fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
plagiat dozwolony
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-09-01 21:41:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-198145.php

http://www.roa-photography.net/glowna/index.php?gallery=./Makro&image=sensor.jpg

zadziwiająco podobne ;D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-01 21:45:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
drugi link nie działa
fotografia cyfrowa
blademrn
fotografia cyfrowa
2007-09-01 21:46:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ktoś już pozamiatał
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-09-01 21:47:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Faktycznie, obie fotografie są do siebie bardzo podobne. Praktycznie róznią je rzeczy najmniej istotne. Ale to nie świadczy o plagiacie :) Takich przykładów mamy całą masę, nawet na OB :)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-09-01 21:47:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi działają oba
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-09-01 22:33:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt, ale...
no wiesz, Roa - jeśli nawet to powinieneś być dumny... być może mocno oddziałowujesz na odbiorców... Roa'ski styl, szkoła Roa... hmmm... brzmi nieźle... ;) ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-01 23:16:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa- ja to nawet nie jestem wstanie sie domyslic co tam jest sfotografowane, wiec plus dla tego kto odgadl ;)
fotografia cyfrowa
Zemun
fotografia cyfrowa
2007-09-01 23:56:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ehh nie nazwałbym tego plagiatem. Po prostu ktoś na kimś się inspirował i tyle ;p.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-01 23:59:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a może tak niezależnie powstało?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:00:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa, zainspirowales sie zdjeciem arachiusza i chciales sie pochwalic??, nie rozumiem.....
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:03:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w każdym razie gdybym kogoś kiedyś zainspirował jakąś swoją pracą to proszę bardzo... :D
wystarczy dopisać pod zdjęciem: inspirowany pracami VanKerta... ;)))
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:05:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy to nie jakis przerost jest czegoś :)
aj podobieństwo widze na zasadzie , motylek białawy , motylek mniej biały oooo plagiat !!
panowie ! szanowni !
jednemu i drugiemu nie wyszło :D
troche podobnie i o co kopie kruszyć ???
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:08:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tego wynika tylko jeden ciekawy wniosek, dobre zdjęcia zaczynają się tam, gdzie trudno o tak prostą inspirację i wykonanie tego samego mniej więcej lub podobnie :) co to za 'sztuka' zrobić zdjęcie, które każdy może powtórzyć :) pozdr.
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:17:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to juz chyba mała złośliwośc hehe :)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:24:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może... ale bardzo mała... ale wniosek ciekawy, jak sądzę :)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:29:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eee... jesteś w błędzie, naśladowcy nie są nigdy ani podziwiani ani niewiele z tego mają... praca odtwórcza nie jest w cenie...
ogólnie liczy się pomysł... w fotografii może jest ciut inaczej - tu trudno opatentować pomysły na zdjęcia...
ale skoro niektóre firmy zaczęly opatentowywać zestawy kolorów w swoich logach, wszystko przed nami... ;)
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:34:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale pomyslmy tak na spokojnie , co w dzisiejszych czasach może byc oryginalne ?
przecież wszystko było ! :)
no nie tak ? w sztuce też tylko sposób przedstawiania sie zmienił , bo mamy inne srodki wyrazu artystycznego :) i tyle
talent za to sie liczy ! oj tak ! bardzo !
dlaczego nad jednym krajobrazem się zachwycamy ? a drugi prawie taki sam ale innego autora landszaftem nazywamy ?
bo jeden ma a drugi nie to coś co nas przyciaga i każe skupić uwagę
nie temat ale sposób przedstawiania zalezy od twórcy :)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-02 00:49:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale... jak sfotografujesz... krajobraz na końcu świata o świcie... to trudno taki zdjęcie powtórzyć :) a jak zrobisz fotką zachodu słońca nad sopockim molem... to jest zupełnie inaczej :) mówiąc inaczej.. nie każdy wyjątkowy pomysł na zdjęcie jest twórczą fotografią, bo niektóre kadry łatwo jest powtórzyć i nie jest to plagiat - zdjęcie makro... np :) gdyby roa sfotografował w ten sposób motyle w amazońskiej dżungli... to o plagiat lub powtórzenie zdjęcie byłoby raczej trudno :) dobry pomysł, to jeszcze nie wyjątkowe zdjęcie... a zrobienie czegoś podobnie to jeszcze nie plagiat. jakoś tak chyba...
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-09-02 01:03:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no jakoś tak... ;)
jeszcze tam jest parę spraw...

w każdym razie ciekawym przykładem w tej dyskusji mógłby być hula hoop, sprawa patentu i te 100 mln pierwszych sprzedanych kółek w rok czy dwa (w USA po 2$) a przecież już Egipcjanie... itd. :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-09-02 09:45:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek, moje zdjecie powstało wcześniej i arachiusz je widział na forum CF,
_M: patrz co napisałem do vodka.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-09-02 09:45:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dla tych co nie działa link
http://www.roa-photography.net/glowna/galleries/Makro/sensor.jpg
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-09-02 09:50:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czemu to ja muszę się bronić?
Koleś mnie skopiował a ja muszę udowadniać ze nie jestem wielbłądem..

fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2007-09-02 10:09:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak dla mnie nie musisz się bronić, ale też bez przesady, dobrze mówią wyżej, kogoś zainspirowałeś i tyle... Czy teraz ja_majka ma na przykład kogoś oskarżyć o plagiat bo też zrobił gruszki? Po prostu mu się podobały, walnęło w niego natchnienie jak był na zakupach w warzywniaku i tyle. Ja mam ogromną ochotę zrobić winogrona w takim stylu, jak robię całą resztę (no, większość). Ale, ale! Swistakolis już je zrobił!
Wiesz, jakoś mimo wszystko nie zamierzam z nich rezygnować. Mz naprawdę nie ma o co kruszyć kopii, każdy, kto Cię tu zna, będzie wiedział, w której kolejności powstawały zdjęcia.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-09-02 10:20:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Roa, napisałeś "koleś mnie skopiował", a jak nyślisz, ile takich ujęć powstało już wcześniej? Głabia ostrości bliska zeru nie jest bynajmniej Twoim pomysłem, a jak ktoś już na to wpadnie, to kompozycje w tym stylu narzucają się już niejako automatycznie.
W fotografii coś takiego jak plagiat pomysłu praktycznie nie istnieje, ja przynajmniej się jeszcze nie spotkałem z procesem o taką "kradzież". W malarstwie zresztą też nie, nawet nie masz pojęcia ile osób zarabia na zycie malując swoje wersje "Słoneczników"... :-)

No i nikt nie mówi, że musisz się przed czymkolwiek bronić, ale moim zdaniem nie powinieneś też atakować innych.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-09-02 10:27:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
canthi: natchnienie to zupełnie co innego niż skopiowanie dokładnie wszystkiego ze zdjecia. Arachiusz ma inne zdjecia zainspirowane jak mówił moimi i do tamtych nic nie mam. Do tej mam i mieć będę.
jpk: Nie chodzi o GO bliską zeru, chodzi o motyla, kadr, glebia na tym zdjeciu i nawet ramkę. Arachiusz sam na to nie wpadł, pokazalem to zdjecie na forum CF,
Nie atakuję, pokazalem ze to zdjecie to plagiat, to wy mnie atakujecie. Jakby to zdjecie zrobił jakiś koelś z US mający swoje galerie na manhatanie to byście dopiero wtedy rozdarli mordki ze to plagiat stulecia.

fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa