fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaAktyfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
ac / a
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:ac
Tytuł:a
Data publikacji:2013-02-21 00:14:30
Liczba wyświetleń:2676
Ocena średnia:2.3
Liczba punktów:27
Liczba poleceń:0
Liczba komentarzy
i krytyk :
37
Kategoria:Akty
Aparat:

Rodzaj fotografii:Fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
etis 2013-02-22 16:16:37plusplusplusplusplusplusplusplusplusplusplusplusplusplusplus
fotografia cyfrowa
Myślę, moi drodzy komentujący, że zapominamy o tym, że modelki które prezentujemy na naszych portretach w większości przypadków czytają komentarze pod zdjęciami...pod swoimi zdjęciami...Na nic tłumaczenie, że komentujemy zdjęcie a nie modelkę....my to wiemy...modelka niekoniecznie...Określenia anatomiczne które tu padają nie muszą oczywiście wypływać z chęci urażenia modelki (pewnie w zdecydowanej większości z tego nie wypływają)...jednak modelka nieobeznana w tym co się u nas dzieje... być może bardzo sporadycznie, czy jednostkowo tu zaglądająca ma prawo poczuć się dotknięta... Modelka która udziela fotografowi swojego wizerunku ( zwłaszcza do aktu) przekazuje mu niejako zaufanie i zdaje się na pewną formę medialnej opieki... Czytając takie jak tu określenia może mieś do niego pretensje, ze na nie pozwala....a jak ma autor jej bronić....ma wzbudzać wojenkę, czy może usunąć zdjęcie?...jest w sumie bezradny... Naprawdę, źle jest używać tak nietaktownych słów... Rozumiem, że można "zabłysnąć" takim epitetem w jakiejś ogólnej, forumowej wypowiedzi co będzie stanowić pewien skrót myślowy...ale pod zdjęciem konkretnej osoby?....Panowie...gdzie wasze maniery ?... Pomyślcie, proszę jak może się poczuć zupełnie bezbronna modelka ?.......Chcecie żeby przestała pozować?...hę? :)
Co do zdjęcia...Jest tu wyraźny dysonans między tłem a modelką...Dysonans ten jest wg mnie wynikiem wyboru pewnej konwencji fotografii...Nazwałby to "plakatową formułą"...Przyjmując to założenie ( a ja je przyjmuję) tło jest jak najbardziej właściwe...Nie mam w zasadzie wątpliwości, że takie zestawienie jest świadomym działaniem autora...Z dwóch powodów...Pierwszy to fakt, że przejrzałem jego prace i nie mam wątpliwości, ze jest świadomym twórcą...drugi, to fakt, że ten dysonans jest tak wyraźny, że nie ma wg mnie mowy o błędzie...Światło jest troszkę za ostre, zwłaszcza na wdzianku...Jest tu chyba jakieś dodatkowe źródło światła i należałoby je nieco rozproszyć...Włosy dobrze podkreślają dynamikę sceny ( dynamikę w swoim charakterze wpisaną w konwencję o której pisałem wcześniej)...Ułożenie modelki dobrze eksponuje jej wdzięk...poza głową...Jeśliby rozpatrywać tę prezentację jako typowy portret można by śmiało takie ułożenie głowy i pokazanie twarzy uznać za niefortunne...Jednak w przypadku "plakatowej formuły" o jakiej pisałem, uważam osobiście takie ułożenie głowy za w pełni uzasadnione i konsekwentne...Ta biała plamka miedzy udami bardzo skutecznie drażni i z pewnością należałoby ją usunąć.
Mnie osobiście taka prezentacja się podoba, a po uwzględnieniu drobnych poprawek o których pisałem uznałbym ją za bardzo udaną.
Nikt z nas zarówno autor jak i my komentujący nie zasłużył na najwyższe uznanie...Ale Bozia na pewno :)
fotografia cyfrowa
Paintitblack 2013-02-21 10:43:09plusplusplusminusminusminusminusminusminus
fotografia cyfrowa
Megali, trzymałbym się tematu, bo to, że ktoś robi lepsze lub gorsze zdjęcia, nie ma znaczenia w ocenie tego.

Ja do niego mam sporo konkretnych zarzutów, moje zero nie jest wzięte z sufitu. MZ tło w postaci fotografii powinno stwarzać pozory współistnienia miejsca i modela. Oświetlenie modelki jest jeszcze w miarę ok, pomijając fakt ginięcia detali na płaszczu z prawej strony - przydałoby się potraktować modelkę nieco słabszym światłem. Tło jest praktycznie pozbawione światła, dlatego też nie widzę tu relacji tło-modelka. Wolałbym zdecydowanie coś bardziej neutralnego - jeden kolor z jakąś ciekawą teksturą byłby lepszy.

Do tego dochodzi poza modelki - nie jest naturalna, na co poza wyrazem twarzy wskazuje sposób w jaki ułożona jest lewa ręka trzymająca rękaw. Prześwit między nogami wystarczyłoby wystemplować i od razu wyglądałoby to znacznie lepiej, podobnie jak biały odblask na dolnej wardze.
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
helios3 2013-02-24 13:29:06 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
....... 2013-02-23 22:53:40 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@Drogi Etisie: bardzo ładnie napisałeś tą kk i z całą stanowczością popieram zdanie co do kultury wypowiedzi tudzież formy z jaką odnosimy/powinniśmy się odnosić pod adresem osoby portretowanej i nie koniecznie tylko modelki. Jest jednak parę podpunktów z którymi niestety trudno mi się zgodzić.
Mianowicie:

Obiektywni.pl to serwis PRZEDE WSZYSTKIM dla fotografów a nie dla modelek.
Tu modelka (jeśli nie jest autorką - czyt. fotografem) nie może publikować swoich zdjęć. W przeciwnym przypadku jest to niezgodne z regulaminem. Inaczej, OB & Co. nie jest miejscem na Comp Card modelki. Co za tym idzie, w takim miejscu jak OB wolno i powinno się rozmawiać o fotografii. Ponieważ jednak modelka jest nieodzownym motywem/częścią tej fotografii, jest i powinna też być oceniana. ...a gdzie drwa rąbią, sypią się i wióra - niestety. Tak się składa, że miałem już przed obiektywem parę modelek, rożnej narodowości, rożnego wyznania, jedne odporne, inne bardziej wrażliwe na krytykę pod swoim adresem. Nie wiedząc do końca jak odporna jest osoba portretowana, ... i znając "temperament" użytkowników tego czy podobnego serwisu, po prostu nie podaje linków gdzie publikuje zdjęcia. I generalnie ujmując, trzeba naprawdę nie mieć sumienia (jako fotograf), by umożliwić jednej czy drugiej pani czytanie tu nierzadko całkiem niezłego chamstwa. Powyżej przetoczone, dotyczy się w większym niż mniejszym stopniu zdania: "my to wiemy - modelka niekoniecznie". Inną sprawą jest, że nikt inny tylko fotograf ponosi pełną odpowiedzialność za swoją publikacje. Pokazuje modelkę w złym świetle - należą mu się "baty". Założeniem projektu jest pokazanie modelki w "złym" świetle - fotograf uprzedza modelkę o ewentualnych konsekwencjach a ta jest w pełni wszystkiego świadoma. ...również ewentualnej negatywnej opinii pod jej adresem. Podkreślę OPINII - nie jazdy na całego! Tyle na temat podpunktów do punktu głównego z którym całkowicie się zgadzam - zadbajmy o to, by był to portal: "o fotografii rzeczowo i z kulturą". A jeśli chodzi o czarne owce, może kierownictwo przypilnuje, by faktycznie rzeczowo i z kulturą było. Jak przypilnuje, to i fotograf nie będzie całkiem taki bezbronny...
fotografia cyfrowa
marek_a 2013-02-23 00:15:01 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
dziewczyna nie krowa tak jak koleś z aparatem to nie fotograf.
fotografia cyfrowa
soundchaser 2013-02-22 21:38:20 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Cycki robią fotę?
Może i tak. Rzeczywiście świetnie się ogląda taką Modelkę,
ale fota jako całość jest średnia.

Etis - znów świetna krytyka. :)
fotografia cyfrowa
ac 2013-02-22 19:05:17 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@Arvena - kobiecy punkt widzenia zawsze bezcenny! dziękuję :*
fotografia cyfrowa
ac 2013-02-22 18:55:15 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@etis - dzięki Tobie wraca mi wiara w rzeczowość KK na OB
3:)
również dziękuję w imieniu modelki za zwrócenie uwagi o komentowaniu zdjęcia, a nie osoby
(^^^)
@Arvena
fotografia cyfrowa
Arvena 2013-02-22 16:30:26 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
znakomite kk!!! kolego Etisie:)
WIEKIE BRAWA!szkoda,ze nie mogę dać Ci więcej plusów za tak doskonałą krytykę.

[Nareszcie zdrowy,normalny facet na OB:)]
pozdrawiam serdecznie...:))
fotografia cyfrowa
etis 2013-02-22 16:25:15 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
Bardzo ciekawa prezentacja podkreślająca kobiece wdzięki :)....3+
fotografia cyfrowa
atsf 2013-02-22 01:27:51 | ocena = 1
fotografia cyfrowa
Cycki są, ale zdjęcie nie jest sexy (pytałem Wacka o godzinę). Ogólnie przerysowane, niedopasowane tło, w sumie zbyt efekciarskie i ma wymowę niezbyt ambitnego fotomontażu, czyli produkcja studia, w którym talent fotografa nie współgra z budżetem na efekty specjalne. Generalnie tło określa to zdjęcie i je permanentnie psuje. Lepsza byłaby już biała ściana i wtedy można by się było skupić na artyzmie pierwszego planu.
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS 2013-02-21 20:19:52 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Troszkę groteskowo to wyszło . Wielki C...... nie robi zdjęcia :) .
fotografia cyfrowa
bosch 2013-02-21 18:36:43 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
fajna ta dyskusja: czy krowa ma cycki i czy cycki to piersi? Można byłoby długo i wesoło.... :-), a o zdjęciu: myślę, że autor w bardzo niefortunny sposób pokazał szyję i głowę modelki... uciekły i poprzesuwały się proporcje twarzy, reszta ciała wyszła lepiej... Treść banalna, kalendarzowe... może się podobać..., ale mi jakoś nie przypadło do gustu
fotografia cyfrowa
RedBob 2013-02-21 18:29:38 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
goja 2013-02-21 15:42:16 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
Jest na czym oko zawiesić. Wyróżnia się spośród innych. To chyba dobrze. Mnie się podoba.
fotografia cyfrowa
Paintitblack 2013-02-21 15:25:30 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@Arvena
Jeśli uraziłem, przepraszam, inne określenie nie byłoby w moim odczuciu wystarczająco dobitne w określeniu wartości tej pracy - nie modelki. Zresztą, mz cycki nie mają też charakteru pogardliwego i obraźliwego jak np cyce. Jeśli chodzi o bycie pochodnymi zwierząt, dotyczy to Ciebie, mnie oraz wszystkich użytkowników tego portalu. Cóż, ewolucja.

Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
karp1225 2013-02-21 14:56:26 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Krowa to ma wymiona... :)))
fotografia cyfrowa
tomi 2013-02-21 13:17:40 | ocena = 0
fotografia cyfrowa
są cycki jest art!
fotografia cyfrowa
gregsk 2013-02-21 12:23:23 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ac 2013-02-21 12:18:43 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@Arvena - pięknie za wpis z którym indentyfikuję się w 100% w imieniu modelki!
fotografia cyfrowa
ac 2013-02-21 12:16:33 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Bardzo dziękuję za techniczne uwagi, bo pewnych nw. i ww. niedoróbek nie widziałem i uwzględnię je w poprawkach - serdecznie pozdrawiam wszyztkich przedpiszców ^^

@Arvena
fotografia cyfrowa
....... 2013-02-21 12:04:38 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Miro (kobieta) kiedyś mi napisała: "pokaż to co w niej jest najlepsze - jej CYCKI".:-D
fotografia cyfrowa
Arvena 2013-02-21 11:51:17 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa

..jako kobieta napiszę..:)
sliczna modelka..
tło świetnie pasuje do futerka modelki
jedynie mogłabym się czepiać światła..-zbyt ostre
Fotografia na pewno wyróżnia się...
pozdrawiam autora[kę] zycze powodzenia

ps
Do uzytkownika @Paintitblack!!
cycki to ma krowa i inne pochodne zwierząt -kobieta posiada piersi-więc nie pisz nigdy w taki pogardliwy sposób,gdyż świadczy to o Twoim braku dojrzałości!!!wstyd kolego!
fotografia cyfrowa
megali2012 2013-02-21 11:19:59 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@bywalec Ziemia dla ziemniakow! Nie chodzi o to kto co moze krytykowac ale o obiektywizm krytyki. Mi sie zdjecia wrobli nie podobaja, rzecz gustu, ale potrafie rozroznic pstryk od dobrze ufoconego wrobla. Potrafie tez docenic prace jaka ktos wlozyl w zdjecie.
Masz prawo do swojej oceny, ja uwazam ze zero pod ta fota jest niesprawiedliwe mimo mankamentow, o ktorych piszesz. Nie odmawiajac Ci prawa do wlasnego zdania zupelnie sie z nim nie zgadzam.
fotografia cyfrowa
....... 2013-02-21 11:11:18 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Ponieważ fotografia studyjna całkiem obca mi nie jest,
pozwolę sobie na słowo krytyki z mojej strony - wolno mi?:-D
Moim zdaniem... cycki (za przeproszeniem) robią foto, ...i nic więcej.
Tło nijak się ma do pokazanej tu modelki.
Pomimo że tematycznie dopasowane, to księżycowa poświata w "plenerku" i oświetlenie studyjne kolidują ze sobą niezmiernie. Taki kiczyk, że tak powiem. Na wystawie zaściankowego foto-studio może zrobiłoby furorę. Ale i przy odrobinie szczęścia także na OB.:-D No bo jak tu nie ocenić taaaaaaakich piersi.:-D

fotografia cyfrowa
bywalec 2013-02-21 11:04:21 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@megali-
czyli
Portreciści do Portretów,
Pejzażyści do Pejzaży,
Miastowi do Miasta
Architekci do Achitektury,
Dzieci do Dzieci,
Śmieszni do Śmiesznych,
a Pozostali do Pozostałych
ps.
robotnicy do fabryk,
pisarze do piór,
a pasta do zębów
;
fotografia cyfrowa
Paintitblack 2013-02-21 10:49:14 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Nie mówię, że nie, w sumie to zdjęcie wyjątkowo ma 6 mocnych punktów ;)
fotografia cyfrowa
karp1225 2013-02-21 10:46:41 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
jakby nie było,jest na co popatrzec :)
fotografia cyfrowa
Dreak 2013-02-21 10:38:14 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
ja już tam wiem co się Wam podoba :D tło wygląda jak foto tapeta, światło niedopracowane, ani na zero ani na 5.
fotografia cyfrowa
karp1225 2013-02-21 10:19:07 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
mi się podoba :)
fotografia cyfrowa
megali2012 2013-02-21 10:10:03 | ocena = 3
fotografia cyfrowa
Zera pod tym zdjeciem to jakas kpina. Zwlaszcza jak krytyk nie ma ani jednej foty studyjnej. Co wiecej jeden krytyk ma glownie przypadkowe, krzywe, zle skadrowane zdjecia zrobione na ulicy. Nie wiedzac nic o oswietleniu studyjnym, bedac zbyt leniwym aby zadbac o stylizacje, a postprodukcje ograniczajac do konwersji do BW osmiela sie krytyk zerami na prawo i lewo rzucac... Zalosne.
Zdjecie sie podoba, zwlaszcza praca w niego wlozona, nie mowiac juz o modelce ;)
fotografia cyfrowa
bywalec 2013-02-21 09:58:31 | ocena = 0
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Paintitblack 2013-02-21 09:48:45 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Wygląda sztucznie, jest słabo dobrane, gołym okiem widać, że fotografia tła powstała w innym momencie niż modelki, tło zupełnie z nią nie koresponduje.

Co do Twoich osobistych wycieczek - zdjęcie odwoływało się do innego, którego na OB już nie ma. przedstawiającego tą samą osobę spotkaną na ulicy w zagranicznym mieście. Zostało zamieszczone ze względu na kontekst sytuacji, nie na walory artystyczne, nie rozumiem, czemu akurat je przywołałeś
fotografia cyfrowa
tahapa 2013-02-21 09:37:40 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Hmm. bardzo chętnie dowiedziałbym się na czym polega fatalizm tła w tej prezentacji?
Rozumiem mitrzowskią prezentacje drugiego planu w
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-626917.php :-(


fotografia cyfrowa
Paintitblack 2013-02-21 09:03:10 | ocena = 0
fotografia cyfrowa
"fotka" to dla mnie słowo klucz w poprzednim komentarzu.

Ani kadr, ani ekspresja modelki nie powalają. Jak do tego dodamy fatalne tło, prześwit między nogami modelki, efekt jest jaki jest.

Ale cycki są..
fotografia cyfrowa
mirasek 2013-02-21 08:08:00 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
miód, malina- super fotka, super modelka, dla mnie na 5
fotografia cyfrowa
mtz 2013-02-21 00:38:50 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
no właśnie nie rozumiem, dlaczego ludzie tak narzekają na tą panią zimę ;)
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa