fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Najlepsze ustawienia dla kropel wody i (osobno) nieba?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kulka_rteci
fotografia cyfrowa
2015-09-23 04:13:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Niedawno (dokładnie 5 dni temu) zainteresowałam się fotografią. Kupiłam fakt, tani sprzęt, głównie do nauki. Fuji S5600. Ale nawet z niego widzę można wyciągnąć coś fajnego.
Już po paru dniach widzę co interesuje mnie najbardziej: zdjęcia nieba, wschody, zachody, nietypowe chmury i wszystko co się na tym niebie dzieje.

Oraz zdjęcia wody. Przedmiotów wrzucanych do wody i ujęcia bąbelków, zniekształceń etc.

Będę więc bardzo wdzięczna jeśli ktoś chciałby zrobić dobry uczynek i podzielić się ze mną jakimiś radami, trikami a najbardziej interesują mnie najlepsze ustawianie do tych dwóch kwestii: niebo i bąbelki.

niebo: to, co już wiem, że ciężka jest kwestia niedoświetlenia tego, co POD niebem gdy na niebie się skupię lub prześwietlenia nieba gdy skupię się na ziemi.
Wiem o łączeniu dwóch zdjęć (średnio mi się podoba to rozwiązanie), ustawieniu koloru na chrom. Wiem o filtrach, póki co ich nie mam. (lepszy połówkowy szary czy polaryzacyjny?) Wiem o tym, że RAW jest lepszy niż JPG. Próbowałam bawić się kompresją ekspozycji (jaśniej/ciemniej) marny efekt.

woda: tu bawiłam się preselekcją czasu i manualem, o którym niewiele jeszcze w sumie wiem. W każdym razie tryb makro, RAW, czas migawki 1/2000 s, szklanka wody. W sumie z ustawień to chyba wszystko? Bardziej chodziłoby mi o oświetlenie, tło i inne wpływające na końcowy efekt.

O ile woda mi jako tako wychodzi to już krajobraz z tym niebem w ogóle nie. Będę wdzięczna o kombinacje ustawień czy triki.

Przypuszczam też, że księżyca ( jego cieni) nie utrwalę tym sprzętem?
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-09-23 22:31:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...chętnie bym pomógł, ale ja głównie "lecę" na "automacie"....:(
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2015-09-24 17:10:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://reactiongifs.me/wp-content/uploads/2013/09/jon-stewart-popcorn.gif
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2015-09-25 12:22:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe całkiem niezły dynamiczny autoportret, Ajano212 uskrzydlony lata na automacie, dawaj jakieś astro z tych lotów.
...
Kulka_rteci. Słowo na niedziele, zanim zaczneisz pytać to zacznij od pokazania swoich prac.
Dynamiki światła (tzw. EV) jest zbyt szeroka aby ogarnąć wszystko co na niebie i ziemi.
Szare połówki są pomocne ale to i tak inwalida, półśrodek.
Każdym sprzętem można wykonać perfekcyjne zdjęcie tyle że nie wszystkiego i nie w każdych warunkach.
Czytaj książki, rozmawiaj z osobami które posiadają wiedzę oraz prace które sama chciała byś posiadać w swoim dorobku.
Miej w wydzielinie z miejsca gdzie plecy tracą swą jakże szlachetną nazwę internetowych guru (gówno) miszczów.

Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-09-28 22:26:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
....leci z nami moderator??????
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-10-01 19:57:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
od tygodnia zgłaszam wpis Archeo do moderacji uważając go za obraźliwy, ale skoro moderatorzy mają to w dupie to ja też mam to w dupie i w jeszcze paru miejscach....skoro można to w ten sposób to czemu nie...
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2015-10-02 18:14:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ajano212 w ubiegłym wieku w serialu TV pt. Szpital na peryferiach dr Strosmajer określił głupotę i latanie, wszak latasz na automacie.
Parafrazując ..."Gdyby głupota miała skrzydła, fruwałabyś jak gołębica".
Archeo dawno temu napisał ..."Głupota nie boli tylko dupa albo kieszeń".

Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2015-10-02 19:15:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
był jeszcze dr Sowa ...

w Syrii trwają naloty ...

mamy nowego prezydenta ...

luzik Panowie :)



fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-10-05 22:12:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jabe....jasne....luzik....chętnie tu jeszcze kiedyś zajrzę, ale ........................................................może..........
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2015-10-05 22:15:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi mi Ajano o to, że pewnych rzeczy, tym bardziej jak dotyczą innego człowieka się nie zmieni ... każdy ma swoje "skłonności"

:)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2015-10-05 22:24:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prędzej się w realu spotkamy bo tu gaszę światło chyba....mam wolny weekend...sobota Rogalin czy okolice? Masz czas, Zjechałeś z Wałbrzycha? Odkopałeś złoty pociąg? ;))
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2015-10-05 23:10:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie gaś, może użyj ściemniacza tylko :)

aparat oddałem do naprawy, bo mi przy kalibracji obiektywu matrycę przestawili w serwisie :(

Wałbrzych to pikuś ... Stalowa Wola to wyzwanie :)
fotografia cyfrowa
IzabelaK
fotografia cyfrowa
2015-10-05 23:19:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecam szeroki kadr.pl

Powodzenia
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa