fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Eksport metadanych z Lightrooma
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
can
fotografia cyfrowa
2012-07-16 22:18:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prośba :)
Istnieje plugin do lightrooma pod nazwą LRTransporter. To bardzo wygodne narzędzie do zarządzania metatadanymi zdjęć. I właśnie pojawił się problem wynikający z mojej lipnej znajomości angielskiego.
Wyobraźcie sobie taką sytuację:
Dwa komputery. Na obu IDENTYCZNY materiał zdjęciowy. I tu i tu zdjęcia w formacie dng. Siadam do jednego z komputerów i zaczynam obrabiać zdjęcia. Ok. Zdobiłem. Wcisnąłem Cmd+s (ctrl+S) i zapisałem w zdjęciach wszystkie naniesione poprawki. W tym przypadku szczególnie interesują mnie dwa elementy: rating i label.
I teraz chciałbym WYEKSPORTOWAĆ METADANE za pomocą pluginu LRTransporter, a następnie otrzymany plik wczytać na drugim komputerze (również poprzez LRTransporter) tak aby na zdjęciach pojawiły się moje gwiazdki i labelki.
Na stronie producenta LRTransporter jest opis sposobu eksportu, którego… nie kumam :( Taki ze mnie Byron i Shakespeare razem wzięci:)
Czy ktoś władający językiem wyspiarzy mógłby zerknąć, zrozumieć i w punktach napisać co zrobić aby przeprowadzić opisaną przeze mnie operację?
Podaję link do angielskiej instrukcji eksportu metadanych za pomocą LRTransportera:
http://www.photographers-toolbox.com/products/lrtransporter.php?sec=quickguide

Będę wdzięczny za pomoc.
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2012-07-17 15:45:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
can - instrukcja dotyczy eksportu/importu metadanych w postaci pliku tekstowego nazywanego "companion file" z twego postu zrozumialem, ze chcialbys przeniesc swoje "gwiazdki i labelki", a nie dotyczy to keywords. prosze uzyj zwyklego eksportu/importu z poziomu samego LR. masz tam taka funkcje. budowanie bazy danych keywords nie jest ci chyba teraz potrzebne.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa