fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tlo, portrety - pytanie to portrecistow
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
megali2012
fotografia cyfrowa
2013-02-20 15:07:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam portrecistow :)
Szukam porady dotyczacej koloru tla do zdjec portretowych. Cos innego niz bialy. Cos jak najbardziej uniwersalnego. I cos co po konwersji do BW nie bedzie wykladalo strasznie, nie zleje sie zbytnio z modelem.... Mam nadzieje, ze pytanie nie jest naiwne. Pozdrawiam. Pawel.
fotografia cyfrowa
K2
fotografia cyfrowa
2013-02-20 16:52:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jaki jest najbardziej uniwersalny kolor samochodu?? ja proponuje rozmyte :D
fotografia cyfrowa
K2
fotografia cyfrowa
2013-02-20 17:05:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do BW dobry będzie ciemno-jasny
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2013-02-20 22:29:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przedmówca określił to trafnie jednym słowem ale jak się dobrze pokieruje światło to i z białego tła wyjdzie ci ciemno szare. Ale jeśli ma być to kolor to może niebieski no chyba że trafisz na błękitno oką modelkę albo na ciasteczkowego potwora wtedy dobrze mieć kilka różnych kolorów tła.
fotografia cyfrowa
megali2012
fotografia cyfrowa
2013-02-20 23:04:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najlepiej to miec wszystkie kolory :)
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2013-02-21 13:14:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hey :)
powiem Ci tak, mam kilka kolorów teł a używam tylko szare i czarne bardzo rzadko brązowe reszta kurzy się w piwnicy, ale to ja a ja się nie znam :)
fotografia cyfrowa
BUDDABAR
fotografia cyfrowa
2013-02-21 14:09:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tło jest potrzebne do zdjęcia do dowodu lub paszportu. A ludzi fotografuj portretowo w ich naturalnym otoczeniu. Tak byś mógł prócz człowieka pokazac jego duszę.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2013-02-21 14:27:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Amen!
fotografia cyfrowa
bywalec
fotografia cyfrowa
2013-02-21 15:29:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@URBE-
brak sztucznego tła nie jest warunkiem koniecznym pokazania duszy człowieka.
tak samo, jak fotografowanie w naturalnym otoczeniu, nie wyklucza nienaturalnego
zachowania.
Innymi słowy, nie ma, jedynie słusznej, recepty. I dobrze, w przeciwnym wypadku, ilość
mistrzowskich portretów dorównałaby liczbie tłuczonych hamburgerów.
;)
fotografia cyfrowa
rysiek54
fotografia cyfrowa
2013-02-21 23:38:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A liczba zdechłych portretów liczbie zjedzonych hamburgerów.
fotografia cyfrowa
BUDDABAR
fotografia cyfrowa
2013-02-22 08:18:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@bywalec, warunkiem nie jest ale ile więcej ma treści. Zawsze fotografia zrobiona przy zastanym świetle będzie miała lepszy smak niż przy świetle sztucznym. I mniej sztuczności w fotografii tym lepiej.
Ja tu mówie o walorach a nie o warunkach.
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2013-02-22 08:58:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@URBE, a może to kwestia preferencji po prostu? Akurat podzielam Twoje zdanie w kwestii otoczenia zastanego. Grunt to pomysł. Uważam że studyjne portrety (i glamour) są w większości nudne jak flaki z olejem. Dlatego rzadko oceniam.
Sądząc jednak po popularności tej dziedziny fotografii na wszelkich portalach - niekoniecznie ludzkość ma takie samo zdanie. Uszanować je trzeba.
fotografia cyfrowa
falkbeer80
fotografia cyfrowa
2013-02-22 09:44:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najlepiej zapytać proroka, on wszystko wie ;o
fotografia cyfrowa
BUDDABAR
fotografia cyfrowa
2013-02-22 11:13:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@aga_piet a czy ja czegoś nie szanuję? Tak naprawdę nie wiem jaki przekaz ma mieć Twój post?
Staram się cos doradzić i wypowiadam swoje zdanie czemu więc nawiązujesz do mojej wypowiedzi?
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2013-02-22 11:40:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie był żaden przytyk. Po prostu są osoby fotografujące najzwyklejsze w świecie studyjniaki - sztuczne światło, sztuczne tło i koniec. Lubiące taką fotografię robić i oglądać. Być może taką osobą jest autor wątku - pyta o uniwersalny kolor tła. I tyle.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2013-02-22 13:08:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... a czy pani aga... próbowała swoich sił w fotografii studyjnej? sądząc po wypowiedzi to chyba nie !!! to nie jest taka prosta sprawa jak Ci się wydaje
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2013-02-22 13:14:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wcale nie wydaje mi się prosta, skąd taki wniosek? Ze względu konieczność ogarnięcia wszelkich spraw związanych z idealnym oświetleniem wydaje mi się jedną z trudniejszych dziedzin.
A że jako odbiorca zupełnie jej nie czuję, to już zupełnie inna sprawa, najmniej istotna w tym wątku.
fotografia cyfrowa
BUDDABAR
fotografia cyfrowa
2013-02-22 13:25:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aga_piet widzisz coś w tym złego że autorowi wątku doradzam by wyszedł z aparatem ze studia? Bo ja już nie wiem o co Ci chodzi że ciągle do mnie pilisz :) . Chcesz sie umówić ? Zajęty jestem :)
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2013-02-22 13:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zacytuję Ciebie "Po prostu są osoby fotografujące najzwyklejsze w świecie studyjniaki - sztuczne światło, sztuczne tło i koniec." to nie taki koniec to nie takie proste!
ja robię studyjną i uwierz, że jest to ciężka robota
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2013-02-22 13:48:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a z drugiej strony gość chce kupić porsche i pyta jaki kolor wybrać a Wy wkręcacie żeby kupił sobie poloneza caro na gaz :)
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2013-02-22 13:58:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słowo "koniec" nie miało tu mieć wydźwięku pejoratywnego. Chodziło mi o to, że hm... foto studyjne i już, czyste studyjniaki, nie w plenerze.
A z polonezem na gaz - zgoda. Odniosłam się do postów Urbego, w sumie niepotrzebnie.
fotografia cyfrowa
megali2012
fotografia cyfrowa
2013-02-23 16:11:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@tomi :D Powiesilem blekitne i od razu sciagnalem...
@Urbe Jak trzeba to plener jak trzeba to studio. Zanim sie wyspecjalizuje chce poprobowac...
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2013-02-23 16:45:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kup tylko białe i czarne... wszelkie odcienie szarości bez problemu osiągniesz mając te dwa tła... inne kolory w banalny sposób uzyskujesz oświetlając tło lampą i trzema podstawiwymi kolorami filtrów na niej.
Jak chcesz wycinać z tła to dobrze mieć intensywnie niebieskie. Tylko tyle bo szkoda funduszy i miejsca na inne.
Budda zapomniałeś dodać żeby autor sprzedał cyfrę i kupił średniaka analogowego... Sorki Michał ale nie kumam co miała wnieść Twoja rada skoro autor wątku zapytał bardzo szczegółowo? Ot takie bicoe piany dla samej zasady...
fotografia cyfrowa
megali2012
fotografia cyfrowa
2013-02-25 22:33:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki Andres.
fotografia cyfrowa
pawelstaszak
fotografia cyfrowa
2014-06-10 10:28:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybierz bluebox, przede wszystkim. Doskonale się nadaje do zmiany tła, np. w Photoshopie. Do tego jasny, w kolorze ecri, biały. I czarny. To podstawowe, jak dla mnie kolory.

____________________
Paweł Staszak
www.fotograficzna1.com
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa