fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Komputer do zdjęć
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
MartaPos
fotografia cyfrowa
2011-07-30 10:35:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,
proszę szanownych użytkowników o pomoc.
Jestem zmuszona zakupić komputer stacjonarny. Ma to być kombajn do obróbki zdjęć, musi umożliwiać płynną pracę
na co najmniej kilkunastu dużych plikach w photoshopie na raz. Kwota w jakiej chciałabym się zamknąć to ok 2000zł.

KOMPUTER MA SŁUŻYĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO OBRÓBKI ZDJĘĆ.

W jednym ze sklepów zaproponowano mi taki zestaw:

Obudowa: ModeCom Debut (2 lata gwarancji)
Zasilacz: ModeCom Premium 400W (2 lata gwarancji)
Płyta główna: ASUS P8H61/USB3 S1155 H61 2DDR3 GLAN/USB3/8CH ATX (3 lata gwarancji)
Procesor: Intel CORE i5-2300 2,8GHz BOX 6M LGA1155 BX80623I52300 (3 lata gwarancji)
Pamięć RAM: Kingston DDR3 8GB/1333 CL9 (2*4GB) (wieczysta gwarancja)
Karta graficzna: ASUS GeForce CUDA GT430 DIRECTCU 1GB DDR3 128BIT DVI+HDMI+D-Sub BOX (3 lata gwarancji)
Dysk twardy: Samsung 1TB (3 lata gwarancji)
Nagrywarka DVD: LG GH22NS70 (2 lata gwarancji)
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64-bit

w CENIE: 2149zł brutto

Zaznaczam, że mam o temacie bardzo mgliste pojęcie, proszę więc Was o podpowiedź, czy propozycja sklepu jest dobra?
POZDRAWIAM
Marta
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-07-30 11:05:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najważniejsze przy obróbce fotek to procek, ram i dysk twardy. Karta graficzna zbytnio nie wpływa na szybkość obrabiania zdjęć. Ale na tej co jest w zestawie można będzie pośmigać w gry. Procesor jest niezły, ramu na wagę wystarczy. Dysk z prędkością zapisu powyżej 100Mb/s, a najlepiej 130mb/s. Dowiedz się jaka jest prędkość zapisu tego dysku co Ci proponują. :)
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2011-07-30 12:29:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chodzi o dysk twardy to podejrzewam że ten Samsung który Tobie polecili, to model Spinpoint F3, instaluj go w większości PC, od blisko dwóch lat korzystam z niego i jestem bardzo zadowolony , mam dwa, spięte raid, tu można się więcej dowiedzieć o tym modelu http://pclab.pl/art38935.html , przechowuje na nich dane, natomiast system i programy mam na dysku SSD model OCZ Vertex 2 120GB, test np. tu

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/OCZ_Vertex_SSD_120GB-3203/strona/10800.html

i taką kombinacje bym polecał, czyli na system i programy jakiś przyzwoity dysk tupu SSD na dane HDD. Co do pozostałych podzespołów, to dobrze żeby pamięć ram była taktowana 1600MHz, pamięci są w tej chwili bardzo tanie, więc warto dodać te perę groszy, u siebie mam zainstalowane Kingston HyperX 4x2GB 1600MHz DDR3, tylko tu trzeba zwrócić uwagę na płytę główną, bo nie każda taką obsługuje, pozostałe elementy, to tak jak szpilek już napisał.
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2011-07-30 13:34:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co z monitorem? do obróbki zdjęć jest to jeden z najważniejszych elementów, nie wpływa na szybkość pracy, ale na to jak zdjęcia wyglądają bardzo...
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2011-07-30 18:48:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marta, przejrzałem na szybko te podzespoły które Tobie zaproponowano i dla mnie byłoby to trochę za mało, uważam że PC kupuje się raz na kilka lat i w takiej sytuacji warto trochę dołożyć i kupić już coś na dłuższy czas. Ta płyta główna którą masz w zestawie, moim zdaniem nie jest zbyt ciekawa, a głownie od niej zależeć będzie to jak będą działać wszystkie zainstalowane na niej podzespoły, oraz to, czy i jak będziesz mogła w przyszłości rozbudować PC i korzystać z nowych technologii, chociażby takich jak USB 3. Dla tego szukałbym czegoś o podobnych standardach np. do tej płyty

Asus P8Z68-V PRO
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Asus_P8Z68-V_Pro-3825/strona/14292.html
fotografia cyfrowa
MartaPos
fotografia cyfrowa
2011-07-30 20:19:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@tegieer- mam EIZO FlexScan S2031W :)
@KrisBe, szpilek- DZIĘKI, wezmę pod uwagę to co napisaliście, ale nie chciałabym jednak przekroczyć w/w kwoty.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Korek30
fotografia cyfrowa
2011-09-01 15:36:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy obróbce fotek liczą się trzy elementy
Szybki procek
dużo ramu
i karta wspierająca technologie graficzne np. CUDA, ale nie jest to konieczne.

Taka sama za kompa jest ok.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa