fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
HDR CS3....
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-08 17:54:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Plik ---> automatyzuj ----> scal jako HDR i co dalej....? photomatix to jakoś wywoła skad go wziąć ;)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2010-10-08 18:38:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wstawiasz trzy zdjecia i potem on sam je sklada - potem zapisac musisz jako koipe i dalej juz tylko kosmetyka :)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-08 19:11:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ja mam tylko cs3 ten plik jakoś zapisuje to nie wygląda jak żaden hdr.... tylko jak jakaś tragedia :(
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2010-10-08 19:22:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może warto to przeczytać http://onephoto.net/?p0=4&p1=1&news=31
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-08 20:55:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie chodzi konkretnie o to że zrobiłem to co napisane w CS 3 i nic dalej nie wiem co z tym plikiem czy to sie do photomatixa jakoś daje czy co...?
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2010-10-08 21:19:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083 - jabe dała Tobie delikatnie do zrozumienia żebyś dał sobie spokój z tą tragedią którą wyprodukowałeś i zaczął jeszcze raz od początku, poczynając od przeczytania instrukcji do której dostałeś link i wydaje mi się że tą drogą osiągniesz szybciej i lepsze rezultaty niż tą którą obrałaś...
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-08 22:17:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam trzy rawy naświetlone jak trzeba do hdr... :)
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-10-08 23:01:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi , prawdopodobnie ta "masakra" to obraz 32 bitowy , czyli właśnie HDR , który nie może zostać wyświetlony poprawnie przez monitor. Musisz go "spłaszczyć" do np. trybu 16 bitowego i dokonać operacji , która się nazywa mapowanie tonów , wtedy zacznie wyglądać normalniej , choć jeszcze nie do końca dobrze. Spłaszczasz do 16 bitów poprzez Image -> mode -> 16 bits.

Masz 4 metody mapowania tonów. Która jest najlepsza a która najgorsza w PS to już nie pamiętam , popróbuj.

I zapamiętaj - nie ważne gdzie poskładasz 3 , 4 , 5 lub więcej zdjęć. Czy to będzie photomatix , czy to będzie photoshop - obraz zaraz po poskładaniu to jest właśnie HDR i ma 32 bity. I wygląda tragicznie , bo monitor go nie jest w stanie poprawnie wyświetlić. Dlatego zawsze musisz przeprowadzić operację mapowania tonów , żeby się ten obraz nadawał do oglądania. Natomiast obraz po zmapowaniu tonów już nie jest hdrem. Co najwyżej można o nim powiedzieć , że został zrobiony przy użyciu techniki HDR.

A mapowanie tonów to temat na nie jedno i nie na dwa piwa. To właśnie w procesie mapowania tonów powstają np. photomatiksowe cukierki.
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2010-10-08 23:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem najlepiej jest stosować technikę HDR bez wykorzystywania jakichkolwiek nakładek programowych - robię to "ręcznie" w PS, nie zdaję się na automat z suwakami
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-09 12:16:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiem że należy spłaszczyć do 16 bitów.... ale jak mapować w takim razie....? ;)

Mistrzem PSa to Ja nie jestem :(
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa