fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
vox dei
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
beryl95
fotografia cyfrowa
2021-01-11 17:30:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy zdjęcia Glosu Boga sa generowane na głównej za pomocą jakiegoś algorytmu?
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-11 19:05:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
90% algorytm.
10% admi, (inaczej nie byłoby prac z przed piętnastu lat).
Czyli 100% głos boga.:-D
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-11 19:52:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A algorytm, to głos tego co kupił tą platformę.:-D Przynajmniej wszystko na to wskazuje...:-D
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-11 19:56:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Beryl, ciesze się, że nie jestem w odczuciach (podejrzeniach?) odosobniony.:-D
Rejestracja na tym portalu, to chyba jednak była pomyłka.:-D Poobserwuje jeszcze trochę.:-D
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2021-01-11 22:54:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
beryl95 - czy mógłbys rozwináç temat . . . tak by był on zrozumiały . dziéki :)
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-12 00:24:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taaaaaa, temat jest NIESŁYCHANIE zawiły...
:-D
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2021-01-12 05:34:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
HAVRE, a ty na niemieckich portalach jestes tez tak aktywny, czy raczej ci nie pozwalajá .
O rozwiniécie tematu prosiłem usera beryl95 i z góry mu za to podziékowałem .
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-12 07:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uważasz, że powinienem się ciebie zapytać czy wolno mi zabierać głos na ogólnie dostępnym forum dyskusyjnym?:-D
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2021-01-12 08:05:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powinienes uszanowaç to, ze zwróciłem sié bezposrednio do beryl95, a nie do ciebie . Czy to jest dla ciebie zrozumiałe, czy moze masz z tym problem . Tak, czy siak nie odpowiadaj .
fotografia cyfrowa
kamat
fotografia cyfrowa
2021-01-12 08:32:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeśli algorytm, to odwrotnie proporcjonalny do nazwy portalu... ;) a przynajmniej on powinien być obiektywny ;)
fotografia cyfrowa
beryl95
fotografia cyfrowa
2021-01-12 09:36:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proroku już tłumaczę :)
Często przeglądam tutejsze pracę, jestem czasem zdziwiony że na główną trafiają zdjęcia z przed ponad 10 lat. A najbardziej dziwi mnie, że są to zdjęcia kwiatuszków które w moim odczuciu nie są czymś wybitnym. Broń Boże nie sugeruje że któraś z moich prac zasługuje na miano VOX DEI. Jestem tutaj płotka :-) autorzy publikują na bieżąco wiele ciekawych i świeżych fotografii które śmiało mogły by zasługiwać na publikację . Nie jedną taka pracę znalazł bym w Twoim portfolio :-)
@HAVRE: ja również się cieszę że nie jestem odosobniony w tym odczuciu :)

Pozdrawiam was serdecznie
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2021-01-12 12:27:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowni Obiektywni!
Dziękujemy za zabranie głosu w sprawie Vox Dei. Każda uwaga jest brana pod uwagę aczkolwiek, czasami warto zastanowić się zanim się coś powie, czy napisze. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - coś, co buduje się mozolnie przez długi okres czasu można bardzo łatwo i szybko zniszczyć. Potem tego żałujemy. Słyszymy głosy, że portal Obiektywni podupadł, umarł itd. Że to nie jest to co było dawniej. Zastanówmy się dlaczego tak się stało. Ile było w tym naszej winy, egoizmu, awanturnictwa, pseudo poczucia humoru czyli braku szacunku do tego miejsca i jego użytkowników. Portal doprowadzony został do ruiny i był krok od upadku.
Wiele osób odeszło, jednak uzmysłowiło sobie, że jest to miejsce szczególne i niepowtarzalne, w dodatku z bogatą historią. Teraz powoli wracają.
Nie będziemy przypominać jak wyglądało funkcjonawanie Obiektywnych jeszcze nie tak dawno temu, kiedy nie można było nawet normalnie się zalogować.
Z determinacją pomimo wielu przeciwności przywracamy funkcjonowanie portalu. Jest to projekt wieloletni i będzie rozwijany.
Forum dyskusyjne, które istnieje (w przeciwieństwie do wielu innych portali) jest m.in. czymś co tworzy tożsamość Obiektywnych. Jednak serwowanie złośliwych uwag nie służy niczemu. Prosimy sie nad tym zastanowić.
Odnośnie VOX DEI:
W galerii Vox Dei znajdują się fotografie polecane przez redakcję i wybranych użytkowników serwisu. Każda z fotografii co 8 godzin przesuwa się o jedno miejsce w lewo. W panelu będą pojawiać się zdjęcia niekoniecznie doskonałe technicznie, ale z pewnością poruszające emocjonalnie i wyjątkowe artystycznie, wybierane przeważnie spośród zdjęć z minionego tygodnia.
To oficjalna wersja zasad kwalifikowania zdjęć do Vox Dei. Cieszymy się, z zapytania beryl95 bo możemy przy tej okazji wyjaśnić temat. W chwili obecnej nie ma (tak jak było w przeszłości) wybranych użytkowników serwisu. Wszyscy polecając zdjęcia sugerują redakcji wybór. Tutaj uwaga do Havre - dlatego w innym wątku wspomnieliśmy, że jesteśmy zwolennikami poleceń. Portal jest dla użytkowników i to oni go tworzą. Staramy się przy tym aby prezentować zdjęcia w pełnym spektrum, nie dyskryminujemy żadnego rodzaju zdjęć. Proponujemy również stosować zasadę szacunku i tolerancji. Odnośnie zdjęć "kwiatuszków" to może przedstawimy trochę statystyki: na ostatnio zaprezentowanych w Vox Dei 320 zdjęć było w sumie 10 (tak DZIESIĘĆ) zdjęć stricte z kwiatami. Nie były to banalne zdjęcia. Druga sprawa zdjęć z przed ponad 10 lat. Robimy i będziemy to robic w imię sprawiedliwości. Wielu autorów bardzo dobrych zdjęć zostało zwyczajnie skrzywdzonych przez poprzednie redakcje. Portal rządził sie wtedy dziwnymi prawami i mało miał wspólnego z obiektywizmem. Panoszące się TWA, układy koleżeńskie bywały decydujące. W chwili obecnej takie rzeczy nie mają miejsca i wkrótce będzie to jeszcze bardziej widoczne. Wszystkie bieżące, ciekawe prace trafiają do Vox Dei i będą systematycznie publikowane.
Na zakończenie - podstawową zasadą Obiektywnych jest szacunek i tolerancja. Dotyczy to autorów oraz tematyki zdjęć.
To tyle odnośnie algorytmów i obiektywizmu.
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-12 14:51:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Admin, mniejsze czy większe zatargi są na każdym portalu, nie ma takiej platformy na której panowałaby tylko i wyłącznie wylewająca się miłość.:-D Tu obecność (i aktywność) moderatorów odgrywa kluczową rolę w sprawowaniu porządku. "Kapitana Żbika" dawno tu już nie było. Nie było takiej potrzeby? No to chyba dobrze.:-D Każdy z nas ma odmienne podejście do fotografii, każdy z nas jest w innym stopniu fotograficznie dojrzały i gotowy do obrony własnej twórczości.:-D Im więcej użytkowników tym większe emocje, czyt. częstsze ...zgrzyty.:-D Sytuacja trochę się zmienia gdy wymiana zdań ma bardziej personalne zabarwienie (pozdrawiam Proroka.:-D) albo gdy zachowania kwalifikują się do rozpatrzenia na ławę adwokacką a nawet sądową. Niestety OB i takie czasy zna. Ciesze się, że o tym wiesz i chcesz by tak nigdy nie było. To jedna strona medalu. Druga, to użytkownicy sami. Ile osób zabiera głos, opiniuje, pisze krytyki, dyskutuje. Czyli esencja istnienia każdej społeczności. To, że publikuje się tutaj swoje prace, to chyba każdy wie.:-D Z tego co obserwuje liczba aktywnych, zabierających głos na OB nie przekracza tuzina. Czcze cyferki dominują galerię. Naprawdę wartościowych, zachęcających do działania opinii nie jest wiele. I tego nie zmienisz Ty, to mogą zmienić tylko sami użytkownicy. Jak zdobędziesz (z powrotem) takich autorów jak Zimbabwe, Jevel, Keramodnor, Marek Marian, Patom, Płatek, Oza, Canon Cat, Beti, Magdalena Berny, Sylwester70 i wieeeeeelu podobnych - nie mam pojęcia. Wiedz jednak, że tacy autorzy, to był MOTOR OB! No a teraz temat przewodni wątku.:-D Wolałbym się mylić i Cie o to nie podejrzewać ale struktura VoxDei zdradza pewien schemat który ja osobiście nazwałbym ..."szczególne przywileje".:-D I mam wrażenie, że nie tylko ja to zauważyłem...:-D Życzę wytrwałości - buziaki!:-D
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2021-01-12 15:06:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam sié w 100% z tym co napisał Admin .
Tak HAVRE . . . w ostatnim czasie sporo było u ciebie tych napiéç o zabarwieniu personalnym . . . oczywiscie Kapitan Zbik tak by zamieszał, ze przypisano by komus innemu .

Pozdr :)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2021-01-12 15:08:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Havre - nie ma i nie będzie szczególnych przywilejów:) Też życzymy wytrwałości wszystkim Obiektywnym.
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-12 15:29:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Admin, będę/będziemy uważnie obserwować.:-D
fotografia cyfrowa
HAVRE
fotografia cyfrowa
2021-01-12 15:31:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Prorok, TWOIM zdaniem* :-D
fotografia cyfrowa
pekulka
fotografia cyfrowa
2021-01-13 08:53:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Admin - tak trzymać!!!
fotografia cyfrowa
Southstreet
fotografia cyfrowa
2021-01-14 02:55:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... algorytm? Nie sądzę, to jest świadomy wybór kogoś żywego. Jest tu wiele zdjęć na wysokim poziomie (jak dla mnie), jest kilka dziwnych i zaskakujących prac. Nie ma za to przeciętności (też jak dla mnie). Pytanie o to, jak są wybierane zdjęcia w tej rubryce jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, pewnie zostawiłem ten wybór innym :)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2024-02-27 09:35:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
test
fotografia cyfrowa
Southstreet
fotografia cyfrowa
2024-03-06 01:03:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... test? Czyli co? Na wszelki wypadek gratuluję :)
fotografia cyfrowa
iberica
fotografia cyfrowa
2024-03-10 11:44:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ten portal w końcu działa czy nie? Może jakieś info od właściciela/administratora?
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2024-03-10 20:34:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witamy!
Tytułem wyjaśnienia - serwis nie jest jeszcze w pełni sprawny i trwają prace naprawcze. Można już publikowac zdjęcia a użytkowanie serwisu pomaga nam w jego naprawie. Blisko półtora roku temu doszło do poważnej awarii serwera (w tym jego uszkodzenia w znacznym stopniu). Także serwis został częściowo zniszczony. Po analizie doszliśmy do wniosku, że jesteśmy w stanie odbudować portal. Zostały ocalone wszystkie galerie użytkowników oraz ich wpisy i komentarze. Został też ponownie uruchomiony serwer. Pozostało nam jeszcze kilka rzeczy do naprawy, mamy nadzieję, że jest to kwestia dni. Niezależnie trwają prace nad nową wersją portalu ale nie mogliśmy dopuścić do utraty dorobku użytkowników w ciągu blisko 20 lat istnienia serwisu.
Pozdrawiamy serdecznie
Administracja
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa