fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
PROSZE O SZACUNEK DO PRAWDZIWEJ FOTOGRAFI !!!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ksnskw
fotografia cyfrowa
2007-10-14 22:54:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
10 lat do tyłu(można o czasie podyskutować, ale ważne jest o co chodzi) to była prawdziwa fotografia. Teraz w dobie cyfrowych aparatów każdy może robić fotki, i na przykład kolega był wczoraj porobić kilka fotek naszego miasta i jak wrócił do domu to miał ich 673. Kiedy zapytałem się go dlaczego tyle zrobił to mi odpowiedział ''zawsze coś dobrego się trafi'' . NO I właśnie następny człowiek, następne fotografie bez ducha. Brak szacunku do prawdziwej fotografii, do ludzi którzy godzinami dniami a nawet miesiącami wyczekują na moment, odpowiednie światło i trach jest fotografia ta jedna, ta jedyna a nie tysiąc naraz. Większość tak zwanych cyfrowych fotografów nie zna nawet podstaw fotografii ustawiają tryb auto lub jeden z tematycznych i jadą z koksem a dasz mu analog i g.... Patrząc na przypływ zdjęć w ciągu jednego dnia na stronach internetowych poświęconych fotografii, można wywnioskować ''następne frytki w McDonalds- zjeść i zapomnieć..''. W napływie tych wszystkich fotografii gubią się te na prawdę DOBRE. Do każdego zdjęcia zadał bym pytanie np: co fotograf może powiedzieć ciekawego o swoim zdjęciu? wtedy
po przeczytaniu owej odpowiedzi każdy zastanowił by się nad tworzeniem fotografii, ocenianiu, poprawianiu, krytykowaniu itd. Pisze to do wszystkich co pstrykają a nie fotografują bo samo zdjęcie to nie wszystko.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-10-14 22:58:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zobacz jak sie traktuje ludzi ktorzy maja szacunek do klasycznego slowa "fotografia"
http://www.digart.pl/forum/temat/468698/KAMPANIA_PRZECIWKO_NAJTRAGICZNIEJSZYM_PRACOM.html?p=1
fotografia cyfrowa
pattom1
fotografia cyfrowa
2007-10-14 22:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nudy
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-10-14 22:59:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:00:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
knoty mozna produkowac wszystkim, od camera obscura poczawszy, a na hasselbladach skonczywszy, nie sprzet jest wazny, tylko kto za nim stoi, ot co mam na ten temat do powiedzenia....
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:25:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I tak fotografia ma sie nijak do obrazow starych mistrzow, a te wysiadaja w porownaniu z rysunkami na scianach w jaskiniach.
Przed wojna to nawet glina byla lepsza i uwielbiam jak ktos takie bzdetki klepie a zaden dorobek za nim nie stoi i analogowa lustrzanka ma tyle samo programow tematycznych i funkcje auto i smutek mnie ogarnia, gdy po raz enty czytam takie cosik.
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:31:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja niewiele mialam okazji do trzymania cyfrowego aparatu, ale cos z tradycyjnym mi nie idzie :(
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:36:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek: to zrób Hasselem ot tak, 673 zdjęcia miasta w jeden plener.
I o to właśnie chodzi ;-)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:42:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl, zakladam cyfrowa scianke i robie 673 knoty ;P
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:44:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek: ale koniecznie w trybie "Ałto" ;-)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:45:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najlepszy jest zielony kwadracik ;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:46:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z trybem auto moglby byc problem ;P, ale knoty mozna produkowac o wiele korzystniej na pelnym manualu, hehhehe
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-10-14 23:55:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Natomiast pan, który stoi za aparatem może się wyedukować znacznie sprawniej, gdy każdy gniot trochę go kosztuje (57 rolek filmu 6x6 dla pleneru 673 zdęciowego). Inaczej nie ma za grosz (he, he) motywacji ;-)
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-10-15 08:31:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja poproszę autora postu o podanie definicji "prawdziwa fotografia"
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2007-10-15 08:45:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PREZES: to jasne:

- nie używa cyfrówki,
- nie robi 673 zdjęć podczas jednego wyjścia na miasto,
- etc, etc...

A swoję drogą, gdy kiedyś tam pojawiły się światłomierze, wywołało to wielkie oburzenie 'wielkich fotogafików", którzy parametry ustawiali 'na oko"...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-10-15 08:47:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ennio?
Cholera, jeśli to on to dobrze, bo trochę go tu brakowało. Serio!
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-10-15 08:50:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam kolejnego utopistę :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-15 08:55:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ksnskw - przesadzasz.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-10-15 09:05:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ksnskw - nie tylko przesadzasz, nie rozumiesz. To chyba gorzej.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-10-15 09:28:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozumie... i to doskonale... tyle, że ocenia inaczej niż większość użytkowników galerii.
Dla większości robienie 500 zdjęć na jednym plenerze i myslenie - na pewno trafi się coś dobrego - jest OK
Dla większości ocenianie i komentowanie na zasadzie McDo... też jest OK
Dlatego powitałam kolejnego utopistę.
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2007-10-15 09:40:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-D dzięki za wesoły poranek. pozdr
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-10-15 12:02:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness -> no, to i tak - gorzej... :o)
fotografia cyfrowa
ksnskw
fotografia cyfrowa
2007-10-15 12:03:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałem z góry przeprosić wszystkich urażonych fotografów za mój post, rozumiem że wielu dzisiaj zaczyna swoją przygodę z fotografią mając aparat cyfrowy. Sam mam aparat cyfrowy i wiem jakie jest to dobrodziejstwo ze strony łatwości wykonywania fotografii, ale nie zapomniałem mojej pracy z analogami.
Wiem, czasy się zmieniają i wszystko prowadzi do prostoty, łatwości i szybkości wykonywania zdjęć, ale właśnie-przy tym wszystkim traci się ducha.
Mam nadzieje że mój poprzedni post choć trochę przez wielu został zrozumiały i wielu nie będzie bezdusznie naciskać spust migawki.
Jeszcze raz przepraszam za moją opinie.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-10-15 12:14:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ksnkw -> jesteś jak obrażona aktywistka ZMP. Nafaszerowany własną ideologią nie dopuszczasz możliwości, że istnieją inne zdania i opinie. A jeśli się już takie pojawiają, pozwalasz sobie (dlaczego?) na odsądzanie ich od czci i wiary. Twój punkt widzenia nie jest jedyny, a więc tym samym nie musi być obowiązującym. Masz monopol na rację? Istnieje jedynie słuszna ideologia i to jest Twoja ideologia? Ochłoń. Jakie masz prawo do oceniania ludzi, wyrokowania, czy to, co robią ma duszę czy nie? Wreszcie - jaki to ma związek z naciskaniem jakiegokolwiek guzika?
Rzeczywiście - słusznie przepraszasz za swoją opinię.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-15 12:20:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poza tym, jakby się głębiej zastanowić, czy zrobienie pięciuset zdjęć dla tego jednego...czyż to nie jest wyzwanie? :) Wcale nie mniej czasochłonne od intensywnego myślenia nad zużyciem jednej klatki w celu zrobienia de facto tego jednego, dobrego zdjęcia.
ksnksw - pytanie. Czy jak zacząłeś robić zdjęcia cyfrą, zupełnie zaprzestałeś "bawić" się analogiem? Sądzę, że nie. Więc spustowgo ducha nie straciłeś. Ba! Zyskałeś nowego, takiego małego Kacperka, przyjaciela cyfrowego.
Najważniejsze, żebyś własnej duszy diabłu nie opchnął. Zbyt tanio. ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa