fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyszczenie matrycy lustrzanki
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2010-02-14 20:37:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Poszukuję sklepów oferujących sprzęt potrzebny do w/w czynności. Jak do tej pory nie udało mi się znaleźć konkretów tzn co trzeba kupić jak zastosować ile to będzie w sumie kosztowało. Każdy z was pewnie już czyścił sam, bardzo chętnie posłucham rad doświadczonych. Zdaję sobie sprawę że matryca to bardzo newralgiczna część aparatu i trzeba podejść do sprawy z pietyzmem, ale nie wiem dlaczego sklepy ogólnie dostępne nie oferują tego typu sprzętu, ciekawe dlaczego??? pozdrawiam i liczę na obiektywnych
fotografia cyfrowa
Nowicki
fotografia cyfrowa
2010-02-14 20:52:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
SensorKlear- firmy Lenspen za 37 zł - oferują szukaj w necie .
fotografia cyfrowa
Nowicki
fotografia cyfrowa
2010-02-14 20:54:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://cokupic.pl/produkt/LENSPEN-Sensorklear
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-14 21:06:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moren ja Ci powiem tak.... Ja mam na patyczku od cha.... wie czego taką jałową szmatkę z jednej i drugiej strony ;) Jedną używam jak plamka jest tłusta tam coś z obiektywu czy czegoś z aparatu przeciez jest posmarowane a drugą na pyłki....! Robię tak, na sucho wcale nie delikatnie w miare byle z głową po matrycy w tą i z powrotem i patrze czy nic nie ma. Zakładam szkiełko foce f22 albo wiecej niebo bo zawsze to robię w dzień żeby było lepiej widać i tak powolutku aż do skutku ;P Jak nie daje rady to na wodę ;P Chuch na matrycę i tą drugą stroną.....! Jak sie poprawi to z powrotem pierwszą do suchego i koniec i po sprawie....!
fotografia cyfrowa
Aga_va
fotografia cyfrowa
2010-02-14 21:16:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
b. wygodny jest też jest też Arctic Butterfly firmy Visible Dust
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2010-02-14 22:25:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.fotografuj.pl/Article/Czyszczenie_matrycy/id/25
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2010-02-15 00:52:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na początek proponuje gruszkę sobie kupić (10zł) - na pyłki w zupełności wystarczy no chyba ze tłuste plamy się pojawią no to wtedy to już pasuje na "mokro" to załatwić (ALE NIE WODĄ) http://www.allegro.pl/item909056428_green_clean_sc_4200_do_czyszczenia_matryc_aps_c.html
Można tez kupić IPA cleaner super czysty i podobnie jak Rafi083 opisał
fotografia cyfrowa
moren
fotografia cyfrowa
2010-02-18 19:57:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, na pewno coś skorzystam, ale co sądzicie o użyciu zwykłego spożywczego spirytusu rektyfikowanego 98% takiego co można bez problemu w sklepie z alkoholem kupić. Dotychczas naczytałem się, że tylko drzewny , nie można tego spożywczego? a jak tak to dlaczego? pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-18 20:07:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chopie kup ten spiryt i cytrynówkę zrób lepiej.....! ;) Weź no zrob foto nieba na jakiejś małej dziurze i wrzuć pokaż jak to brudne jest.....!

Bo z doświadczenia wiem że jeśli tam nie wrzuciłeś nic to chuch spokojnie wystarczy.... Szczególnie taki po spirycie ;)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-02-18 21:32:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja z doswiadczenia wiem, ze najlepiej do czyszczenia matrycy uzyc karcher`a... solidnie i szybciutko...
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2010-02-18 22:43:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taki spirytus to ty zwyczajnie wypijesz i nic z tego w dodatku więcej wydasz niż jest to konieczne, a jak chuchniesz to sobie naplujesz i będzie tylko gorzej to wyczyścić.
Ludzie ci z pomocą (przynajmniej na początku) a ty jakiś kiepskich pomysłów wyskakujesz - ale to twój sprzęt
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-19 17:37:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam sobie nie pluję w aparat i chuchem nie raz wyczyściłem :D I komuś też i jest bdb....!
fotografia cyfrowa
Marcan
fotografia cyfrowa
2010-04-29 22:38:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyszczenie wnętrza canaona 400d.Witamam mam taki proble ze widać jak zrobię zdjęcie o jasnej ekspozycji widac jakies plamki wyglada mi to na tłuste .
Pzóbowałem wyczyscici wnętrze przedmuchująć ale jak patrze przez wizjer mam nadal syf ,jak mam wyczyścici matrysce i wizjer.proszę o pomoc moje gg 1163008 lub meil marek.m21@wp.pl z góry dziękuje
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-04-29 23:24:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja ostatnio uprałem w pralce.
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2010-04-30 10:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prosze:

http://www.fotografuj.pl/Article/Czyszczenie_matrycy/id/25
fotografia cyfrowa
Marcan
fotografia cyfrowa
2010-04-30 11:52:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z góry dziękuje za pomoc
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa