fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
eos 40d problem z ostrzeniem
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2013-03-08 17:32:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, kupiłem mojej dziewczynie eos40D i mam taki mały problem. Gdy chcę wyostrzyć obraz muszę użyć przycisku AF-ON , nie da się ostrzyć spustem migawki. Wydawało mi się ,że gdy wcisnę ją do połowy powinno się wyostrzyć, tu nic takiego się nie dzieje. Moje pytanie czy tak ma być? Czy jakoś się może ustawia, by ostrzył przyciskiem migawki?
Sam mam nikona i nie wiem dokładnie jak ten temat wygląda w canonach. Dzięki za pomoc
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2013-03-08 18:17:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Teraz zobaczyłem że ta sytuacja jest tylko na ustawieniach M,Av,Tv i P ,na tematycznych ostrzy normalnie z migawki (nie zauważyłem wcześniej, bo raczej nie używam tych ustawień) ,na szczęście na ustawieniach własnych C1,2 i 3 również ostrzy z migawki. Jeżeli ktoś ma wiedzę jak to zmienić, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
fotografia cyfrowa
GPtak
fotografia cyfrowa
2013-03-08 20:46:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ?
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2013-03-08 20:59:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może trzeba zajrzeć do instrukcji?
U nas to mało popularna czynność, jednak w rozdziale "Custom Settings", na stronie 160 znajduje się paragraf "C.Fn IV-1 Shutter button/AF-ON button".
Z mętnego opisu wynika, że należy wybrać opcję 0. Wtedy wciśnięcie spustu migawki do połowy będzie uruchamiać AF.
Względnie opcję 4, która powoduje j.w. plus całkowicie wyłącza przycisk AF-ON.
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2013-03-09 09:22:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl wraz z mętnym opisem w instrukcji, metodą prób i błędów dałem radę. Dzięki na naprowadzenie.
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2013-03-09 11:42:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ustawienie jest "jedynie słusznym" autofocus pod kciukiem migawka na spuście pozwala to pełną kontrolę autofocusa w większości przypadków sprawdza się lepiej niż standardowe autofocus do połowy a potem migawka, mz ten C.Fn to akurat spora zaleta (przy całym ogromie wad) canona. Jedyną wadą tego ustawienia jest to że jak komuś dajesz aparat to będą kłopoty ze zrobieniem (ostrego) zdjęcia.
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2013-03-09 16:30:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jan, moja kobietka dopiero zaczyna przygodę z fotografią, więc na razie niech ma autofocus w migawce, jak nabierze doświadczenia, to sama zdecyduje ,czy obcja z kciukiem nie jest lepsza.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa