fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPortretyfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
Aldieb / (...)
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:Aldieb
Tytuł:
Data publikacji:2013-01-20 13:48:14
Liczba wyświetleń:893
Ocena średnia:2
Liczba punktów:2
Liczba poleceń:0
Liczba komentarzy
i krytyk :
7
Kategoria:Portrety
Aparat:

pinhOle

Rodzaj fotografii:Fotografia tradycyjna
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
Kryzys 2013-01-21 18:32:55plusplusminusminusminusminusminusminus
fotografia cyfrowa
Fotografia tradycyjna niesie więcej przekazu niż martwa fotografia cyfrowa. Dobrze, że bierzesz analoga do ręki. Tutaj wystarczyłoby odpowiednie wysycenia kolorów i dodanie winiety by zdjęcie mogło zachwycać. Oczywiście, zachwyciłoby oko wytrawnego fotografa;)
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
Aldieb 2013-01-23 01:48:06 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem diapozyt ma całkiem inny proces i fakt większą rozpiętość co sprawia że plastyka jest cacy co i owszem w cyfrze też występuje, tylko mz. w matrycach ff i tylko do iso 200. Najlepszym testem byłoby się zabawić w pełnym słońcu i porównać kontrastowść kolorów na każdej przysłonie. Uważam że cyfra o matrycach DX, APS-C o przekątnej 27,5 mm ( a większość userów takie ma ) jest daleko z tyłu bo cropach, psuje plastykę. Ale za to mi się podoba brak szumu co analog może rywalizować właśnie z cyfrą na przeźroczach. Osobiście do cyfry się nie przekonałem, nie ma tego ducha co analog i jak pomyślę że można w ciągu kilku godzin zrobić 5000 zdjęć to nie wiem jakby wyglądało moje nastawienie bawiąc się jak to określiłeś dla sportu ;) pzdr
fotografia cyfrowa
Trurl 2013-01-23 00:01:42 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Oczywiście. W małym obrazku nawet slajdy ISO100 ledwo się teraz trzymają...
Na filmie można fotografować z sentymentu, dla sportu, bo się lubi mieć zdjęcia w postaci oprawionych w ramki slajdów, albo się bawi w LF. Ale z pewnością nie dla jakości czy jakichś nadzwyczajnych technicznych cech filmu. Przynajmniej w formacie małoobrazkowym ;-)
fotografia cyfrowa
Aldieb 2013-01-22 23:01:09 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
:)) faktycznie ... Trurl myślisz że się zmieniło na lepsze ??
fotografia cyfrowa
Trurl 2013-01-22 22:41:49 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Niezła charakterystyka fotografii cyfrowej: sprzed 10 lat...
fotografia cyfrowa
Aldieb 2013-01-21 21:14:05 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
ech Kryzys z fotografia analogową teraz to jest full wypas, sprzętu dużo w obiegu tylko kasy uzbierać na to co się chcę i ... no właśnie i ... [pstrykać], problem w tym że digital market swoją utylitarną ekspansją podkręcił koszty obróbki fotografii namacalnej. Nie ma rady na układy taka jest rzeczywistość. No i zgadzam się z Tobą że cyfra to kuternoga i jeszcze długo czasu minie by dorównała tradycyjnej. Przykład drogą najprostszą wzięty z wikipedi:
Zalety fotografii cyfrowej
Natychmiastowy podgląd zdjęcia bez czekania na wywołanie filmu.
Większe możliwości retuszu.
Małe koszty przechowywania dużej ilości zdjęć (jeśli pozostają w formacie cyfrowym, a nie jako odbitki).
Zdjęcia mogą być kopiowane bez utraty jakości.
Nie ma potrzeby skanowania zdjęć przed użyciem ich w komputerze.
Możliwość wydruku własnych zdjęć na drukarce, czasami nawet bezpośrednio z aparatu (bez użycia komputera).
Mniejszy rozmiar, niż w fotografii tradycyjnej
Możliwość dołączania do zdjęć dodatkowych danych (EXIF), takich jak data i czas wykonania zdjęcia, model aparatu, czas naświetlania, użycie lampy błyskowej itp. W nagłówku EXIF można zapisać również współrzędne geograficzne miejsca wykonania zdjęcia (dzięki zastosowaniu przystawek do aparatów z odbiornikiem GPS - dostępne głównie w lustrzankach klasy średniej i wyższej).
Zalety fotografii tradycyjnej
Większa rozpiętość tonalna.
Przy rejestrowaniu obszarów o dużej jasności ("wypalonych"), film ze względu na dużą rozpiętość zachowuje pewną dozę detali nawet w tych obszarach. Aparaty cyfrowe zaś "wypalają do bieli", tj. zamieniają obszar jasny na jednolitą biel, w związku z czym informacja jest bezpowrotnie tracona.
Klisze filmowe oferują znacznie niższy niż sensory CCD poziom szumu przy dużych czułościach ISO. Dotyczy to zwłaszcza klisz o dużej jakości, np. Ilford 3200.
Ponadto ziarno, będące odpowiednikiem analogowym cyfrowego szumu, często jest wykorzystane jako efekt artystyczny. W przeciwieństwie do szumu cyfrowego nie powoduje przebarwień obrazu.
W fotografii cyfrowej (zwłaszcza sensorach opartych o system Bayera), może wystąpić niepożądany aliasing. Filmy są wolne od takich zniekształceń.
Zazwyczaj dłuższa żywotność baterii (lub brak konieczności ich użycia w przypadku aparatów wyłącznie mechanicznych).
Klisze filmowe oferują wciąż nieco większą rozdzielczość. Klatka 35 mm odpowiada mniej więcej 19 megapikselom, średni format (56 mm x 56 mm) – 69 megapikselom, a duży format (8 x 10 cali) – 1135 megapikselom. Współczesne profesjonalne lustrzanki cyfrowe mają matryce CCD o wielkości nawet 160 megapikseli[2].
W fotografii tradycyjnej nie występuje tzw. crop. W aparatach cyfrowych ze względu na mniejszą matrycę światłoczułą (z reguły mniejszą niż klatka filmu 35mm) trudno jest uzyskać obiektywy szerokokątne. W przypadku stosowania tego samego obiektywu w lustrzance cyfrowej i tradycyjnej w pierwszym przypadku uzyskamy zdecydowanie mniejszy kąt widzenia przy tej samej ogniskowej. Wyjątek stanowią pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe, w których wielkość matrycy jest równa wielkości klatki filmu 35 mm. Obecnie istnieje tendencja do wykorzystywania przez producentów lustrzanek cyfrowych matryc pełnoklatkowych w aparatach klasy zarówno profesjonalnej jak i średniej-wyższej.
Pliki graficzne wymagają przy długim archiwizowaniu odnawiania nośników (płyty dvd i cd mogę uleć zjawisku "gnicia" ("disc rot"), dyski twarde mają pewien margines awaryjności, etc.). Należy zatem przenosić je na coraz to nowe media. Tymczasem negatywy - przy odpowiednim archiwizowaniu - mogą być przechowywane przez cały czas życia fotografa bez żadnych dodatkowych kosztów. Znane jest wiele klisz a także płyt światłoczułych, które mają ok. 150 lat i zachowały się w perfekcyjnym stanie. Kwestia, czy fotografie cyfrowe mogą zapewnić porównywalną trwałość, jest otwarta.
Rozwój technologii wyświetlania obrazu komputerowego postępuje bardzo szybko, np. zwiększa się fizyczna rozdzielczość ekranów komputerowych. Z tego względu fotografie cyfrowe wykonane kilka lat temu oferują zbyt niską jakość ze względu na małą rozdzielczość. Tymczasem fotografia z filmu może być powtórnie zeskanowana nowocześniejszym skanerem - przynajmniej dopóki nie zostanie osiągnięta wartość graniczna (ok 19-20 mpix dla 35 mm).
fotografia cyfrowa
Kryzys 2013-01-21 18:33:12 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa