fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
nadużycia systemu oceniania
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:29:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszyscy dostali mejla od redakcji ale nikt o tym nie pisze, moim zdaniem to ostrzeżenie redakcji niedługo może zacząć skutkować nowymi posunięciami administracyjnymi. W każdym razie tak bym chciał, bo 3, 4 i 5 sypią się jak z Kałasznikowa, zresztą napisałem o tym w swoim folio wcześniej. Proponowałbym zrobić listę tych Kałasznikowów jeśli mejl redakcji nie zacznie przynosić pozytywnych skutków.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja nic nie dostałem, ale sam walczę z tym od dość dawna.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:40:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corason: albo redakcja potrafi rozróznić winnych od niewinnych (na chwałe portalu, proszę redakcji!) albo tez wiadomość o rozesłaniu mejli z upomnieniem WSZYSTKIM uzytkownikom portalu jest równie przesadzona jak pogłoski o śmierci Marka Twaina
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:41:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Wszyscy dostali..."
nie wszyscy, demagogia jakaś czy co?
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:43:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W ten sposób tworzy się fakty medialne ;-)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:45:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niegdyś zwane plotkami :D
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:46:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
więc zacytuję: "Jako redakcja serwisu chcielibyśmy zwrócić uwagę na pewną istotną sprawę. Chodzi o oceny, a konkretnie o nadużycia systemu oceniania. Pojawiające się zbyt często oceny piątkowe, wpisywanie np. kilkunastu kropek "„. . . . . . . . . . . ." aby ominąć konieczność napisania 10 słów uzasadnienia skrajnej oceny, to tylko kilka przykładów łamania zasad panujących w serwisie, jak również zwykłej netykiety.

Niestety, takie zachowania nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie serwisu. Nadużywanie skali ocen powoduje kilka nieciekawych zjawisk:

1. Dewaluacja ocen. Kiedy najwyższe noty są przyznawane wszystkim zdjęciom bez względu na ich wartość, znaczenie punktacji zdecydowanie spada.
2. Zdecydowanie niekorzystny wpływ na atmosferę serwisu.
3. Staje się przyczynkiem do różnego rodzaju przepychanek i utarczek między użytkownikami.

Wszystko to można w istotny sposób zmniejszyć. Wystarczy podchodzić z umiarem do wystawianych ocen i z uwagą do pisanych komentarzy. Nie zapominajmy, że po drugiej stronie znajdują się inni ludzie, nie anonimowe loginy, a konkretne osoby korzystające tak samo jak każdy z nas z serwisu.

Dlatego pamiętajmy o kilku rzeczach:

1. Stosujmy się do skali ocen. Jak wszyscy wiemy, obejmuje ona w serwisie Obiektywni.pl 7 różnych stopni. Od najniższej oceny -1 do najwyższej +5. Każda z tych ocen ma swój opis pozwalający na przypisanie odpowiedniej noty do zdjęcia.
2. Zdjęć naprawdę wyjątkowych i bardzo dobrych jest niewiele. Dlatego też nie szafujmy piątkami i czwórkami jak z rękawa. Skala ocen obejmuje również inne pozytywne oceny.
3. Konieczność napisania 10 słów przy ocenie +5 i -1 to nie wymysł administratora, mający na celu uprzykrzyć życie użytkownikom, a mechanizm pomagający zachować różnorodność skali ocen. Czy napisanie kilku słów komentarza w wypadku skrajnych ocen to naprawdę tak wielki wysiłek? Skoro oceniamy zdjęcie na +5 lub -1, znaczy to że w mocny sposób oddziałuje na nasze emocje. Dajmy tego wyraz.

Zróbmy te kilka kroków, a na pewno adres www.obiektywni.pl stanie się miejscem jeszcze ciekawszym, sympatyczniejszym i obfitującym w interesujące zdjęcia i dyskusje.

Pozdrawiamy serdecznie
Redakcja serwisu www.Obiektywni.pl"
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:47:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-122529.php i pierwszy kwiatek z tej łączki
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:48:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już wiem , to do mnie, jak robię eksperyment to stawiam wszystkim 4 jak leci.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:49:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to teraz już wiemy, kto dostał tego mejla i zaczynamy sie domyslać, dlaczego :D
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:51:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dostali ci, co maja subskrypcje wlaczona ;D
ja dostalam
no i obiecuje solennie, ze mniej bede 4 i 5 wystawiac :D
fotografia cyfrowa
Vojtas
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:54:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokładnie tak jak prawi Mania.
Marta od dość długiego czasu nikogo tutaj nie oceniam (inna sprawa, że ostatnio rzadko tutaj coś komentuje) a fakt jest taki, że taka wiadomość w mojej skrzynce się pojawiła. jak to wyjaśnisz?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:54:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hyhyhy... Maniu :D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:55:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mania bedzie teraz same paly stawiac ;]]
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:56:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vojtas: zrób rachunek sumienia :DDD
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:57:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam ostatnio zera stawiam ;P
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:57:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakie tam same. przeciez jeszcze zero jest miedzy pałą a minuspłą :D
fotografia cyfrowa
Vojtas
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:57:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marta jakiś czas temu zrobiłem :P
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:58:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zera, zera, a są tacy co stawiaja -1 uzasadnione pięcioma kropkami. . . . .
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-05 21:59:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vojtas: a z jak wiarygodnym wynikiem ?
;-D
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-03-05 22:02:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
naduzycie to za duze słowo, jesli zdjęcie jest swietne, a nie chcemy powtarzać komentarzy typu cudowne, wspaniałe, to stawiamy kropki . . .. . . .. .
mz pisanie 10 słów dla max i min oceny to przesada ze strony administracji, i powinna juz dawno zniknąć bo jak widać jest 1000 sposobów na wystawienie 5 i -1 bez zadnego wysilku,

z drugiej strony jestem przeciwny systemowi oceniania i rankingom, własnie one powodują walkę na słowa i przyczyniają do msciwych komentarzy,

mz powinno byc jak na trekearth.com
komentarz daje pkt, i po sprawie, bez sredniej zdjęcia, a autor zdjecia oraz inni nie beda sie wzorowac na sredniej zdjęcia i w owczym pedzie stawiać oceny tak zeby nie zanizyć sredniej,, bądz zanizyć ja celowo a bedą zmuszeni przeczytac komentarze innych albo jesli nie to chociaż napisanie sensownego komentarza bądz konstruktywnej krytyki
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-03-05 22:05:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"jesli zdjęcie jest swietne, a nie chcemy powtarzać komentarzy typu cudowne, wspaniałe", to stawiamy 4.
Bo gdyby zdjęcie naprawdę było takie świetne, to by było co o nim napisać...
Po to jest ten system...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-03-05 22:05:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale likwiadacje ocen przerabialismy juz setki razy i jak narazie sam widzisz z mizernym skutkiem...
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-03-05 22:05:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to nie wyscigi o złote kalesony, a z rankingami, srednimi ocenami, to raczej zaczyna sie zamieniać w wyscig szczurów
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-03-05 22:07:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim zdaniem komentarz daje pkt, jest najlepszym rozwiązaniem
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa