fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jaką lustrzankę/aparat kupić?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Nikolcixx
fotografia cyfrowa
2015-02-17 16:30:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam 14 lat, od niedawna interesuje się fotografią. Niestety nie posiadam żadnego sprzętu, prócz starego aparatu, który ledwo zdjęcia robi. Ostatnio miałam w rękach jedną z lustrzanek Nikona, nieznanego mi modelu. Bardzo fajne zdjęcia wyszły, szybko ogarnęłam co gdzie i jak.
I tutaj me pytanie, jaki aparat kupić?
Fotografowałabym konie, i inne zwierzęta, ludzi więc aparat nie mógłby rozmazywać zdjęć ,,w ruchu''
Jestem CAŁKIEM ZIELONA jeśli chodzi o fotografie.
Cena dużej roli nie gra, do 1000 zł, mogę kupić używany, byle by był nie uszkodzony. W allegro jest ich sporo, ale nie wiem który opłaca się kupić.
Podajcie konkretne modele, lub nawet linki.
Dziękuję za pomoc z góry! :)
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2015-02-17 20:57:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://allegro.pl/canon-eos-450d-6tys-zdj-japonska-stalka-50mm-torba-i5059457960.html
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2015-02-17 21:00:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://allegro.pl/canon-eos-400d-canon-18-55mm-tamron-70-300mm-i5057543763.html
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2015-02-17 22:06:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę Peterex, że gdyby "dziecko" oczekiwało takiej porady, zwróciłoby się do kumpli z klasy :/
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-02-18 10:21:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Peterex...to co napisałeś jest po prostu żałosne.....wystawiłeś laurkę sobie ale i po części nam....:(
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2015-02-18 10:51:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ten wstydliwy dla portalu wpis można usunąć ?

A co do sedna i prośby młodszej koleżanki, to co byś nie kupowała z drugiej ręki, to warto by było, by obejrzał to, wypróbował przedtem jakiś "fachowiec", czy wszystko działa, by później rozczarowań nie było.
fotografia cyfrowa
remigiusz_o
fotografia cyfrowa
2015-02-18 13:10:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1683,14-letni-fotograf-ktorego-prace-moga-zawstydzic-doswiadczonych-zawodowcow
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-02-18 18:43:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chętnie pomógłbym w sprawie sprzętu, ale niestety nie śledzę co w "trawie piszczy"...jednakże link, który podała amu wydaje sie być bardzo ciekawy, aparat z 2 uniwersalnymi obiektywami ...brzmi całkiem rozsądnie...
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2015-02-22 14:59:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To trudne pytanie. Zacznij od tego jaki będziesz miała budżet na obiektywy w przewidywalnej przyszłości. jeśli masz 14 lat - to przynajmniej jakieś 5 lat może więcej, zanim zaczniesz zarabiać. Lustrzanka jest tyle warta ile obiektyw do niej przypięty. Mam kilka rad:
1. Jeśli masz ograniczony budżet i niezbyt bogatych rodziców - proponuję system Sony. Można za niezmiernie śmieszne pieniądze kupić doskonałe obiektywy Minolta serii Maxxum (używane). Taki obiektyw nawet 30 letni jest DOSKONAŁY - wiem bo miałem. Sony ma stabilizację w puszce więc jaki obiektyw nie podepniesz - ma stabilizację. Niedawno sprzedałem komplet obiektywów Minolty (50 1.7, 7-210 f/4, 28-75 f/2.8) za coś koło tysiąca złotych. WADA (!!!!) tego rozwiązania to dość szumiące puszki Sony Alpha które mają wyłącznie wizjer elektroniczny (dlatego rzuciłem system Sony).

2. Jeśli rodzice zgodzą Ci się robić raz w roku (raz na 2 lata) prezent w wysokości ok 4000 tysięcy złotych - warto wejść w system Canon/Nikon: kupić NAJTAŃSZĄ (lub jedną z tańszych) puszkę i DOBRY obiektyw. W wypadku Canona obiektyw "must have" dla początkującego to jest 50mm 1.4 (za ok 1300 złotych). Razem z kitowym obiektywem (zawsze coś tam dokręcą) będziesz mieć zestaw na start.

Ja obecnie mam Canona, ale w Twojej sytuacji polecam rozwiązanie Sony + obiektywy minolty
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa