fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czy obiektyw może szumieć?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-11-25 09:34:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ukazało się fajne rybie oko:
http://www.samyang-europe.com/new-products/107-new-samyang-12-mm-f2-8-ed-as-ncs-fish-eye
Nie powinno być drogie. Ale gdy patrzę na fotki na dole strony (widoczki), to do diaska - strasznie szumią a warunki nie wyglądały na konieczność jakiegoś strasznie wysokiego ISO. Skoro szkło jest do pełnoklatkowców to puszka też pewno była znośna. Mam więc pytanie - czy szum może być generowany przez samo szkło?
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-11-25 12:20:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w lesie na ten przykład może szumieć, szczególnie jak wieje ;)
Chociaż samo szkło raczej nie powinno wydawać dźwięków..;)
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-11-25 12:46:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To wcale nie jest takie śmieszne jak się wydaje. Na jakimś innym forum angielskojęzycznym była nawalanka czy to szumi Canon 5D (jakoś zidentyfikowali aparat że jest to 5D czy szkło). Mam Canona 6D i poniżej jakiś kosmicznych ISO żadnego szumu nie ma, więc 5D jest pewno jeszcze lepsze. Ktoś tam napisał, że szumy może generować obiektyw. O niczym takim nie słyszałem, więc pytam grzecznie :-). Gdyby ten samyang był przykręcony do mojej starej alfy100 to sprawa byłaby oczywista - tak szumiała że aż się spać nie dało nie wkładając jej do piwnicy ;-P
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2014-11-25 12:56:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Exif'y usunięte, w opisie również brak danych o ISO - trudno komentować te wycieczkowe pstryki.
Przynajmniej nikt Ci nie zarzuci, że wstawiasz cyfrowy szum;)
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-11-25 13:08:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chcę kupić ten obiektyw gdy już będzie do kupienia. Myślę, że to gadanie o "szumieniu obiektywu" to jakieś pie...lenie jest po prostu. A foto szumi bo jakiś jełop na wysokim ISO je pstryknął, bo akurat tak miał ustawione po nocnej imprezie. Ale zawsze dobrze się zapytać.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa