fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nikon D610 czy AF taki tragiczny?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2014-11-30 16:09:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie jak w tytule. Chodzi o porównanie z D3. Może ktoś ma doświadczenie w tym zakresie. Czas na przesiadkę.
fotografia cyfrowa
sentinelgd
fotografia cyfrowa
2014-12-04 23:03:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo dobry znajomy kupił jako zapas do D3, dwa miesiące i poleciał na znany portal aukcyjny, af najlepiej chodził na AF-S, AF-C ale w kazdym z tych trybów najlepiej się spisywało w ustawieniu auto, aparat był uzywany w dynamicznych akcjach i jego relacji nie radzil, D750 na forum nikona bardzo dobrze chwalą
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2014-12-04 23:41:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to moje wrażenia potwierdziły się... Mam D600, w D610 jest ten sam moduł AF. Porównania z D3 nie mam, ale fotografowanie szybko poruszających się obiektów obiektywem 24/2.8D okazało się kompletną porażką (sesja z rowerzystami, próba złapania kogoś "dynamicznie", z bliska, prawie wyjeżdżającego z kadru).

Zdjęcia w trybie ciągłym 5kl/s, AF-C.
I tak: z dynamicznym wyborem pola z 39 - żadnego trafienia. W pełni automatyczny wybór pola AF - żadnego trafienia. W desperacji: śledzenie 3D - klapa. Lepiej było z dynamicznym wyborem pola z 9 i ręcznym prowadzeniem aparatu za wybraną osobą - kilka trafień.
Najlepiej było w MF, po wstępnym ustawieniu ostrości w miejsce, gdzie nadjeżdżający mieli się znaleźć w kadrze ;-)
Przy czym przez "trafienie" mam na myśli potwierdzenie ostrości przez aparat, zapisane w pliku RAW. Prawie we wszystkich przypadkach, nie było go na niczym.

Problemem w D600 przy fotografowaniu akcji na pewno jest mocne skupienie punktów AF w centrum co utrudnia kadrowanie, drugim problemem mógł być obiektyw z mechanicznym sprzężeniem AF, który nie reaguje tak żwawo jak AF-S.

Z tym, że za często akcji nie fotografuję - możliwe, że ktoś z większym doświadczeniem, wiedziałby jak zmusić AF-a w tej puszce do lepszej współpracy.

Lepiej chyba dołożyć do D750 - ten ma 51-polowy AF, chyba nawet taki sam jak w D3.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa