fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
EOS > M42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-17 16:00:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Temat banalny ale nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia dlatego proszę o podpowiedzi.
Chcę kupić przejściówkę na M42 do EOS'a 300, zależy mi na podpięciu jednego w pełni manualnego szkła, nie potrzeba mi potwierdzenia ostrości i innych gadżetów. Chciałbym wiedzieć czy wystarczy najprostsza i najtańsza redukcja? czy mogę mieć pewność, że aparat nie ucierpi w żaden sposób?
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-08-17 16:03:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lusik... ja stosowalem do 350D (roznica miedzy nimi niewielka jak sadze) i nie bylo zadnego problemu a jakosciowo powalaly kita na glowe....
przejsciowka kosztowala mnie cale 42 zl i nie zaluje jej zakupu, aparat w zaden sposob nie ucierpial
a tu masz przyklad jednej z fot na przejsciowce i m42 szkle
http://www.obiektywni.pl/uzytkownik/index.php?pokaz=zdjecie&id_zdjecia=2881
fotografia cyfrowa
freak
fotografia cyfrowa
2006-08-17 17:27:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
xadrox, zły link ;) tak powinno być http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-2881.php
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-17 18:24:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak, link był do zdjęcia na koncie ;)

dzięki xdarox za odpowiedź. aha, różnica między naszymi aparatami jest niewielka, różnią się jedynie materiałem światłoczułym ;)
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-08-17 18:48:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorki za babona w linku - w pracy bylem wiec z mysleniem u mnie cieniutko bylo :) w kazdym razie reasumujac wszystko bezpiecznie jest przy takim podpieciu.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-17 19:11:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to dobrze. jeszcze raz dzięki!

czasem mówi się o zwieraniu styków, dlatego chciałbym mieć pewność, że nie skopię sobie nic ;)
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2006-08-17 22:37:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To kup przejściówkę "podwójną" - masz tam 2 pierścienie tak to nazwijmy - i przy okazji jeden blokuje (wciska guzik) ustawienia głebii ostrości w obiektywach manualnych. Na allegro ok 50 zł.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa