fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
nie rozumiem powodu moderacji mojego zdjęcia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-01-21 17:38:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-587192.php

Czyżby pozytywne opinie ogromnej większości Użytkowników oceniających zdjęcie nie miały dla moderatorów znaczenia?
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-01-21 20:31:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie zbadane są wyroki moderacji . . . i dziś i jutro
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-21 21:11:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie odbierz tego jako złośliwość Shamanto, ale ... oceny pod Twoim zdjęciem są lustrzanym odbiciem ocen, które Ty wystawiasz, czyli same 4, czasami 3. Tak więc nie dziw się, że takie oceny pod Twoim zdjęciem nie są żadnym wyznacznikiem jego wartości. To jest to o czym wiele osób już tu mówiło. Wystawianie zawyżonych ocen krzywdzi najbardziej autora. I tak jest w Twoim przypadku; słodzisz, inni słodzą Tobie i nie masz punktu odniesienia.

fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-01-22 08:48:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spieszmy się kochać nasze zdjęcia...
tak szybko odchodzą.
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-01-22 19:57:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe, jak mi się zdjęcia podobają oceniam. Jak nie, wówczas pozostawiam zazwyczaj bez oceny czy komentarza. Nikomu nie słodzę.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2012-01-22 20:03:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
.... nie no wcale :))))
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-22 21:51:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Shamanto !! pytałaś o swoje wymoderowane zdjęcie, ja odpowiedziałem. Możemy się umówić, że wstawianie wysokich, nieuzasadnionych niczym ocen nie będziemy nazywać słodzeniem. Możemy inaczej, zaproponuj proszę.
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-01-22 22:29:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jabe, wysokich ocen niczym nieuzasadnionych? Myślę, że mierzysz jakąś dziwna miarą i uzurpujesz sobie do kultywowania prawd jedynie tobie słusznych. Ale dobrze, skoro prosisz ... moje oceny są subiektywne. Dla Ciebie zapewne oraz innych oznaczają słodzenie, bo zdjęcia nie trafiają w Twoje oraz innych Użytkowników gusta. No i dobrze. Masz pełne prawo pod zdjęciem postawić (0) a ja mam prawo postawić (3) lub (4) jeśli zdjęcie mi się podoba. Ja się twoich ocen nie czepiam. Zatem jeśli moje oceny nie wytrzymują krytyk i są zawyżonei, to bardzo bym prosiła jabe o zdefiniowane kryteriów jakie mam stosować przy ocenianiu zdjęć. Co decyduje, że zdjęcie ma się podobać lub nie. Jestem tego bardzo ciekawa :)

fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-22 22:36:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kryteria wynikają z regulaminu i są widoczne na każdej stronie oglądanego właśnie zdjęcia

ja nie kwestionuję, czy dane zdjęcie ma się podobać, czy nie, bo rzeczywiście rzecz gustu, ale jaskrawe błędy techniczne nie zależa od gustów
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-01-23 11:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jaskrawe błędy techniczne ? :))

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-385084.php

Ktoś jeszcze mógłby pomyśleć, że przepalenia na ciele modelki są jaskrawym błędem technicznym dyskwalifikującym tę piękną pracę. Nie mam więcej pytań :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-23 11:44:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli widzisz w tym zdjęciu jaskrawe błędy w naświetleniu, to powinnaś śmiało tę pracę ocenić. O to mi właśnie chodzi. byś zdobyła się na odwagę i rzetelność.
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-01-23 15:21:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie o tym mowa jabe. Niczego nie zrozumiałeś :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-23 16:21:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrozumiałem, zrozumiałem :)

ale się upieram, by przekazać Tobie do końca, by naprawdę nakłonić Ciebie do korzystania z pełnej skali ocen

ale przede wszystkim nie chciałbym się pokłócić :)
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2012-01-26 09:14:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeczytałam :)
I myślę, że pewien permanentny błąd w rozumowaniu polega na utożsamianiu przez Ciebie, Shamanto, dwóch pojęć: podoba mi się = jest dobre. A to nie jest to samo. Jest tu wiele prac, które nie podobają mi się, ale są fotograficznie dobre [technika, kompozycja, koncepcja, światło etc.]. Jednym słowem, prezentują rzetelny, na wysokim poziomie utrzymany warsztat. I takie prace warto docenić z szacunku dla umiejętności autora, nawet wówczas, gdy niekoniecznie powiesiło by się ten obrazek na swojej ścianie. I odwrotnie, nie wszystko, co się podoba [są gusta i guściki], jest istotnie dobrą fotografią.

Ty Shamanto wielokrotnie zostawiasz wysokie oceny punktowe pod zdjęciami, które są słabe lub bardzo słabe. Ideą tego portalu jest zmierzanie do obiektywizacji naszych ocen [o tyle, o ile to jest w ogóle możliwe], a to w praktyce oznacza przede wszystkim podnoszenie poziomu prac własnych i pomoc kolegom w uzyskaniu tego samego celu :))). Kompletny bezkrytycyzm szkodzi obu stronom, oceniającemu i ocenianemu.
Jeśli chcemy się rozwijać [a wszystkich nas to dotyczy], "podoba się/nie podoba" nie powinno pozostać jedynym kryterium...
Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2012-01-26 10:50:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdecydowanie za Sulek, a lista osób, którym - podobnie jak samancie - podoba się, jest koszmarnie długa.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-01-26 10:52:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek - obiektywizacja nie jest możliwa . termin utopia . nie możliwy do zastosowania , realizacji .
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2012-01-26 10:58:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Proroku - dlatego napisałam o zmierzaniu do... :))) Gusty i poczucie estetyki są w zasadzie niereformowalne, amator disco-polo nie będzie delektował się Mozartem, ale nabywanie elementarej wiedzy pozwala TROSZKĘ poszerzyć horyzonty............
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2012-01-26 11:30:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ignorujący mnie proroku, nikt nie mówi o obiektywizacji, ale o ocenie zdjęć nie przez pryzmat o jakie ładne kotki, o jaki ładny pomniczek Skrzyneckiego, ale poprzez elementy które tworzą dobrą fotografię, poprzez TEMAT i to właściwie pokazany, poprzez kadr, światło itp. rzeczy. To one tworzą fotografię a nie ładne kotki, kolorowe kwiatki, latające motylki, czy pstryknięta na mieście pani z aparatem. Kluczem jest jednak świadomy wybór prac do publikacji, rozważenie jej słabych i mocnych stron, a co za tym idzie także rezygnacja z publikacji gniota. Umieszczanie na OB fot tylko dla punktów i brawek klakierów ma tyle sensu i przynosi tyle dobrego co grzebanie w dupie widelcem. Portal leci na pysk, ale co tam, ważne, że przybywa nam punkcików i rośnie krzywa zachwyconych.
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2012-01-26 12:21:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Sulku - przykład nie do końca dobrze dobrany - w swojej epoce Mozart był twórcą pop-music:D! Oczywiście dla odpowiedniego grona odbiorców, co nie zmienia faktu, że tworzył "pod guściki" zlecających (finansujących) jego twórczość:D!
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-01-26 13:25:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie warto silić się na obiektywizm. warto uczyć się gustów innych i na tej podstawie oceniać ocenę oceniającego.
sulkowe postulaty to prosta droga do portalowej nudy. prawdy nie ma, liczy się interpretacja
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-26 13:27:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sułek nie mówi o obiektywizmie, tylko o uczciwości.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2012-01-26 13:30:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek (09:14:03) - ileż ja razy tu oberwałam, za komentarze typu '(obiektywnie) dobre, (subiektywnie) mi się nie podoba'!
ech... :(
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-01-26 13:37:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak ?
"Ideą tego portalu jest zmierzanie do obiektywizacji naszych ocen [o tyle, o ile to jest w ogóle możliwe"
rzecz w tym, że nie jest możliwe.
jedyna droga do uczciwości/obiektywności to wyciąganie średniej z wszystkich opini. podobnie jak z prasą, ciężko mówić o jej uczciwości czytając jeden tytuł, uczciwe i obiektywne są wszystkie jako całość.
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-01-26 13:47:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ów "obiektywizm", który tak Ciebie burzy, nie ma dotyczyć ograniczenia swobody w ocenianiu zdjęć. Każdy ma prawo powiedzieć, ze dana fotografia mu się podoba, lub nie. Każdy ma prawo do własnej interpretacji, spojrzenia, skojarzeń. Ale inną rzeczą jest udawanie, że nie dostrzega się ewidentnych, podstawowych braków technicznych. Takie zdjęcia także można oczywiście określić mianem "podoba mi się", ale uczciwość wymaga zauważyć jego braki. Dodam, że pojęcie 'braków technicznych" nie dyskryminuje zdjęcia; ba, są fotografie, w których świadome żonglowanie "wadami" czyni je lepszymi, ciekawszymi.
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-01-26 13:51:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a, tu się zgodzę.
myślę, tylko że gdybyśmy chcieli owe braki techniczne spisać i nazwać mogłyby się pojawić problemy.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa