fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
50 1.4 Nikon, czy 85 1.8 Nikon? Co wybrać?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fat_man
fotografia cyfrowa
2009-06-22 18:25:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chcę kupić obiektyw do mojego Olympusa 410. Do tej pory pracowałem na kicie i manualnej 55tce Pentaxa. Waham się między modelami zawartymi w temacie + przejściówka do Olympusa. Chcę mieć coś dość uniwersalnego, ale bardziej w stronę portretów. Zdjęcia wykonuję względnie amatorsko, ale bardzo się staram ;) więc myślę o rozwoju. Nie używam lampy i fotografuję (póki co) przeważnie na wolnym powietrzu.

Z góry dziękuję za opinie i sugestie.
Pozdrawiam
Michał Gorowij
fotografia cyfrowa
krokodyl
fotografia cyfrowa
2009-06-22 21:51:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego mi nikt nie powiedział ze obiektywy Nikona można wsadzić do Olympusa ?
fotografia cyfrowa
fat_man
fotografia cyfrowa
2009-06-22 22:41:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm montowanie przejściówek, to dość powszechny zabieg
taka na przykład : http://www.allegro.pl/item665074082_adapter_olympus_4_3_nikon_ai_ais_af.html
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2009-06-22 23:09:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fat_man: a ile paczek faje chcesz wydac ???
za 3 paczki masz Heliosa a za trzy kontenerowce masz Zeissa 55/o,8
fotografia cyfrowa
fat_man
fotografia cyfrowa
2009-06-22 23:59:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ano ilość paczek jest ograniczona. W każdym razie bliżej do Heliosa niż do Zeissa. Czyżby sugestia(?) zmierzała w kierunku innym niż ten, który obrałem w temacie? Czekam na kontynuację wypowiedzi.
fotografia cyfrowa
Magdalena Berny
fotografia cyfrowa
2009-06-23 08:14:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam oba obiektywy i oba sobie chwale, nie wiem który lepszy, w plener na pewno 85/1.8 ale gdy miejsca jest niewiele to 50 jest równie świetna, wszystkie portrety w moim PF wykonałam tymi obiektywami :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-06-23 09:03:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja prywatnie wole 85-tke (mam 1.4) ale 50-tka tez daje rade, choc jednak 85-tka jakos tak "smaczniej" rysuje. Przynajmniej w systemie Minolta/Sony.
fotografia cyfrowa
fat_man
fotografia cyfrowa
2009-06-23 12:30:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję. Też skłaniam się w kierunku tej 85-tki. Kolejne komentarze mile widziane.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2009-06-23 14:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
85 w Olku da Ci 170 eqvi - i będzie zupełnie inaczej rysować, perspektywa zostanie spłaszczone a plany sklejone. Nie wiem co chcesz fotografować ale do portretów gdzie jest szerszy niż tylko twarz kadr, to rozwiązanie nie będzie dobre. Lepsza będzie do e-systemu 50. Jeżeli chcesz robić tym ciasne portrety, same głowy etc, jak najbardziej się "nada" 85.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2009-06-23 15:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powiem krótko, żegnaj wódko!

Tfu, nie o to mi chodziło.

50/1.4 w zupełności Ci wystarczy. Zastanawia mnie tylko jedno, jak Ty przy tym tyci wizjerze chcesz ostrzyć? Ja wiem, że model przy portretowaniu nie będzie biegał. W temacie jednak już cokolwiek przerobiłem i powiem szczerze, że nawet przy wizjerze E-3, który mały nie jest, ciężko czasem trafić nawet przy 55/1.8.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-06-23 15:53:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za Magusem i Lifterem - mam 50-ke i 85-ke - uwazam ze obydwa sie przydają . Moze jako 50-ke weź 1.8 (ostatnio kosztuje smieszne peniadze) ale bierz oba.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-06-23 15:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje uwagi dotyczą stosowania tych szkiel w systemie nikon i fuji - nie wiem jak to wyglada na innych.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-06-23 16:01:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moze to Cię zainteresuje i pomoze przy doborze szkieł. Masz tam przykłady zdjęć z większości dostępnych szkieł na rynku. Pozdr
http://pl.pixel-peeper.com/
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa