fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPodrozefotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
Space_Master / 192 | A
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:Space_Master
Tytuł:192 | A
Data publikacji:2018-04-13 21:20:22
Liczba wyświetleń:369
Ocena średnia:2.7
Liczba punktów:8
Liczba poleceń:0
Liczba komentarzy
i krytyk :
10
Kategoria:Podroze
Aparat:

Zenit M3

Rodzaj fotografii:Fotografia tradycyjna
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
192 | A

Lublin

http://michal-przychodzen.tumblr.com
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
Space_Master 2018-04-24 12:32:56
fotografia cyfrowa
Niestety nie napisał Pan dlaczego to zdjęcie należy do kategorii gorszych w związku z czym trudno mi się odnieść do krytyki. Byłbym niezmiernie wdzięczny za wypunktowanie wad tej fotografii, z pewnością przełoży się to na mój rozwój i zwiększy doświadczenie.

Jeśli chodzi o uwagę dotycząca jasnych punktów oraz rys muszę wyrazić swe zdumienie, gdyż moim zdaniem właśnie te detale nadają urok fotografii tradycyjnej.

Dziękuję za komentarz i Pana czas, pozdrawiam serdecznie

Michał
fotografia cyfrowa
dj_Nikos 2018-04-23 21:11:06
fotografia cyfrowa
Chylę czoła za to, że korzystasz jeszcze z fotografii tradycyjnej (mam jeszcze zenitha TTL), ale także w niej zdarzają się zdjęcia lepsze i gorsze. To należy raczej do tych drugich, dlatego nie bardzo rozumiem, dlaczego je tutaj wrzuciłeś. Poza tym wydaje mi się, że - jeśli chciałeś je tu opublikować - dobrze byłoby troszkę popracować nad nim i np. usunąć te jasne punkty (czyżby martwe piksele?) rozrzucone tu i ówdzie oraz kilka rys. Pozdrawiam i życzę wielu udanych zdjęć!
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
rekoj_otua 2018-07-21 00:55:24 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Podoba mi się. Jest pomysł i jest klimacik.
fotografia cyfrowa
beryl95 2018-05-18 14:04:18 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
;)
fotografia cyfrowa
wordy 2018-05-03 16:45:01 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
po za tym - lubię takie kadry
fotografia cyfrowa
Space_Master 2018-05-02 14:00:13 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Dziękuję za komentarze.
Panie Zborowski jestem wdzięczny za polecenie filmu, nie znałem tego tytułu.
Interesująca interpretacja, jednakże warto podkreślić, iż dotyczy zdjęcia sytuacyjnego, w którym główną rolę odegrał przypadek. To, że znalazłem się w tamtym miejscu i czasie.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
ZBOROWSKI 2018-05-01 00:46:49 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
a co tam...poświęcę,,,jeszcze kilka chwil...bo warto..
ostrzyłeś na postacie pod konfesjonałem,,,a tak naprawdę ostre w miarę) wyszły łuki...kolumna...gzyms,,,
ale przez to....praca...stała się dość ciekawym dziełkiem....nieostry złty święty(Nepomucen?)...bardziej ostre postaci ludzkie...przy konfesjonale,,,,przebywają jakby w innych światach,,,,"złoty święty"...jest w cieniu,,,,rozmazaniu,,,,kobiety w świetle,,,,ale jednocześnie,,,przy konfesjonale,,,,który...konturamizatapia sięw ciemność(grzech...śmierć zepsucie?)...
i możemy sobie odczytać interesującą wizję czlowieka...pomiędzy...złotą zamazaną nieostrą świętością,,,,a konfesjonałem......
lubię prace,...ktore,,,,grają symbolami,,,ocierają się o znacznia....


urzeczenie wadliwą formą,,,czasami....prowadzi na manowce)

polecam taki film wendersa...spotkanie w palermo.,,,apropos fotografii analogowej,,,,
Jak na osobę z "czasów cyfrowych" ujmująca kultura i precyzja wypowiedzi.
Znaki interpunkcyjne...też na plus.pozdrawiam

fotografia cyfrowa
Dreak 2018-04-27 21:13:22 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
Świetna korelacja między planami, podoba się
fotografia cyfrowa
Space_Master 2018-04-27 10:34:44 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Cześć Darku, nazywam się Michał.
Rozumiem zarzuty. Dziękuję za rzetelne wypunktowanie.

Zdjęcie jest sytuacyjne, kadrowałem figurę oraz postacie ludzkie na drugim planie w sposób pokazujący dwie różne skale postaci. Wyostrzyłem na osoby z tyłu, gdyż otwarcie perspektywiczne oraz gra światła wydawały mi się bardziej godne uwagi.

Przyznam szczerze, że nie zdawałem sobie sprawy z możliwości całkiem sporego retuszu fotografii tradycyjnej podczas procesu wywoływania. Z pewnością otwiera to nowe możliwości i czyni przygodę jeszcze ciekawszą. Ponadto wspomniana wiedza punktuje moje braki w edukacji i sugeruje sięgnięcie po fachową lekturę.

Darku polecasz jakieś pozycje o procesach wywoływania fotografii tradycyjnej?
Niestety nie wywołuję zdjęć samodzielnie i zawsze zlecam to nielicznym ostałym w mieście fachowcom, którzy dokonują również skanowania utrwalonych filmów.

Jako dziecko wychowane w świecie cyfrowym z przymrużeniem oka, ba! Z satysfakcją spoglądam na imperfekcje wywołanych zdjęć. Zdaję sobie sprawę, iż pod względem technicznym jest to fuszerka i błąd.

Mimo wszystko jestem urzeczony naiwnym sentymentem i wadliwą formą.

Pozdrawiam serdecznie

Michał
fotografia cyfrowa
ZBOROWSKI 2018-04-27 01:28:37 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
spodobało mi się to...
" co było na tym zdjeciu priorytetem a co przypadkiem"....)
w sumie fajna fota
fotografia cyfrowa
dj_Nikos 2018-04-24 23:01:18 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Wśród Obiektywnych występują spore różnice wiekowe i jeszcze większe w dorobku i umiejętnościach fotograficznych (mam tu na myśli dystans, jaki dzieli np. mnie od tych, których od dłuższego lub krótszego czasu podziwiam – np. Ronceval, Wroclavska, lonely_wolf, mnawrocki, Wiktor11ty, slaw300 i wielu innych), myślę jednak, że wszyscy możemy uważać się za kolegów i koleżanki – przynajmniej na tym forum. Dlatego proponuję, by „panów” zostawić na boku – ja mam na imię Darek. Przejdę od razu do Twego zdjęcia, a ponieważ napisałem już jeden dość długi komentarz dla Ciebie, ale go przez nieuwagę straciłem – tym razem postaram się krócej... Przeszkadza mi w Twoim zdjęciu pomieszanie priorytetów, albo brak zdecydowania. A chodzi mianowicie o to, że obszar, dla którego naświetlenie jest w miarę poprawne, jest totalnie nieostry, zaś tam, gdzie się dzieje najwięcej i pojawia się ostrość, światła jest za dużo. Nawet w czasach, gdy królowała fotografia analogowa, przy wywoływaniu odbitek stosowano różne techniki i tricki, by takie zdjęcia sytuacyjne – a do takich zaliczam omawianą fotografię – dawały jak najlepsze obrazy. Stosowano więc różne maskowania, ciemniejsze miejsca naświetlano dłużej, jaśniejsze krócej, usuwano kłaczki itp. Tymczasem Twoje zdjęcie sprawia wrażenie, jakby „wyrzekło się” tych wszystkich metod ulepszenia, skorygowania błędów. Jeżeli chciałeś przedstawić zdjęcie jak najbliższe oryginałowi z zenitha 3m, to zgoda – można było zaniechać tych poprawek. Myślę jednak, że trzeba było usunąć chociaż te jasne punkty, które zdają się mieć pochodzenie czysto cyfrowe (ze skanera?) i wręcz psują mi odbiór tego zdjęcia (mój kilkunastoletni nikon produkuje takich punkcików ponad 20 i zawsze je usuwam, gdy zamierzam pokazać komuś taką fotkę). Usunąłbym również te ryski, bo to niewiele trudu. Ale to jest tylko moja subiektywna ocena – opisałem Ci, co ja bym chciał zrobić z tą fotografią, aby była zgodna z moimi standardami i oczekiwaniami. Myślę, że znajdzie się sporo osób, które będą miały inne zdanie na ten temat, i Ty również możesz się ze mną nie zgodzić. Nie uważam się za żadną wyrocznię w kwestii fotografii, mój dorobek na obiektywnych.com też jest niewielki, potraktuj więc moje zdanie jako jedną z wielu możliwych interpretacji. I ja uważam, że trudno na tym zdjęciu poznać, co było priorytetem, a co przypadkiem...
Pozdrawiam raz jeszcze i życzę Ci wielu udanych sesji!
Darek
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa