fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co niektórzy mogliby się wysilić
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:04:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zauważyłem, że są tu osoby, które piszą komentarze które nic nie wnoszą. Chdzi mi głównie o opinie pod fotografiami słabymi technicznie i kompozycyjnie.
Czy nie sądzicie, że pisanie komentarza przy ocenie -1 typu:Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu...... jest po prostu ośmieszaniem siebie samych. Chyba ma to tylko słuzyc temu, aby było to wymagane 15 znaków.
Stawiając ocenę -1 wypada powiedzieć co autor pracy zrobił nie tak i co powinien uczynić aby nie popełniac tych samych błędów.
Tak więc wysilcie rozumy i nie przepisujcie bezmyślnie formułek, tylko dajcie coś od siebie innym.
A tak na marginesie, to uważam że zawsze powinno się napisać mały komentarz pod fotografia nie zależnie jaką ocene się postawiło.
Serdecznie pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:14:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt faktem ze nikomu sie nie chce pisac takich komentarzy, inni by uchronic sie od winy komentujac slabe zdjecia wybieraja lepsze zeby ograniczyc sie do "super 5+"

problem nie lezy w ludziach tylko w naturze ludzkiej - drodze na latwizne
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:19:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam sie w tym też leży problem. Jednak czasem dobrze jest się wysilić i nie iśc na łatwiznę. Idą na skróty nic dobrego nie uzyskamy. A miejsce to, czyli Obiektywni jak najbardziej powinno służyć do dawania sobie rad i wskazówek jak doskonalić warsztat fotograficzny
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:25:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BlueDun - to jedyny refren na dzisiaj? ;)
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:27:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak mi dopomóż mod ! :) no niestety reprymenda była :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:32:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To po malej linii oporu idziesz.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:32:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon - było już wiele postów na ten temat... myślę, że to nie takie proste, zważywszy ile osób korzysta z tego portalu, ile wypowiada się pod zdjęciami i je ocenia... działa tu pewna statystyka, ale jeżeli pooglądasz wątki pod zdjęciami uważniej, to przyznasz, że jest sporo sensownych komentarzy i bardzo wartościowych krytyk... i choć niewątpliwie Twoje oczekiwania są słuszne, należy pogodzić się ze status quo, tym bardziej, że rację mają również ci, którzy twierdzą, że nie można z galerii OB zrobić szkółki podstawowej, bez obrazy dla kogokolwiek... pozdrawiam serdecznie :-)
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken co proponujesz ? jestem otwarty na sugestie :)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:34:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon, napisz pod tymi zdjęciami jak je poprawić.

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-225947.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-217515.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-218021.php

Moim zdaniem jedyną rozsądną radą, jakiej Autorom można udzielić jest usunięcie zdjęcia i zrobienie innego. A uzasadnienie usunięcia jest dokładnie wypisane w definicji oceny -1... :-)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:35:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BlueDun - a ile płacisz?....hehehe
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:37:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken :-D bym ci napisał , allle wiesz , muszę sie oszczędzać ;]
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:38:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to sie oszczedzaj, bo w tym tempie to ci powielacza zabraknie nawet na te jedna kwestie:)
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:44:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
płodny jestem co ? oj sie zapomniałem :[
genialne ! :-D - to nie jest obrażliwy ani zaczepny komentarz :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-11-01 22:45:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tylko tak się chciałem spytać...
Czy ktoś kto daje ocenę -1 ma obowiązek uczyć czegokolwiek autora który dał pracę tak ocenioną? Skoro sam autor nie zauważa faktu że daje gniota może właśnie taki koment spowoduje że zacznie dociekać co jest nie tak i dzięki temu rozwinie swój warsztat?
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-01 23:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymonie -> określenie "wysilcie rozumy..." itd jest delikatnie mówiąc - niegrzeczne. Wysilam rozum, robiąc zdjęcia, wysilałem rozum, kiedy zdobywałem doświadczenie fotograficzne lat temu wiele i wysilałem rozum, ucząc się zasad kompozycji, kadrowania, historii sztuki i ziesiątków innych rzeczy. Więc nie namawiaj mnie, proszę, bym "wysilał rozum" pod zdjęciami, które urągają wszelkim zasadom fotografii, a ich autorzy brylują w arogancji.
Jak zauważyli przedmówcy to nioe jest szkółka niedzielna, gdzie otrzymuje się darmowe porady praktyczne i teoretyczne. Jeśli takie się pojawiają, to jest to efekt dobrej woli i życzliwości. Warto to docenić. Semestr nauki w szkołach fotograficznych kosztuje kilka tysięcy... A doświadczenie - nie ma ceny.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-11-01 23:20:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Amen.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-11-02 00:03:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Umiejętność wpisania szczerego i spontanicznego, choć również przemyślanego komentarza jest wielce ambitnym wyzwaniem. Szczególnie jeśli mowa tu o pisaniu tychże komentarzy pod każdym oglądanym zdjęciem. Bez względu na ich wyniosłość. Z zasady jest to niemożliwym. A przynajmniej po conajmniej kilku/kilkunastu pracach. Chyba, że...płacą nam za to i jesteśmy pracocholikami.
Prawdą jest natomiast to, że przeklepywanie definicji oceny jest ujmujące jedynie dla komentującego. Bo, albo wstydzi/boi się przedstawić swoje myślenie, albo po prostu go nie posiada w danej chwili. Oznacza to, że zdjęcie jest tak niesamowite w jedną lub drugą stronę, że mózg staje.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-11-02 02:59:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
definicja oceny -1 jest chyba najlepiej opisana... mniej więcej odpowiada myśli: "weź człowieku na drugi raz pomyśl zanim coś wstawisz"... albo dosadniej: "chyba sobie autor z nas jaja robi"... ;P ;)

to raczej 0 starajmy się uzasadniać bo oznacza, że może coś jest ale nie do końca... tu może i warto jakieś jedno zdanie wklepać...
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-11-02 12:47:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W wypowiedzi "wysić rozum" nie widze nic niegrzecznego.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-02 13:11:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymonie -> Tam jeszcze był ciąg dalszy, którego nie chciałem bezmyślnie przepisywać. Kontekst sprawił, że Twoja wypowiedź nabrała charakteru roszczeniowego, co sympatyczne nie jest. Jeśli masz inną opinie, pozostańmy przy własnych zdaniach...
fotografia cyfrowa
magda_b
fotografia cyfrowa
2007-11-02 13:17:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert to prawda -1 mówi samo za siebie, ale to nie zanaczy ze mamy sie zniżać do komentarza typu kopiuj - wklej. Sama dobrze wiem jakie to demotywujące. Czasami warto zainwestować w napisanie kilku wskazówek przy okazji, może autor faktycznie skorzysta i nie wygłupi sie przynajmniej nastepnym razem.
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2007-11-02 13:28:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje zdanie:
1. do instruowania, udzielania rad itp. jest KK
2. pole komentarza jest do komentowania (NIE MUSI zawierać rad) np. "ładne", jeśli nie chcę pisać to nie piszę i nie chodzi tu o lenistwo wbrew pozorom
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-11-02 13:30:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co ma takiego wnosić komentarz? To, że zdjęcie jest nieostre lub są przepały albo że krzywo to ja widze i jak mi ktoś pisze takie pierdoły to mi to nic nie wnosi, natomiast wnosi mi jak ktoś napisze o własnych odczuciach i wrażeniach tak więc jak widzisz dla każdego co innego jest istotne w komentarzach. Poza tym dodam:

1) Pouczanie kogoś jest śmieszne i niefachowe szczególnie przez osoby, które zupełnie nie znają się na fotografii a większość się nie zna tutaj. Ci, którzy się znają rzadko tu bywają albo ich tu w ogóle nie ma i nie będzie właśnie z tego powodu, że jest tu coraz więcej gniotów. Uważam, że wystarczy napisać o własnych wrażeniach ale nie uważam tego za obowiązek a przepisanie regułki w przypadkach ekstremalnej fotografii na -1 jest często taktownym środkiem przekazania autorowi dokładnie tego co tam jest napisane, zgadzam się też z tymi, którzy mówią, że nikt nie ma obowiązku udzielać darmowych lekcji.

2) Często jest tak,że fotografia wzbudza pewne emocje, odczucia, wrażenia, bliżej nieokreslone coś co sprawia, że czujemy ssanie w dołku lub inne dziwne rzeczy ...odczucia, skojarzenia, których nie da się nazwać, nie zawsze można to zrobić i nie ma takiej potrzeby aby je nazywać dlatego argumentowanie dlaczego taka a nie inna ocena nie zawsze jest możliwe no chyba, że ktoś faktycznie zamiast odczuwać to "rozumuje" no ale nie o to chodzi w fotografii w mojej opinii.
fotografia cyfrowa
. .. . ...
fotografia cyfrowa
2007-11-02 13:36:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak platkusniegu, ale widzisz, sa tu tacy "wybitni", co to gdy im napiszesz co czujesz i jak to czujesz, posadzaja cie o choroby i wizje, domagajac sie "konkretow" w stylu kadr-przepalen itp bzdetow. najlepszym wyjsciem jest wiec chyba wcale sie nie odzywac.
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-11-02 13:41:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
veraloe no właśnie o to też mi chodzi, że ludzie odmiennych rzeczy oczekują od komentarza więc może najlepiej niech każdy kto ma z tym problem wpisze sobie w swoim portfolio w miejscu " o mnie" czego oczekuje (niektorzy tak zrobili) i wtedy szansa na to, że dostanie to czego chce jest wieksza;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa