fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia do druku
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2013-02-19 22:02:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanko co do przygotowania zdjęcia do druku. Zdjęcie ma być wielkości A2 (42 x 59,4) ,każą je przesłać w rozdzielczości 300DPI , jednak mój nikon d80 w 300dpi robi zdjęcia wielkości 36x24 cm , by przesłać zdjęcie 300dpi w rozmiarach A2 ,musiał bym mieć matrycę 35Mpx.
Pytanie czy jak wyślę zdjęcie w rozmiarze A2 ale ok 180Dpi ,czy nie będzie lipy, czy nie utraci znacząco na jakości?
Mam nadzieje ,że za bardzo nie namieszałem i ktoś będzie umiał mi doradzić, jak przygotować zdjęcie do takiego druku
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2013-02-19 22:40:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prześlij maksymalny rozmiar jaki masz, a grafik sam dopasuje do druku. Jeśli nie chcesz aby ktoś gmerał w kolorach, kontrastach - zrób to sam i zaznacz aby gmerali tylko w rozdzielczości.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2013-02-19 22:57:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To drukarnia sobie życzy?
Przeskaluj to w górę do 42x59,4cm @ 300dpi, na jakości nie powinno stracić.
Po drugie, zapytaj czy ma to być RGB czy też CMYK. Jeśli RGB to jaki (sRGB, Adobe RGB?). Jeśli CMYK, to musisz gościa w drukarni zapytać jaki profil powinieneś zastosować do konwersji z RGB - powinni Ci go dać.
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2013-02-20 18:21:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za sugestie i podpowiedzi.
Prześle im to co mam i niech sami zadecydują czy nadaje się do druku ,z zastrzeżeniem by nie grzebali przy kolorystyce.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa