fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nowy właściciel!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2018-09-02 19:54:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest plus i minus.
fotografia cyfrowa
babajaga
fotografia cyfrowa
2018-09-02 20:03:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest radosna wiadomość i bardzo motywująca. Wojenki kulturalnie prowadzone, krytyka i dyskusja prowadzą do rozwoju portalu i rozwoju co niektórych userów :-) Ja osobiście dużo z tego wyniosłam jako początkująca.
Czy onephoto też ożyje ???
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-02 20:49:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wojciech - wiem, bo moja drapieżna inteligencja pozwoliła mi dojść do tego drogą dedukcji (;]) - i to dość naciąganej, bo system ocen tutaj nie przekłada się na plusy i minusy, więc nie wiem, dlaczego ma to symbolizować portal.

No i jeśli trzeba to komuś tłumaczyć, albo domyślać się się o co chodzi, tudzież wyjaśniać, że to nie jest logo apteczne - to to nie jest dobre logo.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2018-09-02 20:58:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękujemy za wszystkie uwagi, bierzemy je pod uwagę. Nie planujemy koloru czerwonego - w przypadku jego użycia pozostanie jedynie kolor biały jako uzupełniający.
Onephoto - udzielamy informacji jedynie o serwisie Obiektywni.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2018-09-02 21:36:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dotychczas nikomu nie było trzeba tego tłumaczyć.
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-02 21:39:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nieprawda.
fotografia cyfrowa
.......
fotografia cyfrowa
2018-09-02 21:40:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powtórzę: MOIM zdaniem szata graficzna powinna pozostać bez man. Wojtek bardzo zgrabne to ujął: jest kultowa!
@Akua: a jednak nie na aż tyle odszrasza żeby Cię zniechęcić do zarejestrowania się i korzystania z OB.:-D
fotografia cyfrowa
.......
fotografia cyfrowa
2018-09-02 21:42:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odstrasza...*
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-02 22:05:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Blexen, ja się tu zarejestrowałam 6 lat temu, w czasach, gdy rejestrowałam się wszędzie. I wisz, ja jestem dinozaurem z klasy dżinsowo-hotdogowej, mi wiele rzeczy nie przeszkadza, ale to nie znaczy, że tak będzie z innymi. Jeśli portal ma sobie pozostać zapyziałym grajdołkiem z garstka znajomków prowadzących lokalną klubokawiarnię, OK, niech będzie apteka (w dodatku taka zielonkawa kolorystyka wyszła w farmacji z mody jakieś 2 dekady temu ;]).

Ale nie licz, że przyciągnie to młodych, ich PRL i raczkujący kapitalizm nie jara, nie kumają "Misia", nie wiedzą o co kaman, kiedy ich starzy szukają CPN-u, wstydzą się, kiedy ojciec chodzi w podartej koszulce z napisem "Metallica", a opowieści o Pewexach traktują jak bajki o żelaznym wilku. Dla nich nie będzie kultowe, tylko przestarzałe i nieestetyczne. A uwierz mi, konkurencja jest ogromna i jest wiele świetnych portali światowych, tym bardziej, ze angielski już nie jest barierą.

Powstaje zatem pytanie - portal ma się rozwijać, czy nie? Warto się zastanowić, tym bardziej ze widzę, że osoby, które tu nie obrosły mchem (adminie- za ostro? ;)))), mogą tu być traktowane jak intruzi. ;)

Ja nawet lubię klubokawiarnie. Czasami ;)))



fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2018-09-02 22:46:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękujemy za opinie "za i przeciw". Jest to dylemat i nie ukrywamy tego. Mamy też niezależne informacje z zewnątrz OB, w tym z zagranicy. Opinie są różne.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2018-09-02 23:10:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja się tu zarejestrowałem 12 lat temu...
Czasami z blexenem się w niektórych kwestiach nie zgadzam, ale w tym wypadku uważam, że ma całkowitą rację. Jeżeli Obiektywni mają pozostać Obiektywnymi, to ja głosuję za pozostawieniem wystroju w stanie takim, jakim jest. Na niektórych znanych mi portalach, jak choćby bardzo kiedyś przeze mnie lubiany photo.net wystrój został dopasowany do potrzeb "platformy mobilnej", czyli urządzeń z ekranami dotykowymi. Efekt jest tragiczny...
Jedyne, nad czym moim zdaniem można się zastanawiać, to utrzymanie pustych marginesów. Wydaje mi się (choć trudno mi się przy tym upierać), że monitor o rozdzielczości HD jest standardem, szczególnie wśród osób używających komputera do obróbki zdjęć i rozszerzenie widoku na 1920 pixeli mogłoby być całkiem rozsądnym posunięciem. Tym bardziej, że planowane jest zwiększenie limitu dopuszczalnego formatu zdjęcia...
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-02 23:28:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jpk, należysz zatem do Klubu Seniora ;)))) I tak - to pytanie zasadnicze, czy Obiektywni mają pozostać Obiektywnymi, czyli lokalnym klubikiem znajomych (co ma również swoje zalety).

Chętnie bym też posłuchała, co do powiedzenia mają młodziaki, fachowcy (graficy, twórcy stron internetowych, spece od tworzenia tego typu portali itp.) oraz osoby z zewnątrz. Może admin uchyli rąbka tajemnicy? ;)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2018-09-02 23:33:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Młodziaki chcą zmian, specjaliści mówią zmienić ale tak aby coś zostawić:) czekamy na wstępne propozycje.
Pozdrawiamy:)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2018-09-04 00:06:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do akua!
I ja mam staż od 2006 roku. Zatem jako kolejny senior mogę dodać, że szata graficzna w tym przypadku to ukłon w stronę fajnej tradycji. Do czasów, kiedy portal nie tylko tętnił życiem, ale był forum, poradnią, miejscem wymiany poglądów i wiedzy, początkiem plenerów i spotkań. I fajnie by było przywrócić tę tradycję. Kiedy przyłączyłaś się do OB, rzeczywiście mogło Ci się ono wydawać "lokalnym klubikiem znajomych" - po prostu opustoszało i bardzo wiele straciło.
Warto też wziąć pod uwagę, że portal będzie żył głównie dzięki tym dawnym juzerom, których łączy z tym miejscem sentyment.
To ma być - jak sądzę - miejsce przyjazne ludziom zainteresowanym fotografią, niekoniecznie zaś nowoczesnym dizajnem, reklamą, współczesną grafiką, czy wystrojem wystaw w sklepach internetowych. Trochę to nie ta bajka.
Ukłony ślę!
fotografia cyfrowa
.......
fotografia cyfrowa
2018-09-04 01:10:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie uważam się za młodzika, fachowca/grafika, designera ale też nie za dinozaura.
W momencie kiedy się rejestrowałem na OB, a było to jakieś 10 lat temu, nie przyciągnęła mnie "aptekarska" szata graficzna tego portalu lecz jego zawartość,
czyli bardzo wysokiej jakości fotografie i nie gorszej jakości dyskusje pod nimi. Keramodnor, Canon Cat, marekmarian, Zimbabwe, Magdalena Berny, Oza, Płatek Śniegu, BETI, Patom, to tylko nieliczni których nicki jeszcze pamiętam i którzy kształtowali wysoki poziom tej platformy. Z biegiem lat jakość portalu zaczęła się pogarszać a tęsknota za dobrymi czasami pogłębiać. W taki oto sposób sentyment do zielonkawego designera się utrwalił. I naprawdę, nie potrafię sobie OB inaczej wyobrazić. Tak jak np. 500px, Maxmodels, Oph czy Voal mają swoją niepowtarzalną szatę graficzna tak i OB idzie "wyczuć" z daleka, ...od lat! Poco to zmieniać? Co to ma wspólnego z apteką czy PRL'em? Nie rozumiem.
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-04 06:32:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyli chcecie tego, co było jeszcze miesiąc temu? Ten portal nie istniał, a jeśli już, to w bardzo dychawicznej formie, nic się w zasadzie nie działo. Teraz jest chwilowe ożywienie, bo jest nowy właściciel i admin, który chce gadać z użytkownikami, co zawsze rozgrzewa atmosferę i budzi nadzieje (przerabiałam to nie raz), ale tego paliwa nie starczy na długo (tudzież). Portal padnie lub wróci do stanu zombie, jeśli nie pojawią się nowi użytkownicy, jeśli nie będzie przyciągał też profesjonalizmem, budował swojego prestiżu, wabił atrakcyjnością, jeśli nie będzie się zwyczajnie kręcić. Paździerzowy, apteczny design, do którego ma się sentyment jak lud (ex)radziecki do Stalina (myślicie, że nie mają?) to nie jest recepta na żywy i rozwijający się portal (jest oczywiście i wiele innych czynników, które wpływają na sukces portalu, ale teraz rozmawiamy o designie).

(Wowa, Twoja wizja galery ("portal będzie żył głównie dzięki tym dawnym juzerom, których łączy z tym miejscem sentyment"). przypomina mi noszenie kwiecia na kolejne groby wykruszającej się starej gwardii. Na końcu nie będzie już nikogo, kto mógłby to zrobić ;))

Z życzliwości mówię, nie jestem przywiązana do OB i nie żyję sentymentem do niego, więc mam dystans (nie było mnie tu dwa lata, zaglądałam czasem, ale szybko zamykałam stronę, bo ile można patrzeć na kolejną agonio-wegetację). Nie kieruję się zatem emocjami, a one, jak wiem, często nie są dobrym doradcą. I już na wielu portalach czytałam, jak było zajefajnie x lat temu, bo był ten, czy tamten, a teraz go nie ma (czasem nie zmieniają się nawet nicki).
Serio????

Może czas w końcu zamknąć pewien rozdział, zejść z drzewa i wynaleźć koło?

(Najlepiej Pirelli, do niego pasują dobre zdjęcia ;)))

(aha, Blexen - 500px cały czas się zmienia (choć był dobrze wymyślony, od kiedy pamiętam), miesiąc temu zapraszali mnie do testowania kolejnej wersji beta, to nie jest zatem dobry przykład. Maxmodels także, zresztą ma design podobny do wielu światowych portali, nowoczesne, ergonomiczne rozwiązania i nie odstrasza, wręcz przeciwnie. I naprawdę myślisz, że KTOKOLWIEK powinien wzorować się na Oph? ;] Voala nie znam, ale nawet nie mogę zajrzeć, bo nie działa )
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-04 07:57:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Się chwalić nie będę ale jako Archeo od zawsze z wykopalisk jestem co nie znaczy iż jestem zatwardziałym zgredem prehistoryczny.
Autorka Akua ma sporo racji ale nie mogę odmówić racji przed piszącym Blexen, Wowa.
Każdy portal tworzy tylko i wyłącznie społeczność natomiast jaka ona będzie na to ma wpływ Administracja / Redakcja / Szaraczki.

Wybacz Anno ale nie zgadzam się z Twoim zdaniem.
Design absolutnie nie ma dużo do powiedzenia to tylko opakowanie które często się po prostu wyrzuca.
Ważny jest środek czyli społeczność to ona wrzuca i opisuje prace, funkcjonalność to ona z niej korzysta i pozorne drobiazgi typu marchewka i kij.
Nie znam wizji nowego właściciela ani składu redakcji.
Na dziś jedynie ważnym jest iż OB powstało z martwych i ważnym jest iż widzę że admini działają. Jak i co to inna bajka i nic mi do tego.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-04 08:10:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ps.
Z 1x oraz 500x byłem, niby tam jestem ale uciekłem w zasadzie tylko i wyłącznie przez funkcjonalność i spam który zalewał mi skrzynkę pocztową.
Podobnie z innymi portalami wciskającymi super foto warsztaty z legendami fotografii nie tylko Polskiej ale Światowej wręcz Galaktycznej.
Tyle iż ich prac nigdy w życiu nie widziałem w realu poza foto brukowcami.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
.......
fotografia cyfrowa
2018-09-04 08:23:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Akua, przesadzasz...
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-04 08:41:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...i jeszcze jedno.
Mam prośbę, sam ściągam wielu autorów (tak do powrotu jak nowych) których chciałbym widzieć na OB (co chyba widać).

Każdy z nas publikuje nie tylko na OB.

Proszę rozpuście wieści iż OB odżyło i ściągajcie tylko tych których warto.

Tępmy spam, trollowanie, hety, itp. oraz TWA te z klapkami na oczkach.
Chcą kółeczka różańcowe to niech się paplają w swoim błotku.
Mam nadzieję iż na bylejakość miejsca na OB nie będzie.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-04 09:53:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Design to też funkcjonalność, a ona leży i kwiczy (tyle etapów do wrzucenia zdjęcia i wyszukania go w czeluściach pf? Kto teraz będzie się w to bawił, skoro na takim np 500px (i niemal wszystkich pozostałych sensownych galerach) średnio inteligentny szympans może to zrobić w 3 sekundy?). Pół strony zajmują marginesy, a zdjęcia mikre o miernej jakości. W zasadzie w oczy głownie się rzuca farmaceutyczna zieleń i ten nieszczęsny apteczny krzyż, skutecznie odciągające uwagę od zdjęć. Itp. itd.

I zwracam uprzejmie uwagę, że fotografia to sztuka wizualna. Opakowanie się liczy, jest wręcz bardzo ważne. Oczkami oglądamy, nie czym innym ;)

Archeo, zapewne mamy innych znajomych, bo moich OB nie zachęciła w żaden sposób. I serio nie potrafisz wyłączyć powiadomień z portalu, skoro Cie denerwują? Nie wiem też, czy jest sens obrażać innych autorów, zwłaszcza tych dobrych lub bardzo dobrych, tym bardziej, że mieli być oni również userami OB (jak M. Berny, która warsztatów robiła sporo).

I - litosci - musimy znowu robić polskie piekiełko? To jest to, co skutecznie mnie do polskich portali zniechęca. I nie tylko mnie.

fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2018-09-04 10:27:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Argumenty apteczne już przyjęliśmy do wiadomości.,
fotografia cyfrowa
akua
fotografia cyfrowa
2018-09-04 10:37:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wojciech, masz pełnomocnictwo od kolegów? ;))))
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2018-09-04 10:44:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, ale mam pewność, że przyswajają tekst po pierwszej lekturze.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-04 11:07:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Autorko Akua nikogo nie wymieniłem personalnie, opisywałem foto portale spamowe.
Na Twoje osobiste życzenie podam kilku lub kilkudziesięciu miszczów od warsztatów z błędami globalnymi (aby nie napisać g...em) jakie opublikowali tak oni jak i uczestnicy ich warsztatów.
Wrzucałem do spamu i kosza ale co nie co na bank zostało.
Spam odznaczałem w domenach przy rejestracji i guzik to dało.

OB.
Będę bronił (po trupach) tej zieleni i loga z tekstem OBIEKTYWNI, inne temat do dyskusji
Napisałem prace, funkcjonalność, kij i marchewka ...i nie obrażaj szympansów.
Zgadzam się ...polskie piekiełko, ...sztuka wizualna.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa