fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Rdakcja, Moderacja, Szaraczki ...Szare eminecje portalu i Raczki co chodzą do tyły z czerwonymi oczk
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-07 14:02:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten temat od zawsze budził kontrowersje z wielu powodów. Zapewne powstała już koncepcja i zarys działania portalu ale jak to w naszym Polskim piekiełku aby coś zdrowo i dobrze hulało musi istnieć i marchewka i kijek. Z drugiej strony osobiście jakoś lepiej bym się czuł gdybym (choć by w cyferkach np.wg. jakiejś ogólnie dostępnej tabelki) znał powody wywalenia moje pracy. No i temat zasadniczy, również się lepiej poczuję jak tą osobę mniej czy więcej znam. Wtedy jakoś mi łatwiej zrozumieć tak moje błędy jak i jej punkt ich widzenia.

Zapewne wybiegam daleko do przodu ale takie rozwiązania doskonale sprawdzały się na równie kultowym portalu Digart, który dziś już nie istnieje.
Zapraszam i Proszę Wszystkich Współgalerników do podawania swoich propozycji autorów których widzielibyście jako tych od kosza i kijka.
Fajnie by było aby o nich coś więcej napisać poza nikiem czy odnośnikiem do pf.

Ps.
Marchewkę oraz ...Rolls-Royce-a dla każdego z OB mam nadzieję iż zapewni nam nowa Redakcja.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2018-09-07 15:54:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie, czy chcemy moderatorów z OB, czy całkowicie niezależnych z zewnątrz?
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-07 21:09:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie chce z zewnątrz, zbędne koszty, chyba iż redakcję stać na tego w ubranku służbowym ...wraz z jawnym numerem telefonu.
http://www.photogriffon.com/photos-du-monde/3-George-clooney-best-photo-acteur-sexy-charmeur/George-Clooney-4.jpg

Z zewnątrz to tylko jury w poważnych konkursach.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2018-09-07 21:22:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoro sama Redakcja proponuje taką opcję, widocznie leży to w jej zasięgu (mówię o moderatorach niezależnych). Z mojej strony wygląda to tak: jeśli moderacja ma obejmować tylko usuwanie nieregulaminowych wpisów oraz 'chłodzenie' niektórych rozgrzanych temperamentów, nie widzę przeszkód, by moderatorami byli użytkownicy serwisu. Jeśli natomiast usuwane będą także zdjęcia uznane za 'słabe' (cokolwiek to znaczy), byłbym zdecydowanie za powierzeniem tej funkcji arbitrom z zewnątrz. To tylko moje zdanie, moje osobiste preferencje, oczywiście; każdą decyzję powitam ze zrozumieniem.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2018-09-07 23:07:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z zewnątrz...znaczy OBIEKTYWNIE :)
boimy się tego???
ja nie :)

Redakcja zaproponowała nowe zasady i trzymajmy się tego...po co znowu kombinować...bo gdzies, cos........
fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2018-09-08 09:21:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Również nie boję się niezależnego obiektywizmu z zewnątrz i jestem jak najbardziej za zdjęciem tego odpowiedzialnego zadania, jakim jest moderowanie zdjęć, z barków użytkowników. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w których jeden użytkownik "oskarża" drugiego o bycie moderatorem i wymoderowanie jego zdjęcia z powodów niemerytorycznych.
Dobrze by jednak było, gdyby w przypadku usunięcia zdjęcia z galerii użytkownik znał konkretne powody, dla których zdjęcie zostało ocenione tak a nie inaczej. Wtedy przynajmniej z takiego usunięcia będzie jakaś nauka.
Co do usuwania wpisów, zgadzam się z UncleTom. Eksperci z zewnątrz niech oglądają nasze zdjęcia, a nie zawracają sobie głowy kulturą wypowiedzi pod nimi oraz wpisami na forum. Temperować możemy się sami.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-08 11:48:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niechaj i tak będzie, jestem za wszystko co nie jest fotografią najwyższych lotów wylatuje z galerii głównej bez względu kiedy było opublikowane.
Ciekaw jestem ile prac w niej zostanie z 711 626 na dziś. Mm skromną nadzieję iż 200 pozostanie. ;)
Aby nie było na pusto proponuję pierwszych niezależnych (których znam od dziesiątek lat więc na bank wywalą wszystkie moje ;).

Pierwszych troje nie znają języka polskiego choć mają słowiańskie korzenie Vladimir S. (Rosja), Maria F. (Austria), Igor S., James A. C. (USA), Ljiljana J. (Serbia), Veronique G. (Francja), Jacqueline J. (Francja).
Jak to było o tych 7- miu ?

Administracji podeślę namiary do weryfikacji w/w osób jeśli tylko zechce.
Pozdrawiam.

Ps.
Nie chodzą aktywne linki więc nie mogę szanownemu gronu podać choćby po jednej pracy dla w/w.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-08 12:04:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na nudę (i dowartościowanie własnego ego) o kim i o czym mowa ...gdy mowa o fotografii.
http://www.photogriffon.com/
Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2018-09-08 12:11:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bez przesady, Archeo, niby dlaczego ma wylecieć "wszystko, co nie jest fotografią najwyższych lotów"? Chcesz z tego zrobić elitarną lożę artystów? Jeśli tak to ja już Państwu dziękuję...
Zupełnie mi wystarczy, żeby moderowane były po pierwsze zdjęcia naruszające regulamin, a po drugie - te ewidentnie słabe, zawierające błędy wynikające z braku podstawowej wiedzy fotograficznej.
A jeśli chodzi o mój głos w dyskusji, to najbardziej podoba mi się idea wyłącznie moderacji zewnętrznej i to zarówno w kwestii zdjęciowej, jak i dyskusyjnej. Obawiam się, że we własnym gronie granica między komentarzem ironicznym, a po prostu chamskim będzie się bardzo zmieniała w zależności od tego, kto jest moderatorem i czyj komentarz podlega ocenie...
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-08 13:29:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo niby czemu OB ma nie być notowana jako pierwsza z 10 najlepszych na świecie ?
Nie chcesz Twoja broszka ale ja chcę publikować w Polsce pośród tych najlepszych obok których wiszę poza nią.

Artyści mają gdzie publikować RP i poza nią. Wszyscy których znam nie mają pojęcia gdzie jest spust migawki, za to w sekundę wypunktują wszystkie zmiany jakie zrobiłem w swojej pracy, czego sam nie spamiętam.

Dziękujesz, a proszę bardzo czy ktoś na OB kogokolwiek i kiedykolwiek trzymał na siłę ?

Chcesz z zewnątrz to kim ów moderator ma być ?
Jakie wartości i klasę ma sobą reprezentować, a może jeszcze jakieś kursy z PUP, albo ze trzy foto warsztaty z certyfikatem mistrzów, może jedno ASP z dowolnego kierunku ?
Popieram Twoje zdanie tylko odpowiedz mi na to, co w poprzednim napisałem i dodaj ofertę ile pieniążków masz zamiar płacić choćby takiemu moderatorowi ?

Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
Southstreet
fotografia cyfrowa
2018-09-08 13:38:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja jestem za, niech będzie elitarnie! Już widzę ze dwie moje prace w tym gronie :)

Moderowanie zdjęć: jak najbardziej! ale z komentarzem i zaznaczeniem zdjęcia "zostało wymoderowane".
Niech ludzie widzą, jakie rzeczy są moderowane i dlaczego, będzie o czym popisać. Swoją drogą bardzo
lubię ironiczne komentarze, nawet chamskie, byle pod moimi pracami.

fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-08 14:34:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrego apetytu dla TWA -> Mark Warrillow Thomson -> http://obiektywni.com.pl/upload/real/143/711627_320824.jpg
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2018-09-08 22:47:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Również jestem za moderacją zewnętrzną. Mniej pretekstów do kłótni między użytkownikami. Wszak to przerabialiśmy wielokrotnie, co nie? Zresztą w czym niby ma być lepszy moderator z OB (tu w pisz dowolny nick), kto ma decydować i dobierać to dostojne grono? A jeśli zostałby nim ktoś, kogo PF również Ci się nie spodoba? Co za różnica, że będzie to Vivienne, John i Alex z zewnątrz, czy Mietek, Ala i Jacek z OB? Nie kombinuj ;) Bierz na klatę, jeśli Ci wymoderują gniota. Tfu, sorki - zdjęcie nienajwyższych lotów ;)
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-08 23:10:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Autorko Aga_piet 2018-09-08 22:47:15 uprzejmie proszę czytaj co zostało już napisane i odnieś się do tematu w całości.
Zgodziłem się z autorem JPK iż z zewnątrz Archeo 2018-09-08 13:29:18 lecz nie uzyskałem odpowiedzi na ciąg dalszy.

Mnie to powiewa wiosennym wiaterkiem ale uważam takie rozwiązanie za Totalne Nieporozumienie i kolejne zarżnięcie portalu i jego właściciela.
Zdecydowanie wolę aby kasa właściciela poszła na konkursy niż etaty dla minimum 6 moderatorów zewnętrznych.
Ale dobrze wciąż głupi jestem więc słucham tych co wiedzą lepiej i nie chcą konkursu co miesiąc np. do wygrania 10 tysięcy euro.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2018-09-09 00:28:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajnie, jeśli nowemu właścicielowi będzie zależało na portalu i jego jakości. To wystarczy :) Zależało - słowo-klucz.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-09 00:58:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoro kupił/kupili to zależało, a słowo klucz to kasa, autorzy i publika.
Ps.
Jak Twoje skorupy ...glina ?
Przytulanki :)(:
fotografia cyfrowa
Krasnolud
fotografia cyfrowa
2018-09-10 21:33:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowny "Właścicielu" chcesz zmian, aby serwis odżył? Skończyło się kumoterstwo, nabijanie wirtualnych punkcików?
Proponuję wystawianie prac tylko jako autorzy anonimowi np przez 48 godz. /do uzgodnienia/ Po tym czasie nie będzie można punktować, ale komentarze tak. Moderacja zew. jak i na propozycję autorów jak najbardziej słuszna.
fotografia cyfrowa
Krasnolud
fotografia cyfrowa
2018-09-10 21:36:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aha .... i polecanki powinny być jawne, np na zasadzie +/- .
fotografia cyfrowa
Kozborn
fotografia cyfrowa
2018-09-10 21:43:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Krasnolud idę po popcorn bo chyba wsadziłeś kij w mrowisko ;) (a ogólnie to lepiej w słowa bym tego nie ubrał, dałbym ci plusa za komentarz gdyby była taka opcja)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2018-09-11 09:04:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jury konkursów będą jawne, Czy uważacie, że moderatorzy (zdjęć) - też powinni być jawni???
fotografia cyfrowa
Kozborn
fotografia cyfrowa
2018-09-11 09:38:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@admin myślę, że powinni być jawni żebyśmy mogli zobaczyć kim są, ale ja osobiście nie muszę wiedzieć kto dokładnie usunął moje zdjęcie.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-11 10:55:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak czytam to jest 3:0 dla mnie, modertorzy, konkursy i jawne jury.
Autorze Krasnolud 2018-09-10 21:33:04 to akceptowalne rozwiązanie ale bardzo niewiele to da, z powodów oczywistych.
OB dla zdecydowanej większości osób nie jest jedynym foto portalem gdzie publikują prace, a TWA było , jest i zawsze będzie.
Dwa temat puki OB nie będzie sygnowało prac swoim logo póty będę sygnował swoje prace i anonimowość poszła się paść.
Owszem czasem odpuszczam sygnaturkę dla marnych prac lub tych z górnej półki ale powiedzmy powszechnie znanych i uznanych w realu.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2018-09-11 11:10:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ba ...nawet 4:0 ...tabelka z cyferkami zawierająca przyczynę / powód moderacji.
Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2018-09-11 12:01:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OB nie będzie jedynym ale będzie szczególnym 5:0 dla admina:)
fotografia cyfrowa
Krasnolud
fotografia cyfrowa
2018-09-11 12:04:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Autorze@Archeo. Jeżeli właścicielowi będzie zależało zbudować portal "z górnej półki" to wystarczą odpowiednie zapisy w regulaminie odnośnie publikacji i będą tu "wisieć" same nowości i bez sygnatur. Wszystko jest do ogarnięcia:). Bez znaczacych zmian w regulaminie nie wróżę przyszłości temu portalowi.... niestety.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa