fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ocenowa katastrofa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:17:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przed wprowadzeniem zmian w serwisie wiele było dyskusji na temat oceniania. Sporo krytyki padło na forum i wiele mowy było o zawyżaniu ocen.
To jednak co dziej się w chwili obecnej to prawdziwa katastrofa. Wygląda na to, że tu są same fotografie na 4 lub na "brak oceny".
Polecenia wszyscy w miarę szanują, mając świadomość ich ograniczonej ilości. Czwórki sypią się jednak tak jakby poziom podskoczył o trzy jakości a w moim odczuciu jest odwrotnie.
WZYWAM DO OPAMIĘTANIA
Z tych ocen autorzy wyciągają wnioski i zamiast uczyć się i poprawiać warsztat mogą uznać, że osiągnęli już wszystko co potrzebne.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:19:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tzn. na mnie się ostatnio opamiętują ;))
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:30:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W tej nowej sytuacji lepiej byłoby zlikwidować punktację zupełnie. To do niczego nie prowadzi.
Kiedy zaczynałem moją przygodę z OB publikowali tu Wilk, Adamski i wielu innych dziś uznawanych autorów. Ich fotografie, które wtedy uzyskiwały także około 50% ocen 4 dzisiaj zdobywają prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Tu na portalu takimi samymi ocenami traktuje się dziś fotografie, których poziom artystyczny i techniczny w żaden sposób nie przystaje do tamtych zdjęć.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:45:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po prostu, nalezy zmienić system oceniających ;)
np. zgłoszenie ewidentnego wazeliniarza powinno skutkować obniżeniem do np. 2 maksymalnej oceny jaką może wystawiać.
to samo dotycz odwetowca, ten nie mógłby wstawiać ocen niższych niż 2.
bez sensu to napisałem, ale brak sensu pasuje tu jak ulał ;))
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:46:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes racje ma w 100% - tak czy siak co za roznica jakie oceny otrzymuje dany autor?? przeciez to galeria internetowa i na podstawie tych ocen nikt nie dostanie oskara...
mi sie powoli nudzi wstawianie 1 i sluchanie ze i tak mam twoja ocene w dupie bo wszyscy inni oceniaja na 4 - wiec niech oceniaja a ja kiepskie zdjecia omijam a jak nawet takie otworze to zamykam bez komentarza i oceny....
oceniam totalne nieporozumienia oraz fotografie ktore mi sie podobaja i uwazam ze powinny zostac wyroznione w ten sposob...

i to tyle na temat z mojej strony co wcale nie zmienia faktu ze marconi masz rowniez racje i czasami to az ciezko uwierzyc - roznica pomiedzy ocenianiem teraz a ocenianiem np rok temu jest taka ze kiedys pod kiepskimi fotkami znalezc mozna bylo kilka 3 czy 4 - teraz kiepska fota ma srednia ponad 4!!!
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:46:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - chyba masz rację. "Kijem Wisły nie zawrócisz"
Szkoda mi jednak portalu bo jedzie MZ po równi pochyłej.
Nie chcę nikogo tymi słowami urazić. Jest tu nadal wielu bardzo dobrych autorów ale musimy zdać sobie sprawę jak wielu odeszło mimo, że publikują w innych miejscach. To chyba wiele znaczy
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:46:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee :)
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:49:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jeszcze jedno. Czy ktoś słyszał by w ostatnim czasie wymoderowano jakieś zdjęcie z galerii?
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:49:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiecie co, na początku dawałam różne oceny, ale ciągle mi się obrywało od weteranów, że sama robię złe zdjęcia, więc nie powinnam złych ocen dawać. Teraz oceniam tylko zdjęcia, które mi się podobają. Może inni też tak mają? Naprawdę, los nowych jest tutaj ciężki... ;-)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:49:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, ja słyszałam, moje wymoderowano...
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:52:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga - "Nikt i nic nie zniechęci mnie do robienia zdjęć ;-)" nawet moderator ;)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:53:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jasne, że nie :-D Nie mam najmniejszego zamiaru się zniechęcić :-P
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-02-18 21:55:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak trzymać
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-02-18 22:12:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Faktycznie jest źle i może byc coraz gorzej, zabawa tutaj juz dawno przestała mnie bawić. Jestem tutaj chyba juz tylko siłą rozpędu , z przyzwyczajenia i sentymentu...
fotografia cyfrowa
Amused
fotografia cyfrowa
2008-02-18 22:29:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do obiektywnych ocen (czy ich braku) to ja się coraz bardziej załamuję w realu. A tutaj.... no cóż....dlaczego miałoby być inaczej?
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:01:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm... wystawianie z blokadą oceniania skutecznie odstrasza. polecam. jeśli ktoś ma coś do napisania o fotografii to napisze. jeśli chce tylko machnąć ocenę... to nie da rady. polecam blokadę oceniania :]
fotografia cyfrowa
.,. , . , .,
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:19:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie uwazam ze robie jakies super zdjecia, ale ogladajac inne portale, przede wszystkim zagraniczne widac kolosalna roznice w jakosci zdjec.
Jakims cudem ten portal stal sie tablica "ogloszeniowa" dla zdjec typu NOKIA albo PSTRYK.
Zdjecia zupelnie bez wartosci artystycznej sa oceniane wysoko, ba czesc obiektywnych mocno sie nad nimi zachwyca..
Moze ma jakas wartosc zdjecie lampy, albo lodu na rzece, ale moim zdaniem tylko dla autora..warsztat techniczny i doswiadczenie nie sa juz potrzebne zeby zachwycac tlumy wielbicieli..
Chyba ze sie myle..
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:21:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale z drugiej strony, każdy ma prawo, żeby mu się podobało to, co mu się podoba ;-) Jeden lubi zupę pomidorową, a drugi kapuśniak...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:24:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale gustem można nawet kłamstwo uzasadnić
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:25:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zróbcie sobie przerwę i odpocznijcie od galerii ;)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:25:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@szmyk: to może podasz link do jakiegoś zdjęcia, tu na OB, które Ci się autentycznie podoba? bo bardzo jestem ciekaw... ;-)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:26:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cholewka, kiedy ja i kapuśniak i pomidorową lubię ;)
natomiast zdecydowanie nie znoszę słodyczy i mięsa ;)
fotografia cyfrowa
.,. , . , .,
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:26:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A prosze bardzo..na przyklad..
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-269035.php
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:28:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za przykład... już wiem, o co Ci chodzi... :)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-18 23:30:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a o co mu chodzi?
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa