fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
lustrzana sprawa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-08-15 23:10:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i stało się... już od dawna noszę się z zamiarem zakupu lustra i ostatnie wydarzenia bardzo przyspieszyły ten nieuchronny kataklizm ;)
mam w związku z tym bardzo lamerskie pytanie: co polecacie?
kiedyś sporo myślałem o nikonie d70... ale odsłona d80 sprawiła, że zacząłem zastanawiać się, czy przypadkiem dłużej się nie wstrzymać i poczekać, aż minie pierwszy szał na tą puszkę i spadną jej ceny...
ale ok, nie rozpisuję się już o moich rozmyślaniach, tylko przeskoczę do ich punktu końcowego: canon 20d...
czego wymagam: jakości i trwałości... sprzęt ma się sprawdzać głównie na ślubach (itp okazjach), ale również w codziennym użytkowaniu...
więc... czy 20d, będzie dobrą inwestycją? czy może polecicie coś innego do tej ceny (absolutny max)... i główne pytanie - czy kit na początek starczy, bo wątpię, że coś szybko dokupię?
ostatnia kwestia na otwarcie tematu: jak współpracować będzie ze starym metz'em 45 ct4?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-16 09:52:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
everyman - zacznij wybór sprzętu od szkła. Może Ci się to wydaje śmieszne ale uwierz przejaśni Ci się co nie co.
Lepsze efekty da Ci aparat klasy 350D, E-500, D70s ze świetnym szkłem niż nawet 200D z "badziewiastym słoikiem".
fotografia cyfrowa
AnnaiJan
fotografia cyfrowa
2006-08-16 10:13:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za Magusem. Tym bardziej, że chcesz robić śluby. Kitowe obiektywy są fatalne, zwłaszcza w canonie ( w nikonie dawali kiedyś jeden przyzwoity;-))). Jeśli masz zamiar robić mnóstwo zdjęć- to kup 20d. Mniej szumi niż nikony, to na bank. Jest szybszy i nie obcina rawów. To też istotne. No i jest trwały i pouszczelniany całkiem przyzwoicie. Tyle że bedziesz musiał kupić szkło canona pewnie, a to boli...
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 10:22:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co znaczy - " absolutny max " ? ;)

4000 zł ?

5000 zł ?
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-08-16 11:57:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
asot: powiedzmy 4500, bo tyle średnio stoi z kitem...
ogólnie chodzi o to, żeby puszka była względnie przyszłościowa i nie okazała się całkowitym przeżytkiem za jakiś rok...
czy czekać na d80? z testów które przeglądałem wygląda na b.dobry sprzęt w tej klasie, tylko ile będzie kosztował na starcie i czy wejdzie rzeczywiście we wrześniu?... ze względu na to, że pojawiła mi się możliwość współpracy ze znajomymi nie chcę odkładać tego w nieskończoność - dlatego przyspieszyłem rozmyślania... do września jednak chyba wytrzymam... tym bardziej, że po wejściu d80 powinny spaść nieco ceny innych puszek...
muszę przemyśleć jeszcze temat
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-16 12:09:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślisz o puszce.

Myśl o szkle.

Puszka nie jest taka wazna.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:23:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" pojawiła mi się możliwość współpracy ze znajomymi "

jakie oni posiadają systemy ? ;)

4500 zł ?

Nie ma sensu czekać na d80 ...

Na starcie będzie kosztował o wiele więcej - i to z samym 18-70 ...

Chyba że body będzie po 4000 zł i dokupisz do tego 50 f/1.8 ...

Ale myśle że pucha Canona idealnie się nadaje na śluby - na matryce nie ma co patrzeć - nie odczujesz tej różnicy 2 MP, a ważne są tu np. szumy - a w tej kwestii 20D jest liderem w swojej klasie cenowej ...
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:26:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tymi szumami to jest mega propaganda - setki zdjęć E-1 zrobiłem w kościołach i ANI JEDNA osoba oglądając odbiki nie zwróciła uwagę na jakikolwiek szum/ziarno. Więc bez przesady. Obecnie każde lustro pozwala na robienie dobrych zdjęć.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:29:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm, tak patrze na twoje folio i myśle że istnieje jeszcze jedna alternatywa ...

Widzę że masz " zapędy " w strone stocka, studia itp.

A tu idealnie nadała by się 50 ze stajni Zuiko o świetle f/2 ;)

Odwzorowanie 1:1, mała GO, ogniskowa 100 mm ...

Czegóż chcieć więcej od jednego, uniwersalnego, idealnego szkła do studia i na śluby ;)

W twoim rejonie jest Mariush i Nimnul - obydwaj mają E-System - porozmawiaj z nimi na ten temat ...

Szkło kosztuje maksymalnie 2000 zł

Zostaje 2500 na puszkę - do wyboru do koloru - E300, E500, E1 ...

Potem dokupisz 14-45 do widoczków [ też sporo zdjęć w folio ], i 40-150 jako uniwersalne tele o dobrym świetle ...

Hę, co ty na to ? ;)
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:29:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Noo, w czasie pisania postu Magus już wprowadził E-System do tematu ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:31:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
50mm (eqvi 100) na śluby sie nie nadaje bo tu potrzeba czegoś szerszego do reporterki.
Do pleneru czy pozowanych zdjęc to ideał będzie.

Ja osobiście poczekałbym z zakupami do Photokiny, bo wiele rzeczy potanieje, a wiele się wyjaśni.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:32:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak żeby dopiąć wszystkiego ;)

wymagam: jakości i trwałości - będziesz zadowolony z pancernego wykonania Olympusów ...
jak współpracować będzie ze starym metz'em 45 ct4 - myśle że możesz być spokojny, Olympusy wytrzymują bardzo duże napięcie na stopce, a jeśli ma TTL to nic tylko focić ;)
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:34:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Noo, przeciez ma kumpli w okolicy co mają 14-54 f/2.8-3.5 ;)

Jak znalazł ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-16 14:36:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak znalazł - sam nim robie :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-16 16:30:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Potem dokupisz 14-45 do widoczków..." lepiej niech to będzie 14-54 ;)
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-08-16 16:56:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"jakie oni posiadają systemy ? ;)"
systemy, które nazywają się: wideofilmowanie i nagłośnienie :p

"Ale myśle że pucha Canona idealnie się nadaje na śluby - na matryce nie ma co patrzeć - nie odczujesz tej różnicy 2 MP, a ważne są tu np. szumy - a w tej kwestii 20D jest liderem w swojej klasie cenowej..."
właśnie dlatego brałem go pod uwagę... tylko nie wiedziałem, że kita ma do kitu

"Ja osobiście poczekałbym z zakupami do Photokiny"
a kiedy to?

co do olków to raczej mnie ten system nie kręcił, ale zwrócę na niego uwagę... a 50, hmm wolałbym coś szerszego i zmiennego, żeby móc lepiej kadrować
...tak się złożyło, że jutro będę w toruniu - akurat będzie tam pokaz d80, więc pomacam ją i może dowiem się czegoś więcej

dzięki za uwagi,
jakby ktoś miał jakieś ciekawe propozycje odnośnie tego co się nada na start, to chętnie poczytam
pozdro

fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-08-16 17:46:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nie ma sensu czekać na d80 ...
Na starcie będzie kosztował o wiele więcej - i to z samym 18-70 ...
Chyba że body będzie po 4000 zł i dokupisz do tego 50 f/1.8 ...
Ale myśle że pucha Canona idealnie się nadaje na śluby - na matryce nie ma co patrzeć - nie odczujesz tej różnicy 2 MP, a ważne są tu np. szumy - a w tej kwestii 20D jest liderem w swojej klasie cenowej ..."
1. Jest sens, bo to nie czekanie na Godota, tylko puszka właśnie wchodzi na rynek
2. Na starcie body będzie kosztować ok. 3,5 a więc więcej niż 20D teraz
3. 18-70 to lepszy obiektyw niż załączany do 20D jako zatyczka 18-55. Używany, w dobrym stanie dostępny za 700-800 zł.
4. Na śluby idealnie nadaje się dobra lampa, a te 2 MPX to były bardzo ważne, zdaniem miłośników Canona, kiedy 6MPX było w D70 i D50. Teraz nie są ważne. A jak się ma 5MPX różnicy w stosunku do E-1, też nie ważne?
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 19:12:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aaa, RAF ;)

Nie chce wojny ;)

Po prostu tak mi jakoś ten zestaw spasował ...

W jego okolicy mieszka Mariush i Nimnul także bez wątpienia 14-54 będzie lepszy niż 18-70 - ja preferuje światło zastane - choć oczywiście nie zawsze będzie możliwe do wykorzystania ...

Do tego 50 jako uniwerslane szkło - macro-stockowo-portretowe ;p

A co MP - ja nie byłem w tych " miłośnikach Canona " co mówili że zrobię lepsze zdjęcie większą ilością pikseli na matrycy ;)

Ale porównując E1 do D80 to jednak jest duża różnica ...

BTW. Proszę zaproponuj mi konkurencyjny zestaw do 4500 zł [ Nie chce wojny, jestem ciekaw jak to inni widzą ]

Moja propozycja [ jestem z góry na plusie bo Everyman ma możliwość pożyczenia 14-54, a nie sądze by ktoś miał w pobliżu Nikkora 17-55 f/2.8 ]:

Olympus E300 [ 2000 zł ]
Zuiko 50 f/2 [ 2000 zł ]
Akcesoria [ karty, akumulator ] [ 500 zł ]

Ceny zaokrągliłem więc jak dobrze pójdzie to do wyrwania jest jeszcze Zuiko 40-150 za 600 zł ;)

Czekam na odpowiedź ;)

Pozdrawiam ;)
fotografia cyfrowa
pietro77
fotografia cyfrowa
2006-08-16 19:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że Olympusa bym sobie teraz odpuścił, ewentualnie poczekał faktycznie na targi...
I tak jak poprzednicy, najpierw szkło, potem puszka
na papierze D80 wygląda bardzo ciekawie
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-08-16 19:53:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D80 - ok. 3500 zł
18-70 - ok. 700-800 zł
50/1.8 - 300-400 zł.
70-300G- ja kupiłem za 350 zł
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-16 20:26:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D70s w Dual Kicie jest po 3990 zł ;)

Więc alternatywa też jest ;)

fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-08-16 20:27:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Moja propozycja [ jestem z góry na plusie bo Everyman ma możliwość pożyczenia 14-54, a nie sądze by ktoś miał w pobliżu Nikkora 17-55 f/2.8 ]"
i tu Twoja pozycja spada, bo nie jestem z tych co pożyczają...

coś mi się wydaje, że jestem bliski podjęcia decyzji pt: D80... zobaczę co powie na to główny inwestor - tata :)
pojutrze, jak wrócę, postaram się zdać wam krótką relację z obmacania nowego nikona - jeśli uda mi się do niego dopchać :P
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-17 07:48:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Koniecznie zdaj dokladna relacje i wyczerpujaca :) - czekam z niecierpliwoscia hehe
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-17 09:27:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAF - "4. Na śluby idealnie nadaje się dobra lampa, a te 2 MPX to były bardzo ważne, zdaniem miłośników Canona, kiedy 6MPX było w D70 i D50. Teraz nie są ważne. A jak się ma 5MPX różnicy w stosunku do E-1, też nie ważne?"

Jak się ma?? Nijak?? Ilośc pikseli determinuje Ci format. Jak nie potrzebujesz formatów ogromnych to pix nie mają takiego znaczenia.


Na jakiego grzyba komus kto robi zdjęcia do sieci i do albumu 10mpx < lol > pixelomania to nie jest dobra rzecz.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-17 11:55:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" i tu Twoja pozycja spada, bo nie jestem z tych co pożyczają... "

No to wszystko wyjaśnia ;)

Miłego użytkowania Nikona ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa