sama, tonacja to chyba istotny element kompozycji.

fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa