fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
System zdalnego wyzwalania lampy błyskowej przy użyciu Nikona D80
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Wyso
fotografia cyfrowa
2008-10-06 17:46:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poszukuję mądrego, kto mi wytłumaczy/doradzi.
A dokładnie - przymierzam się do zakupu lampy SB-800 lub 900, a w przyszłości chciałbym jeszcze sobie dokupić dwa palniki SB-R200 - czy będzie to ze sobą współdziałać, chodzi mi głównie o zdalne wyzwalanie lampy głównej i satelitów.
Kto miał z tym styczność?
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-10-06 17:51:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakie masz body- to podstawa. Generalnie o zdalnym wyzwalaniu lamp mógłbym ci coś doradzić.
fotografia cyfrowa
Wyso
fotografia cyfrowa
2008-10-06 17:55:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w tytule jest: - Nikon D80
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-10-06 18:02:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok :) nie doczytałem :P

D80 wyzwala lampy bez jakiegoś dodatkowego złomu, chociaż SU-800 daje ci jakby większe pole manewru jeśli chodzi o skuteczność i odległość odpalania lamp. Ja systemu Nikona używam do sportu- głównie deskorolka i sprawdza się doskonale.Testowałem różne chińszczyzny, miałem na próbę pocket wizardy, ale generalnie pozostałem przy systemie Nikona bez dodatków. Bardzo prosto to ogarnąć, plus to zdalne przenoszenie całej automatyki błyski, nie musisz na czuja walić automatem, dodatkowe zalety to sterowanie mocą błysku z body. W d80 jedyną wadą jest prędkość migawki maksymalnie na 1/200 s. Ale da się z tym żyć. Co chcesz w ogóle fotografować?

A.. dodatkową zaletą systemu nikona jest zdalne wyzwalanie lamp na drugą kurtynę migawki- canon tego nie potrafi. Można się nieźle bawić :)
fotografia cyfrowa
Wyso
fotografia cyfrowa
2008-10-06 18:09:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi mi głównie o fotografię portretową itp we wnętrzu, oraz makro.
Tylko mam jeden problem, bo wiem że za pomocą SB-800 można wyzwalać inne lampy bez dodatkowego sterownika SU-800 (przynajmniej tak to zrozumiałem czytając na forach) ale nie jestem pewien, czy nowa SB-900 to potrafi. Oraz nie znalazłem w jaki sposób odpalana jest zdalnie SB-800(900) przez sam aparat.
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-10-06 19:40:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sb-900 też wyzwoli Ci pozostałe lampy, a działa to na zasadzie wyzwolenia krótkich, niezauważalnych dla oka (aczkolwiek mogących wpłynąć na ekspozycję) błysków, które są rejestrowane przez inne lampy.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-10-06 20:26:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taa, wyzwala, ale błysk jest widoczny- sprawdzałem to w lustrze- tak jak w przypadku moich deskorolkowych takie pierdnięcie lampą nie ma wpływu na doświetlenie kompozycji tak w portrecie studyjnym może ci już pokaszanić troszkę. Lampy możesz też wyzwolić z body poprzez wbudowaną i to chyba najlepszy sposób- SB 800 masz wtedy jako dodatkowe światło a nie wyzwalacz błysku :)
fotografia cyfrowa
Wyso
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:09:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co z lampami SB-R200?
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:25:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mooha wiem do kogo pijesz
:-)
Canon nie potrafi na zdalnym na druga migawkę
ale potrafi do 1 / 8000 zsynchronizować
myślę ze taki Caniko nie byłby zły
heheheh
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:30:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyso tak na poważnie , jak chcesz coś kupić to zapytaj u producenta
otrzymasz dokładne specyfikacje
i jak coś nie zadziała
to masz kogoś do kogo się zwrócić
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:47:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeśli się nie mylę to zestaw lamp makro od nikona to dwie sb-r200+su-800 więc można je odpalać zdalnie.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:53:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sb-r200 to małe lampy- wyzwalane tylko zdalnie systemem nikona- nie można ich montowac na goracej stopce.

AoP d80 nie daje rady- ale d80 to stara konstrukcja- teraz jest juz lepiej :)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:57:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i chyba o zdalne wyzwalanie autor się pytał ;)
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-10-06 21:58:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wiem wiem, tak se juz gadamy od południa o tym :)
fotografia cyfrowa
Wyso
fotografia cyfrowa
2008-10-06 22:18:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
No dobra - jutro idę do sklepu, może uda mi się znaleźć 900 i r200 w jednym :)
Myślałem, że tu jakiś się użytkownik takiego zestawu znajdzie
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-06 23:44:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy aby na pewno Canon na zdalnym nie potrafi dawać na drugą kurtynę?? :))))))) Aż podpiąłem PW i sprawdziłem.... :))))))
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2008-10-07 00:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres moja głupota nie wykluczona
Master 580 EX II Slave 2x 580 EX II i jedna 480 EX
jak tylko Master na druga kurtynę przestawię
to system nie chce mnie znać.
Na jednej działa wszystko
jak masz rozwiązanie to pisz !!!!

fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-07 00:34:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Primo mając 580 I słownie jeden raz użyłe wyzwalania poprzez Master/slave :))) W przypadku lamp rozstawionych TTL i tak najczęściej zdaje się psu na budę więc nie ma to większego znaczenia. Zanabyłem sobie PW i nic mnie nie przekona w chwili obecnej do innego sposobu wyzwalania, a używam tego całkiem sporo, i spokojnie działa na drugą kurtynę.
Wyzwalanie IR ma tą wadę że po pierwsze nadajnik, odbiornik musi się widzieć, a po drugie o ile nie ma się samego nadajnika to niestety trzeba też użyć lampy wpiętej w body. Przy PW nie mam tej konieczności, chociaż faktem jest że cena zestawu kosztuje w Polsce nie mało (ja używam 4xPW)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-07 00:38:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a dodatkowo w przypadku fotografii we wnętrzach odpalanie lampy na body średnio się nadaje. ze pominę juz wyzwalanie lamp studyjnych.
tu masz przykład: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-343460.php gdzie właśnie świecone było trzema studyjnymi.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2008-10-07 10:05:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D200 + SB 800 i 600 działa rewelacyjnie , obie lampy mozna wyzwalac lampa wbudowana w korpus i z poziomu aparatu mozna wprowadzać korekty błysku 3 grupy lam po 4 w każdej grupie, nie próbowałem z 200 bo takiej lampy nie mam
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-07 13:49:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PREZES_KGT wszystko ładnie pięknie póki lampy się widzą... spróbuj to wykonać w momencie gdy lampy masz ukryte za murkami, krzakami itd....
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa