fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPejzażfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
silhouette / 'znaki czasów'...
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:silhouette
Tytuł:'znaki czasów'...
Data publikacji:2022-05-18 21:31:27
Liczba wyświetleń:140
Ocena średnia:3.5
Liczba punktów:14
Liczba poleceń:2
Liczba komentarzy
i krytyk :
16
Kategoria:Pejzaż
Aparat:

Nikon

Rodzaj fotografii:Fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
...z wędrówek po moich okolicach, popołudniową porą...gdzieś w Beskidzie Niskim
:)

...na PE nieco większa wersja...zapraszam :)
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
Fotopan 2022-05-20 10:43:04
fotografia cyfrowa
Silhouette, nie patrzyłem na tytuł, a tam było naprowadzenie. Przekaz oczywiście piękny, ale , raz, że za intencje raczej nie oceniamy, a dwa, że może jednak za mało dobitny, czy za bardzo zawoalowany (a może ja za mało wrażliwy).Poza tym zdjęć niebiesko żółtych, z racji rzepaku jest ostatnio dużo. Sumując, doceniam chęci, ale wykonanie nie za bardzo mnie przekonuje :)
fotografia cyfrowa
dragon 2022-05-19 21:43:56
fotografia cyfrowa
Obiektywne ocenianie zdjęcia jest fikcją. Dalczego? Bo ludzie sa różni, odmienni ze swoją wrażliwością i wieloma innymi rzeczami. Dla mnie to zdjęcie jest bardzo dobre, nawiązuje celowo, czy też nie do ostatnich wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Sielski spokój krajobrazu (który jednoznacznie kojarzy się z flagą Ukrainy) brutalnie przełamany śladami samolotów na niebie. Hmm... jest to krytyka, nawet jeżeli pozytywna powinna wskazać co można ulepszyć. Proponję autorowi polepszyć analizę tego, co publikuje i lepszego opowiadania o tym:)
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-06-18 08:27:24 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@penjan dziękuję za 'skreślenie' kilki słów komentarza i miły, raczej 'jasny' odbiór :)) Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
penjan 2022-06-16 22:32:53 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
zakładam że sam podzieł kadru sugeruje motyw główny, treść i przekaz oraz tok kojarzeń autora, kolory jako dopełnienie ,spokój i "cisza" w dole kadru "przełamany" dynamiką w partii nieba - zdjęcie ma przekaz , wiadomo co sugeruje i o czym mówi .W zasadzie wymowa jest prosta,jasna i zrozumiała ( chyba) Takie są moje pierwsze skojarzenia - pozdrawiam
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-06-10 21:53:09 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@admin, dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź, która już zawiera 'podpowiedź' :) 'Nie kopiować'... tekst chyba powinien być wpisywany 'tutaj' w oknie, a nie innym 'miejscu'... np edytorze tekstu, który koduje inaczej. Zdarzyło mi się tam pisać dłuższe komentarze, bo po dłuższym braku aktywności portal mnie wylogowuje...lub bo odejściu na dłuższą chwilę...spróbuję czasem pisać 'krócej' :)) Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
admin 2022-06-01 20:01:08 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Administracja może wyjaśni:) Prosimy o przesłanie komentarza z błędami pocztą e-mail. Wystarczy jego fragment. Prosimy jednak nie kopiować tylko napisać jeszcze raz.
Pozdrawiamy
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-05-31 22:28:34 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Może Administracja wyjaśni problemy 'kodowania niektórych' znaków :) Chętnie wysłucham...i może spróbuję coś 'dopasować', choć często to 'po prostu' działa ;)
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-05-31 22:18:07 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Dziękuję i tu za 'zerknięcie', i 'że się chce coś' napisać ;) Pozdrawiam ;)

@Kazkar też, zdecydowanie...jeżeli tylko w to wierzysz, ale jest też obecna ‘chwila’ :)))

@jan 'poziomy' są tu zupełnie 'zadbane, a więc nie ma konieczności 'przyciemniania lewej'...mz nie ma 'mitycznej naturalności', jest po prostu naturalność i dla mnie jest ona jakoś 'istotna'...pokazanie tak jak się to nam 'pokazuje'...nie zawsze łatwe do pokazania...jeden z 'kierunków' wart podążania mz :) Naturalność istnieje...no jest jeszcze kalibracja monitora :))) 'Gradienty', są i skutecznie używane mogą wiele...fotografia cyfrowa 'bazuje' na 'cyfrowych ciemniach', ale w miarę naturalnie powinna mz...przynajmniej w pejzażu :)) Jeżeli dobrze rozumiem...tu nie ma ‘gradientów’...tylko dobrze skręcony polar na obiektywie umieszczonym pod właściwym kątem do padających promieni słonecznych...nie pomyślałem nawet o poprawie ‘funkcjonowania’ tego ‘zjawiska’ :)))

@dragon dzięki :) Zgadzam się co do 'różnych interpretacji i to 'jest to', ale dbałość o 'kanony' i 'jakość' powinna być punktem wyjścia mz :) Portal ma w nazwie 'galeria' przecież ;) Publikowałem 'rzepaki' kiedyś i dziś...w różnych miejscach, odbiór dziś tego zdjęcia jest zupełnie inny niż kiedyś...ciekawe co jest tego przyczyną ;) Biorę sobie do ‘serca’ uwagi końcowe i dziękuję ;)

@Fotopan ‘za mało dobitnie’, nie zamierzałem nikogo ‘traktować młotkiem’...a wrażliwość ma ‘różne oblicza’...niektóre mają nieco młodsze, inne nieco starsze ‘lico’ ;) Co do oceny ‘intencji’, mniemam, że wiesz...
fotografia cyfrowa
jan 2022-05-22 19:41:53 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
dobre - oceny nie wpiszę bo nie oceniam, ale widze że wszyscy coś piszą to ja też coś napiszę - przyciemniłbym trochę lewą stronę - nie żebym był zwolennikiem jakiejś mitycznej naturalności bo po pierwsze jest nieistotna a po drugie jako taka nie istnieje ale takich gradientów zwykle się na niebie nie widzi (tylko proszę nie tłumaczcie mi skąd ten gradient bo to akurat wiem) i ten akurat mz nie spełnia żadnej pożytecznej funkcji
fotografia cyfrowa
Kazkar 2022-05-22 00:12:59 | ocena = 3
fotografia cyfrowa
Chemtrails :)))
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-05-20 21:14:28 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Dziękuję za 'zerknięci', komentarze i spostrzeżenia ;) Pozdrawiam :)

@amargot1z dzięki bardzo :) @dragon dziękuję za tak miły dbiór i KK, postaram się na czasie 'skreślić' kilka słów w odpowiedzi i moich spostrzeżeń ;) @Fotopan jest ok, mamy trochę inne 'świata widzenie'...odniosę się do 'tego i owego' w KK jak już wspomniałem ;)
fotografia cyfrowa
Fotopan 2022-05-20 10:48:58 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Przepraszam, przez pomyłkę umieściłem w krytykach to co miało być komentarzem, odpowiedzią :)
fotografia cyfrowa
dragon 2022-05-19 21:45:33 | ocena = 5
fotografia cyfrowa
Bardzo dobre zdjęcie - uzasadnienie w krytyce. Życzyłbym sobie więcej takich fotek na czasie.
fotografia cyfrowa
amargot1z 2022-05-19 21:39:16 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
Dobrze skrojony kadr i pięknie wyważony :)
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-05-19 20:22:41 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
@Fotopan...dzięki, ale to byłby to Twój kadr, a ten jest mój ;) Zamysł tego kadru, znajduje się w 'tytule' ;) Ta 'połać rzepaku', lekko przełamana...ma być 'niezakłócona' po horyzont, przy wiośnie...'żywiej' już byłoby trudniej :))...a błękit, nie ma być 'sielski', ale lekko 'dynamicznie zburzony'...tu oczywiste jest 'czym' jest 'zburzony' ;)
fotografia cyfrowa
Fotopan 2022-05-19 14:03:53 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
Gdyby zakłócić "czymś" monotonię tej połaci rzepaku, wnieść ożywienie. Niebo dosyć ciekawe, jednak te lotnicze ślady (bo to one chyba są) niepotrzebnie burzą sielskość widoku.
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa