fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Frequently asked questions
fotografia cyfrowa

FAQ

ZASADY OGÓLNE

Czy można mieć więcej niż jedno konto

Nie. Jeden Użytkownik może posiadać tylko jedno konto w Serwisie Obiektywni.pl. Limit zamieszczanych zdjęć można zwiększyć poprzez aktwne dzielenie się konstruktywnš krytykš pod zdjęciami innych Użytkowników oraz polecajšc Serwis nowym osobom.

 

Zapomniałem hasła

Skorzystaj z tego formularza. Podaj swój login i adres e-mail, którego użyłeś podczas rejestracji. Mailem otrzymasz nowe hasło.

 

Chcę zmienić swój login

W tym celu należy skontaktować się z Administracją.

 

Chcę zmienić swoje dane

Nic prostszego. Zajrzyj do zakładki Moje Konto, dokonaj zmian i zaakceptuj je klikając na przycisk OK.

 

Chciałbym usunąć swoje konto

Nie można usunąć konta. Możesz zaprzestać jego używania.

 

Jak skontaktować się z Redakcją?

Aby skontaktować się z Redakcją napisz do nas na adres: , lub wyślij prywatną wiadomość do Administratora (login: admin). To najszybszy sposób kontaktu. Nie możemy zapewnić Cię, że odpowiemy na pytanie zadane na forum. Staramy się odpowiadać jak najszybciej ale nie gwarantujemy,że dostaniesz odpowiedź tego samego dnia. Pamiętaj, zanim zadasz pytanie, przeczytaj regulamin, zasady użytkowania i FAQ serwisu. Prawdopodobnie znajdziesz tam odpowiedź na Twoje pytanie.

 

OCENIANIE i PUNKTACJA

Za co przyznawane sš punkty w serwisie?

W serwisie obiektywni.pl Użytkownicy gromadzą punkty wystawiane przez innych Użytkowników Serwisu. Punkty można otrzymywać za:

  • oceny wystawione danej pracy/fotografii przez innych Użytkowników,
  • konstruktywne krytyki, pozytywnie przyjęte przez Społeczność obiektywni.pl.

 

Nie mogę oceniać/polecać zdjęć, dlaczego?

Możliwe, że nie uzyskałeś jeszcze uprawnień do oceniania/polecania zdjęć. Uprawnienia te nabędziesz po opublikowaniu co najmniej jednego zdjęcia w galerii i zgromadzeniu 200 punktów. Możliwe, że problem tkwi w ustawieniach przeglądarki z której korzystasz.

 

Nie mogę pisać komentarzy ani krytyk, dlaczego?

Wystawienie pierwszego zdjęcia, napisanie komentarza lub krytyki jest możliwe po 24 godzinach od momentu aktywacji konta. Ma to na celu zostawienie nowym użytkownikom trochę czasu na zorientowanie się w zasadach obowiązujących na Obiektywnych.

 

Jak korzystać z funkcji "Zignoruj autora"?

Każdy z użytkowników może skorzystać z funkcji ignorowania. Zablokowanie autora powoduje, że nie może on pisać komentarzy, krytyk pod zdjęciami blokującego jak również oceniać konstruktywnych krytyk oraz wysyłać prywatnych wiadomości. Aby zablokować daną osobę należy wejść do jej portfolio i w lewym menu kliknąć na link "Zignoruj autora". Odblokowanie działa w identyczny sposób. Można zablokować wyłącznie jedną osobę, więc aby uniemożliwić innemu użytkownikowi komentowanie własnych zdjęć należy odblokować poprzednio zablokowanego i wykorzystać funkcję ponownie. Redakcja serwisu sugeruje wykorzystywanie tej funkcji z umiarem.

 

Jak mogę oceniać zdjęcia?

Pod każdym zdjęciem umieszczony jest formularz oceny, komentarza i konstruktywnej krytyki. Oceniać zdjęcie możesz dopiero po upływie 24 godzin od aktywacji konta oraz po opublikowaniu przynajmniej jednego własnego zdjęcia i zgromadzeniu 200 punktów. Więcej w sekcji Oceny i krytyki

 

Jak mam rozumieć skalę ocen

Skala punktowa sięga od -1 (najgorsza ocena) do +5 (najlepsza ocena). Więcej w sekcji Oceny i krytyki

 

Co oznaczają te ikonki pod zdjęciami?

Wyjaśnienie symboli znajdziesz tutaj.

 

Jakie zdjęcia pojawiają się w panelu Vox Populi/zakładce Max?

Zdjęcia opublikowane w ciągu ostatnich dwóch dni o największej liczbie zebranych poleceń trafiają na stronę główną do panelu "Vox Populi". Zdjęcie, które trafiło do tej kategorii może być wyświetlane maksymalnie przez dwa dni o ile nie zostanie wyparte przez kolejne zdjęcie, które uzyskało większą liczbę punktów.

 

Jakie zdjęcia pojawiają się w panelu "Fotografia tygodnia" na stronie głównej?

Fotografia tygodnia jest pokazywana na stronie głównej przez tydzień liczony od środy do wtorku po czym ustępuje miejsca następnemu. Do panelu trafia fotografia, która w ciągu siedmiu dni od daty publikacji uzyskała największą liczbę poleceń spośród zdjęć opublikowanych w okresie od 14 do 7 dni przed pojawieniem się zdjęcia w panelu. Za pojawienie się w panelu autor otrzymuje dodatkowe 1 Mb przestrzeni na koncie.

 

Jakie zdjęcia pojawiają się w panelu Vox Dei?

W galerii Vox Dei znajdują się fotografie polecane przez redakcję i wybranych użytkowników serwisu. Każda z fotografii co 8 godzin przesuwa się o jedno miejsce w lewo. W panelu będą pojawiać się zdjęcia niekoniecznie doskonałe technicznie, ale z pewnością poruszające emocjonalnie i wyjątkowe artystycznie, wybierane przeważnie spośród zdjęć z minionego tygodnia.

 

Na czym polega polecanie zdjęć w serwisie?

Każdy użytkownik, po opublikowaniu co najmniej jednego zdjęcia w galerii i uzyskaniu 200 pkt, może polecać zdjęcia innych użytkowników. Polecane zdjęcia trafiajš do panelu Vox Populi, a zdjęcie, które w okreœlonym przedziale czasu uzyskało największš liczbę poleceń trafia do panelu Fotografia tygodnia. Użytkownik ma do dyspozycji siedem poleceń, do wykorzystania w okresie siedmiu kolejnych dób, przy czym z tych siedmiu głosów tylko dwa może oddać na prace tego samego autora.

 

DODAWANIE ZDJĘĆ

Jak dodać nowe zdjęcie?

Najpierw prześlij zdjęcia na swoje konto. A następnie opublikuj. Pierwsze zdjęcie możesz opublikować po 24 godzinach od aktywacji konta. Więcej w sekcji Dodawanie i usuwanie zdjęć.

 

Jakie zdjęcia można wysyłać do galerii?

Zdjęcia o wysokiej wartości artystycznej i technicznej.

 

Chcę usunąć zdjęcie z serwisu

Możesz w każdej chwili usunąć zdjęcie z serwisu korzystając z opcji usuń zdjęcie. Zdjęcie opublikowane zostanie usunięte z serwisu (w jego miejscu pojawi się szary prostokąt). Kasując zdjęcie nie odzyskujesz przestrzeni przez nie zajętej. Zdjęcie nieopublikowane możesz usunąć w każdej chwili. Przestrzeń dyskowa powiększy się o wielkość usuniętego zdjęcia. Więcej w sekcji Dodawanie i usuwanie zdjęć.

 

Czy można umieszczać w portalu inne pliki (dokumenty, pliki muzyczne, multimedialne)

Nie. Obiektywni.pl jest serwisem fotograficznym. Wolno publikować zdjęcia (w formacie jpg). Do przechowywania pozostałych plików służą inne serwisy np. e-dyski.

 

Co to są kategorie?

W galerii zdjęcia pogrupowane są wg tematów. Zdjęcia twarzy trafiają do portretów, widoki przyrody do krajobrazów. Pozwala to utrzymać porządek w serwisie. Pamiętaj o wybraniu kategorii najlepiej odpowiadającej twojemu zdjęciu.

fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa