fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPortretyfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
ac / Anna
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:ac
Tytuł:Anna
Data publikacji:2018-09-18 20:53:13
Liczba wyświetleń:514
Ocena średnia:4.8
Liczba punktów:38
Liczba poleceń:4
Liczba komentarzy
i krytyk :
40
Kategoria:Portrety
Aparat:

Rodzaj fotografii:Fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
bakulok 2018-09-26 12:56:35plusminus
fotografia cyfrowa
Piękny portret, bardzo subtelne oświetlenie zarówno modelki jak i ściany z cegieł, rozumiem że obiektyw był w użyciu o max światle 1,2 - natomiast sam portret wykonany tym właśnie obiektywem ale zapewne z mniejszą przesłoną / liczbowo większą/, bo 1,2 to głębia bardzo mała, jak mawiają wręcz papierowa. Ciekawie wykonane kompozycyjnie gdzie modelka z prawej jak gdyby wychodziła z kadru rzucając ostatnie spojrzenie wzmocnione liniami wiodącymi cegieł.
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-23 05:06:14plusplusplusplusplusplusplusplusplusplus
fotografia cyfrowa
ac - Administracja dokonała moderacji nie dlatego, iż uważaliśmy uwagi techniczne za zbędne. Nie moderujemy żadnej wypowiedzi dotyczącej zdjęcia w zakresie merytorycznym. Przywróciliśmy usunięty fragment dyskusji. Proponujemy przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Zarzucanie nam głupoty, braku tolerancji, zamordyzmu jest co najmniej nie fair. Wszyscy tworzymy razem ten portal więc szanujmy się wzajemnie. Nie dyskryminujemy również żadnej kategorii, stylu, czy autora. Widać to w szerokim spektrum, jakie przedstawiamy na Vox Dei. Nikt tutaj nie jest jako osoba ani lepszy, czy też gorszy. Każdego traktujemy z jednakowym szacunkiem. Nawiasem mówiąc ta praca została zakwalifikowana do Vox Dei niezależnie od tej dyskusji (głowami Waszymi i Redakcji). Odnośnie moderacji - nie mamy czasu na rozdzielanie merytorycznych uzasadnień z całości wypowiedzi. Dlatego moderowqno całość. Proszę zobaczyć, co dzieje się w tej chwili na innych polskich portalach - totalny brak szacunku, obrzucanie się przysłowiowym błotem. Czy to powoduje, że robimy lepsze zdjęcia? Dodatkowo, czy nie może nasza pasja być przyjemnością? Ostatnia rzecz - portal Obiektywni kilka tygodni temu był o krok od upadku. Obecny właściciel kierował się nie chęcią zysku ale sympatią i szacunkiem do tego wirtualnego miejsca. W chwili obecnej pokrywa koszty przedsięwzięcia ze swoich środków finansowych. Chcemy razem z Wami stworzyć rzeczy wielkie i wspaniałe a nie koncentrować się na interpersonalnych potyczkach, czy rozgrywkach. Bo w końcowym rozrachunku to fotografia będzie zwycięzcą . Pozdrawiamy Obiektywnych
fotografia cyfrowa
ac 2018-09-22 22:08:10
fotografia cyfrowa
Wszystko szczegółowo zostało wyjaśnione w mojej odpowiedzi na wcześniejsze zapytanie. Czyli: jakim aparatem wykonano zdjęcie, z jaką matrycą , jakim obiektywem, na jakiej przysłonie i również z informacją o GO i zakresie GO w zależności o wielkości matrycy i światło-siły obiektywu. W odpowiedzi od pytającego przeczytałem , że nie muszę go "pouczać". Następnie administracja wycięła zapytanie i wyjaśnienia, które to wyjaśnienia zdaniem Admina są całkowicie zbędną informacją w przypadku rzeczowej odpowiedzi na zadane pytanie.

Jeśli administracja idzie drogą obecnie nam panującej partii wycinając dyskusję z pień ze względu na standardowo rzeczową, obiektywną i konstruktywną opinię - to nie widzę sensu dalszego mojego pobytu na portalu. A jeśli Adminowi niniejsza odpowiedź przeszkadza w tworzeniu kryształowego wizerunku portalu to proszę skasować moje konto na tym portalu, bo zamordyzm przerobiłem kilka lat temu na FF.
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
bakulok 2018-10-21 20:03:54 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
uf, średnia 4,8 to jedna z najwyższych na tym portalu i nie powinno to dziwić
fotografia cyfrowa
admin 2018-10-03 17:37:37 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Obydwaj macie rację:)
fotografia cyfrowa
bakulok 2018-10-03 17:15:25 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Archeo, moja ocena to 5 z poleceniem, Twoja ocena to 5, co tu krytykować skoro w/g nas wszystko jest ok, dodatkowo wskazałem moje pozytywne spostrzeżenia. Zdjęcie jest według mnie bardzo ciekawie i poprawnie wykonane i bardzo mnie się podoba. Admin też nie o samym zdjęciu pisze w konstruktywnej krytyce, zapewne najlepiej wie co można a co nie, osobiście uważam że to jego wyjaśnienie ma się do rzeczy, jednak jeżeli już Ty jesteś taki obiektywny aż do bólu, to mierz wszystko jedną miarką, bo źle to odebrałem w stosunku do siebie.
fotografia cyfrowa
Archeo 2018-09-27 15:28:44 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
BDP.
Ps.
Autorze Bakulok zaliczyłeś mój minus ponieważ Twoja KK (Konstruktywna Krytyka) nie zawiera żadnych wskazówek dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój bardzo warsztat.
Zapoznaj się z treścią opisu, regulaminem i zasadami obowiązującymi na foto portalu obiektywni.com.pl
Miłego dnia.
fotografia cyfrowa
bakulok 2018-09-26 12:58:44 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
Bardzo ciekawie i poprawnie wykonany portret który w pełni MZ zasługuje na najwyższą ocenę, dodatkowo z poleceniem.
fotografia cyfrowa
epar 2018-09-25 21:07:37 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Piękny portret.
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-24 09:36:44 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Proponujemy autorom wpisów przeanalizowanie pod czym rzecziwiście się podpisali (nie tylko pod tym zdjęciem). Bronienie każdego zdjęcia - oznacza równe prawa każdego autora do publikowania swojego wizerunku otaczającego świata a także należny szacunek dla niego i jego pracy. Jednocześnie każdy użytkownik ma ten sam obowiązek dotyczący powyższego. Stanowisko nasze jest ostateczne i nie udzielamy więcej komentarzy w tej sprawie.
fotografia cyfrowa
wojciech7777 2018-09-24 07:49:21 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Co właściwie znaczy "bronimy każdego zdjęcia"? Jeśli ma to znaczyć wycinanie dociekliwych pytań, niewątpliwie drażniących autora oraz jego opryskliwych ale w sumie mieszczących się w merytoryce odpowiedzi, to jest to kierunek zły. Jeszcze mocniej zastanawia kwestia przywracania części wątku. Zawsze myślałem, że solą tego miejsca jest dyskusja, czasami nawet bardzo mocna. Blexen napisał :"dobre zdjęcie broni się samo", ja się pod tym podpisuję.
fotografia cyfrowa
wojciech7777 2018-09-23 22:17:01 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
no...
fotografia cyfrowa
Wojciech 2018-09-23 21:25:20 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
ac, mistrzu, Zdjęcie jest wspaniałe, cudowne, bezbłędne, tak jak twój Aparat, Obiektyw i Matryca, a dziwny to ja jestem że w ogóle coś piszę pod Zdjęciem, więc więcej nie będę

adminie, wyrazy współczucia
fotografia cyfrowa
....... 2018-09-23 19:45:43 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@Admin, każde dobre zdjęcie broni się samo.:-D
A moim pstrykom naprawdę nie warto poświęcać uwagę.:-D
Biorąc pod uwagę stale narastającą liczebność uzerów OB (mam nadzieję:-D),
życzę Ci z całego serca takiego zaangażowania/poświęcenia czasu dla każdego Obiektywnego przez dluuuuugi czas - trzymaj tak. Obrona tematu jednej z fotografii w VD naprawdę nie może ujść uwadze.:-D Jak wspomniałem, będę obserwował.:-D
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-23 14:10:42 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Nie będzie tak zawsze z tym tłumaczeniem. Chcemy na początku abyście zrozumieli w jakim kierunku pójdą zmiany. Tak jak zrównaliśmy prawa wszystkich Obiektywnych, tak samo zrównaliśmy prawa wszystkich kategorii.
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-23 14:07:02 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Blexen - bronimy każdego dobrego zdjęcia - Twojego też. Pozdr
fotografia cyfrowa
....... 2018-09-23 14:04:36 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Muszę przyznać, że bardzo mnie zaskakuje zaangażowanie admina.
Nie tyle w sprawy administracyjne/sprawne funkcjonowanie tego serwisu (chwała mu za to),
co w uczestnictwo w dyskusjach pod konkretnymi pracami.
Odważę się nawet stwierdzić, że dostrzegam wyraźną obronę tematów fotograficznych (autorów?).
Jeszcze nigdy wcześniej, na żadnym innym foto-forum czegoś podobnego nie dostrzegłem.
Nie dostrzegłem też, by administracja tłumaczyła się za taką czy inną decyzję.
Bardzo ciekawe zjawisko, będę obserwował...

Foto: oczywiście bardzo na tak.
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-23 13:03:29 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Ac - czasami warto dociekać. Pomysł jest stale aktualny. Chcemy więcej osób zachęcić do współpracy przy róźnych przedsięwzięciach. Np. wiemy kogo upatrzyliśmy sobie do fotografii tradycyjnej. Jak pisaliśmy razem jesteśmy w stanie zdziałać bardzo dużo. Otwarci jesteśmy także na pomysły wszystkich użytkowników. Na dzień dzisiejszy priorytetem jest dla nas Wasze bezpieczeństwo. Bez tego nie ruszymy. Jest naprawdę dużo pracy - dlatego nie marnujmy czasu na konflikty, których nie ma. Pozdrawiamy
fotografia cyfrowa
ac 2018-09-23 12:17:53 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Dziękuję Administracji za reakcję tutaj i pod i pod innym zdjęciem (które mi zadedykowano). Szczerze to nie widzę sensu publikacji zdjęć na portalu, gdzie za każdym razem muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem podając dane techniczne użytego aparatu fotograficznego, obiektywu oraz użytej przysłony. Jednocześnie być zmuszonym do pokazywania surowego zdjęcia przed konwersją do BW (co nie zmienia zasadniczo faktu dalszego odbioru "dziwności" przez piszącego.

Takiego kuriozum jeszcze nie spotkałem wcześniej na portalach foto. Granice absurdu jeszcze bardziej podnosi kontynuacja dyskusji pod innym zdjęciem celowo sprowokowana podpisem autora.

Przepraszam, ale nie bardzo też rozumiem wypowiedź Administracji portalu w czasie przeszłym dokonanym: "zamierzaliśmy zaprosić ac do dyskusji na temat właśnie tego sprzętu Fuji". Nie dociekam
i nie zamierzam rozkminiać (czyli co autor miał na myśli) bo osoby, które mnie znają wiedzą, że potrafię zanudzić słuchającego dywagacjami o sprzęcie fotograficznym ;)
fotografia cyfrowa
janish 2018-09-23 12:05:31 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
Świetny efekt GO, piękna modelka, bardzo ładna praca, na pewno zasługuje na najwyższe oceny.
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-23 11:19:47 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Kończąc wojnę w sumie nie wiadomo o co dodamy tylko, że zamierzaliśmy zaprosić ac do dyskusji na temat właśnie tego sprzętu Fuji. W pewnych testach wypadł lepiej (ilość faktycznych szczegółów w zdjęciu, niezależnie od niższej rozdzielczości) niż pełnoklatkowy SONY, czy Nikon. To jest chyba warte dyskusji. Pozostałe pytanie - tematy takie jak np. faktyczna dystorsja tych obiektywów przy fotografowaniu ludzi, twarzy. Bo jakby nie było są krótsze ogniskowo, porównując ze średnim formatem znacznie krótsze. Po to mamy ten portal aby z niego korzystać wymieniając opinie, doświadczenia. Pozdrawiamy
fotografia cyfrowa
Wojciech 2018-09-23 10:51:28 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
akua: słowa "naturalny" użyłem w sensie bardziej potocznym, może powinienem był napisać "dziwny".. w każdym razie to czysto subiektywne
obejrzałem trochę zdjęć przykładowych z tego obiektywu, bokeh faktycznie jest niezwykły - ale ten tutaj i tak wydaje mi się dziwny
Andrzeju: na wycinku kadru odczucie dziwności mam mniejsze - jak sądzę po pierwsze dlatego, że tam na murze widać całą GO i rozmycie przed i za, a po drugie pewnie kolor powoduje, że lewa strona za GO wydaje mi się mniej dziwna
swoją drogą ten wycinek kadru to samo w sobie niezłe zdjęcie jest :)
pozdrawiam !
fotografia cyfrowa
madziarex 2018-09-23 08:11:12 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ac 2018-09-23 08:09:01 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Nawiasem pisząc jak widzę dyskusja przeniosła się pod inne zdjęcie http://obiektywni.com.pl/galeria/fotografia-711819.php
, gdzie podano link do mojego zdjęcia w tytule zdjęcia z przesympatycznym komentarzem zgodnym (a jakże) z obecnym z kierunkiem portalu.
fotografia cyfrowa
ac 2018-09-23 07:26:59 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Wycinek lewej strony kadru - jpg prosto z aparatu:
[img]https://static.pokazywarka.pl/4/e/u/4c9e1e6af5dbca63f21741d27d9bdb43_orig.jpg[/img]
https://static.pokazywarka.pl/ 4/e/u/4c9e1e6af5dbca63f21741d27d9bdb43_orig.jpg

Matryca APS-C X-Trans™* CMOS III Sensor 23,6x15,6 mm. "Matryca X-Trans CMOS III wykorzystuje oryginalny układ filtra kolorów o wysokim stopniu losowości, co eliminuje potrzebę stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF). W konwencjonalnych systemach filtry te są stosowane, aby minimalizować efekt moryé, co odbywa się jednakże kosztem zmniejszenia rozdzielczości. Układ matrycy X-Trans CMOS II sprawia, że może ona odbierać nieprzefiltrowane światło z obiektywu zapewniając w ten sposób bezprecedensowy poziom rozdzielczości. "
fotografia cyfrowa
akua 2018-09-23 07:04:06 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Wojciech - każdy bokeh (a także jego brak) wynikający z cech sprzętowych wygląda nienaturalnie, bo oko ludzkie tak nie widzi (a rozumiem, że to rozumiemy przez "naturalność"). Jeśli ktoś nie zna danego sprzętu i związanego z nim odwzorowania, to nie jest kwestia nienaturalności (w przeciwnym wypadku każde zdjęcie należałoby takim mianem określić), tylko własnie owej nieznajomości, nieprzyzwyczajenia etc. Msz. To raz.

Dwa - naturalność nie jest zaletą, a nienaturalność nie jest wadą, to najwyżej cechy zdjęcia (które jednakowoż mogą podlegać ocenie pod kątem zamierzeń i efektów). Msz. Zdechłe śledzie i próchnica w zębach są naturalne, ale to nie znaczy, że muszę się nimi zachwycać. Jedne z fajniejszych bokehów to te z Rubinara i Heliosa, kompletnie nienaturalne (o ile można to w ogóle stopniować). Nimi zachwycam sie od lat.

Trzy - Administrację, w blasku poranka, pozdrawiam. Niepolitycznie w sensie polityki i politycznie w sensie politycznym (daw.) ;)))
fotografia cyfrowa
admin 2018-09-23 05:14:40 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Wyjaśniliśmy w kk.
Akua - Żadna MERYTORYCZNA rozmowa nie jest politycznie podejrzana. Przy okazji to nie jest portal polityczny.
Pozdrawiamy i życzymy udanej merytorycznej dyskusji.
Jak widać pracujemy nawet w niedzielę i dosyć wcześnie rano aby Obiektywni odzyskali blask. Proszę to też uszanować.
fotografia cyfrowa
wojciech7777 2018-09-22 23:13:31 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Dobrze wiesz, że nie było tam tylko informacji o sprzęcie...
fotografia cyfrowa
ac 2018-09-22 22:35:05 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Akua - jak widać rzeczowe odpowiedzi informujące pytającego o wszystkich parametrach użytecznego sprzętu są zdaniem administracji całkiem zbędne. A jeśli w odpowiedzi czytam, że pouczam bo pytający nie zna tego obiektywu to nie wyobrażam sobie zapytań w przypadku użycia Petzvala i innych bliżej nieznanych konstrukcji userom portalu.
fotografia cyfrowa
GrannyPotter 2018-09-22 22:30:39 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
rewelacja, przepiękna modelka w znakomitym kadrze... spojrzenie przeszywające na wskroś ;)
fotografia cyfrowa
Wojciech 2018-09-22 22:29:21 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
widzę że atmosfera na OB niezmienna, mimo upływu lat i zmian, przemian i przejęć...
a już powiało przez chwilę nadzieją

nie miałem szansy przeczytać odpowiedzi Autora na wcześniejsze posty - tej o sprzęcie, matrycy, etc

strefa nieostrości za modelką wygląda trochę nienaturalnie, bez względu na przyczynę, nawet najbardziej, najsolenniej uzasadnioną
no i trochę szkoda, bo sam portret jest znakomity !
fotografia cyfrowa
akua 2018-09-22 22:19:20 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Fakt, wycinanie merytorycznych dyskusji to strzał we własną stopę portalu, w dodatku bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.

Jaki jest tego cel? Żeby kolejne osoby zadawały po zylion razy te same pytania? Czy rozmowa (na portalu fotograficznym - nie randkowym, nie kulinarnym, nie futbolowym, ani zadnym innym. Fotograficznym. ) o parametrach użytego sprzętu ma być tak samo politycznie podejrzana, jak zakładanie słynnej koszulki na Misia Uszatka? ;]]]

Hahaha.

fotografia cyfrowa
ac 2018-09-22 22:03:57 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Wszystko szczegółowo zostało wyjaśnione w mojej odpowiedzi na wcześniejsze zapytanie. Czyli: jakim aparatem wykonano zdjęcie, z jaką matrycą , jakim obiektywem, na jakiej przysłonie i również z informacją o GO i zakresie GO w zależności o wielkości matrycy i światło-siły obiektywu. W odpowiedzi od pytającego przeczytałem , że nie muszę go "pouczać". Następnie administracja wycięła zapytanie i wyjaśnienia, które to wyjaśnienia zdaniem Admina są całkowicie zbędną informacją w przypadku rzeczowej odpowiedzi na zadane pytanie.

Jeśli administracja idzie drogą obecnie nam panującej partii wycinając dyskusję z pień ze względu na standardowo rzeczową, obiektywną i konstruktywną opinię - to nie widzę sensu dalszego mojego pobytu na portalu. A jeśli Adminowi niniejsza odpowiedź przeszkadza w tworzeniu kryształowego wizerunku portalu to proszę skasować moje konto na tym portalu, bo zamordyzm przerobiłem kilka lat temu na FF.

fotografia cyfrowa
Canthi 2018-09-22 00:23:37 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Cieszę się, że nie tylko ja się nad tym zastanawiam :)
Żeby nie było, cała reszta bez zarzutu.
fotografia cyfrowa
wojciech7777 2018-09-21 23:35:30 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Uważaj, pytałem o to niedawno i wycięto dyskusję w pień... :)
fotografia cyfrowa
Wojciech 2018-09-21 23:27:56 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
zanim ocenię zapytam: czy GO w L kadru było opracowane w postprodukcji ?
pewna przesadność przejścia w nieostrość każe mi tak podejrzewać

portret poza tym mi się podoba, ale - poza tym :)
fotografia cyfrowa
Akrim 2018-09-20 12:46:45 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
wojciech7777 2018-09-19 08:25:10 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Nie musisz mnie pouczać, nie znam obiektywu więc pytam. Żegnam.
fotografia cyfrowa
ac 2018-09-19 08:20:25 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@wojciech7777 - Fuji X-T2 bezlusterkowiec z matrycą APS-C ze szkłem Fujinon XF 56 f/1.2

Odpowiadając na Twoje pytanie... Obiektyw o ogniskowej 56 mm f/1.2 na matrycy APS-C daje podobną głębię i rozmycie jak szkło 85 mm o f/1.8 w małym obrazku (24×36)

BTW - nie muszę się Tobie z niczego tłumaczyć, ale widzę że drążysz temat. Proponuję zapoznać się z terminami: bokeh, głębia ostrości i zakresem GO dla różnej wielkości matryc w zależności od światłosiły obiektywu
fotografia cyfrowa
wojciech7777 2018-09-19 08:10:55 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
1,2 na pełnym otwarciu zmieściłeś w GO całą modelkę?
fotografia cyfrowa
Southstreet 2018-09-19 02:20:49 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
... za @Kobietą, bardzo dobry pomysł. Tło pięknie współpracuje z modelką.
fotografia cyfrowa
Kobieta 2018-09-18 20:59:04 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
p i ę k n y
p o r t r e t
ps. i jak tu nie dać 5
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa