fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
makro
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2011-05-01 13:05:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Mam pierścienie pośrednie 3x w max długości 63 mm. Posiadając je złożone i podłączając obiektywy kolejno:
1). 50 mm stałka
2). 70 mm max kita
3) 85 mm typowe makro
4) 300 mm zoom 70-300
Kiedy uzyskam NAJWIĘKSZE , maksymalne odwzorowanie (ostre) na matrycy aparatu? (N D90) Inaczej mówiąc jak najbardziej korzystnie używać danego zestawu aby powiedzmy robale były jak największe??? Pomijam tutaj kwestię odległości ostrzenia od obiektywu , żeby nie gmatwać tematu. Temat wydaje się oczywisty pewnie poz. 4) . ale z pierwszych moich doświadczeń wcale tak nie wynika, albo robię coś źle, z góry dzięki za pomoc , i nie odsyłajcie mnie do wywodów na stronach , bo są nudne i mało czytelne , dzięki i pozdrawiam
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-05-01 13:45:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli pominiemy własne ustawienia ostrości obiektywu, czyli wszystkie mamy ustawione na nieskończoność, największą skalę odwzorowania otrzymasz ze stałką 50 mm.
Nie wiem, co to jest poz. 2... :-) Jeżeli jest to 18-70, to oczywiście największe powiększenie będzie z tym właśnie szkiełkiem ustawionym na 18 mm.
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2011-05-01 23:28:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk- dokładnie tak , i sorki za niedokładność , dzięki bardzo za odpowiedź :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa