fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
prośba do ogółu - nie wrzucajcie zdjęć na siłę (rozwinięcie wewnątrz)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-01-29 21:26:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak jak w tytule.

chodzi mi o wrzucanie zdjęć "bo już mogę publikować to coś wcisnę".

naprawdę warto poczekać, pooglądać zdjęcia innych, pooceniać, pokomentować, napisać kilka krytyk, ZEBRAĆ W TEN SPOSÓB WIĘCEJ MIEJSCA NA DYSKU i dopiero wtedy opublikować zdjęcie, zamiast optymalizować np do 50 kb. Nigdzie się przecież nie śpieszy, fotografia to dzieło, które przetrwa lata, a nam zależy na tych kilku dniach, godzinach, aby szybciej i więcej.

myślę, że większość zgodzi się z tą prośbą. szanujmy siebie i widza! zdjęcie lepszej jakości, będzie lepiej odebrane, a przede wszystkim jego jakość ze względu na wielkość pliku nie będzie przysłaniała całego "dzieła".

pozdrawiam

Grzesiek
fotografia cyfrowa
jacab1
fotografia cyfrowa
2006-01-30 09:49:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak kolega ma całkowitą rację... liczy się jakośc a nie ilość!
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-01-30 11:15:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ajdukiewiczu -> ale to nie jest galeria, mam wrażenie, że jesli już się chwalimy zdjęciami to przede wszystkim tym, czego się nauczyliśmy... Niestety nie podzielam twojego zdania. A tylko dlatego, że sam wrzucam zdjęcia nie najlepsze, żeby zweryfikować własny ich odbiór, albo usłyszeć coś o odbiorze innych. Gdybym wrzucał tylko te, do których jestem przekonany, że są najlepsze niewielki byłby z tego pożytek. Dla mnie i dla Was. Pozdrawiam. :)
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-01-30 12:50:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ajdukiewiczu z tym pospiechem to przyznam Ci racje, bo to ma sens. Jasne ze dobrze jest sie zastanowic na tym co sie wstawia i wiadomo ze gniota nikt wystawic nie chce, przynajmniej tu jak juz zdazylem zaobserwowac.

Jednak jest jedno ale, to o ktorym pisze Gryllus - weryfikacja swojego wrazenia ne temat wykonanej fotki z odbiorcami i mysle ze po to tez sie tu wstawia fotki rozne, po to zeby si czegos uczyc co i ja czynie.

pozdr. :)
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-01-30 14:52:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sprostowanie:

chodziło mi o jakość (i znów nie wiem jak to nazwać) - jakość cyfrową - czyli wielkość pliku. bo jak widzisz pełno artefaktów (jak zwał tak zwał) to czasami nie zauważasz rzeczywistej wartości zdjęcia pod względem kadrowania, pomysłu, itd.

teraz jaśniej się wyraziłem?

broń boże nie chodziło mi o wrzucanie tylko idealnych zdjęć od strony artystycznej.

pozdrawiam

Grzesiek
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-01-30 15:44:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aaa! Czyli jasne. :)
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-01-31 07:51:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no teraz zrozumiano ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-14 14:22:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mi się podoba tekst: "fotografia to dzieło, które przetrwa lata".
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa