fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zasady użytkowania
fotografia cyfrowa

Twoje zdjęcia

Umieszczanie zdjęć

Umieszczanie swoich zdjęć składa się z dwóch etapów.

Dodawanie nowych zdjęć do swojego konta

Korzystając z odpowiedniego formularza prześlij zdjęcie na serwer Obiektywnych. Trafi ono do jednego z Twoich folderów i wówczas jeszcze nie będzie widoczne dla nikogo poza Tobą (zdjęcie posiada status prywatny). Możesz posiadać na swoim koncie wiele fotografii jednocześnie. Dodanie zdjęcia nie oznacza jeszcze jego opublikowania. O tym zadecydujesz później.

 

Publikowanie zdjęć

Spośród zdjęć znajdujących się na Twoim koncie wybierz jedno przeznaczone do publikacji. Następnie dodaj niezbędne opisy, ustal kategorię a potem potwierdź wprowadzone dane. Twoje zdjęcie zostało właśnie opublikowane w galerii i jest widoczne dla wszystkich użytkowników, którzy mogą je oceniać i komentować. Za swoje zdjęcia będziesz dostawał oceny, które będą zwiększać liczbę Twoich punktów. Pamiętaj, że pierwsze zdjęcie możesz opublikować po 24 godzinach od aktywacji konta.

 

Limit przestrzeni dyskowej

Każdy z użytkowników ma przyznany początkowy limit w wysokości 2000 kb powierzchni dyskowej. Limit ten zwiększa się każdorazowo po opublikowaniu zdjęcia o 200 kb. Można też powiększyć swoje konto poprzez aktywne uczestnictwo na Obiektywni.pl. Za każdy komentarz zyskujesz 20 kB a konstruktywną krytykę 100 kb przestrzeni na swoje zdjęcia. Ponadto, każdy punkt zdobyty za opublikowane zdjęcie (punkt oceny) dodatkowo przekłada się na 1kb przestrzeni dyskowej.

 

Częstotliwość publikowania

Użytkownik może publikować trzy lub więcej zdjęć w ciągu siedmiu dni od daty publikacji pierwszego.

 

Wymagania wobec zdjęć

Zdjęcie powinno być w formacie jpg o szerokości maksymalnej od 300 do 910 pikseli i wysokości od 300 do 910 pikseli, a wielkość może wynosić maksymalnie 450 Kb. Ale to nie wszystko - można również publikować zdjęcia ponadwymiarowe, co jest funkcjonalnością przydatną zwłaszcza dla miłośników panoram - takie zdjęcie jest widoczne w większym wymiarze w widoku pełnego ekranu (full screen). Aby pokazać zdjęcie ponadwymiarowe należy przygotować dwie wersje fotografii: jedną wymiarową (czyli maksymalnie 910px 910 px x 450 kB) i jedną ponadwymiarową, jeżeli zamiarem jest, by na pełnym ekranie inni mogli podziwiać Twoją fotografię w większych wymiarach (tu maksymalnie wartości to 3000 px x 3000 px x 450 kB). Do limitu miejsca na dysku liczy się większa fotografia, co oznacza, że po dodaniu zdjęcia ponadwymiarowego Twoje konto zmniejszy się jedynie o wielkość fotografii prezentowanej na pełnym ekranie. Pamiętać należy także, aby fotografia była wysokiej jakości technicznej i artystycznej. Dobrze jest za każdym razem ocenić, czy zdjęcie które publikujesz jest na tyle atrakcyjne, że spotka się z przychylną reakcją użytkowników.

Usuwanie zdjęć

Usunięcie zdjęcia może nastąpić na trzy sposoby.

Usuwanie nieopublikowanej fotografii

Kiedy skasujesz zdjęcie, które znajduje się w Twojej prywatnej strefie, przestrzeń dyskowa wykorzystana na tą fotografię jest natychmiast przywracana.

 

Usuwanie opublikowanej fotografii

Możesz również usunąć swoje zdjęcie, które wysłałeś do galerii. W jego miejscu pojawi się szary prostokąt z informacją o usunięciu zdjęcia. Komentarze, oceny i krytyki zamieszczone pod zdjęciem nie zostaną skasowane.

 

Usunięcie zdjęcia przez administratora

Zdjęcie może również zostać usunięte z serwisu przez moderatora, kiedy uzna on, że nie nadaje się ono do publikacji.

fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa