fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
obracasz i zmieniasz kolor
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2016-03-14 18:49:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam mam dziwną przypadłość
Przeglądarka zmienia kolory przy obracaniu zdjęć po obróceniu zdjęcia o 360stopni (4 kliknięci) zdjęcie nabiera takich kolorów i pixeliozy że jest do wyrzucenia.
Ma ktoś jakąś propozycje oprócz pozbycia się windows-wirusa XP
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2016-03-14 21:10:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proponuję nie odwracać zdjęć
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2016-03-14 21:41:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też proponuję zrezygnować z obrotu o 360 stopni ;)
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2016-03-15 21:56:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mnie wystarczy o 90stopni ale już przy takim jest podbicie kolorów
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2016-03-16 17:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j_zuzia [2016-03-14 18:49:50] - skutki obracania mogą być bolesne albo nie, zależnie od tego, jaki materiał (w jakim formacie zapisany) i jakim narzędziem (programowym) jest obracany.
Co obracasz i czego używasz?
Bo WinXP akurat jest tu najmniej winne.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2016-03-20 12:16:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podgląd obrazów i faksów systemu windows
pliki jpg (nic się nie stało mam też raw)
Używam tego programu by wybrać zdjęcia do obróbki z raw-u ale wiadomo każdy jest przyzwyczajony do grawitacji i głowy nikt nie chce obracać.
Jak na razie zrobiłem przywracanie systemu i nie pomogło.
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2016-03-20 12:41:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziwi mnie, że sama przeglądarka zapisuje zmiany i nawet nie pyta o pozwolenie...
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2016-03-20 13:14:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.pcworld.pl/news/160271/Bezstratne.obracanie.plikow.JPG.html
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2016-03-20 16:15:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi mi o zdziwienie, jakie wywołał we mnie fakt, że przeglądarka windowsowa zapisuje zmiany podczas przeglądania, a przeglądający nic o tym nie wie. Bo jeśli coś robię w jakimkolwiek programie graficznym, jestem świadoma konsekwecji. Tu nie byłam - że jeśli sobie roboczo przeglądam pliki i pyknę "obróć", to ten jpg jest już zubożony o jedno zapisanie.
Człowiek całe życie się uczy ;) Nie robi mi to zbyt wiele różnicy, bo i tak mam rawy ale... i tak zdziw. No i może się przydać ta wiedza.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2016-03-20 23:29:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Winda w swojej genialności tak już ma ale to wszystko z XP to pikuś co was czeka pod 7, 8 i jakże rewelacyjną 10-tką.
Dla systemu operacyjnego Bila G. rozszerzenie nazwy pliku WMV (Windows Media Video) jest nieznanym. W swej wspaniałomyślności proponuje zakup w sklepie firmowym Mic... coś tam.

Najlepsze hasło Windy, z 10 na dziś :

Bez Ciebie Wind...s nie będzie taki sam.

Naciąga mnie gdy po każdym kliknięciu widzę odnośnik o moich prawach i prawnej ochronie mojej prywatności.
Tylko niech mi kto wytłumaczy po co kilka tysięcy ...oczu w nieomal każdej dostarczonej aplikacji.
Dlaczego nie można grzecznie odinstalować śmieci które zajmują nieomal gigabajt pamięci operacyjnej ?
Skromna aktualizacja 10 na 10 (po 3 miesiącach od instalacji z aktualizacją włącznie) to tylko 6,8 Gigabajta.

Bil wymyślił nowe prawa .... specjalne.
Stare prawa to : widoczne/niewidoczne, odczyt/podgląd, wykonanie/uruchomienie, zapis/modyfikacja.
Te ...specjalne nie do przejścia nawet z uprawnieniami Administratora.

Winda nie wisi winda, winda wysyła info -> Pracujemy nad tym ...

Szczere wyrazy współczucia wszystkim przeciętnym użytkownikom nie mającym pojęcia czym przeciążają mikroprocesor, pamięć i łącze z internetem.

Chyba jednak przejdę na inną stronę mocy.

Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2016-03-21 12:13:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego pierwsze, co zrobiłem w śmigającej bezproblemowo 7-ce x64, to zatłukłem wrednego gada GWX.exe odpowiedzialnego za niejawne doinstalowywanie elementów 10, nawet, jeśli wprost nie wyraziłeś zgody na tzw. darmową aktualizację. No i system już mi nie przypomina bez ustanku: Get Win Ten... thanks, but no.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa