fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
[ poszukuję ] seriws/części na sprzedaż mamiya RZ
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-08 20:58:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam grono.
Opcja pierwsza: Czy ktoś kojarzy jakiś serwis pod Wawą, który kiedyś robił mamiyki ? Może ktoś zna coś innego, poza Krakowem.
Opcja druga: ktoś może posiada rozwaloną skrzynkę RZ - potrzebuję mechanizm przewijania (zębatkę, roletkę i mocowanie). Uprzedzając odpowiedzi: wiem, że body na allegro kosztuje już 1-1,5k. Ale póki co jako daleki od parnasu szukam tańszych opcji.

Powyższe pytania skierowane są do osób posiadających informacje/rady jak znaleźć/podpowiedzi techniczne. Proszę o odpuszczenie postów 'wolnych' i 'stylowo obiektywnych' :)

pozdrawiam czytających :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-08 21:09:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesteś pewien że trzeba wymieniac cały mechanizm przewijania?
co mu się stało?
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-08 21:44:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witaj ROA :)
powycierały się ząbki w zębatce naciągu. A to z powodu (jak się za późno okazało po kupnie używki) lekko skrzywionego tego sztyfta (ośki), na którym się kręcą. Ktoś kiedys musiał przydzwonić tym uchwytem albo gmerać niepotrzebnie. Z latami zębatka łapała wytarcie kilku ząbków. Skutkiem tego dźwignia przewijania wymagała po jednym przebiegu(naciągu) jeszcze lekkiego (3-7mm) dociągnięcia w drugim przebiegu. Kupiłem wtedy taką zębatkę + Pan Kadeja Senior trochę podpiłował w tej dźwigni to miejsce, w którym dochodzi ona do pokrętła ostrzenia (opisuję z pamięci), przez co przez kolejne kilka lat przewijanie szło znów w jednym przebiegu naciągu. Ale po 8 latach takiego działania trochę musiało się chyba wyrobić bo teraz w ogóle nie chcę dociągnąć do pstryknięcia kolejnej klatki - nie można pstryknąć migawką gdyż prawdopodobnie film 'nie doszedł pełnego przesuwu'.
Zostawiłem u Pana Kadei i na moją prośbę ma zerknąć na to (pamiętał to, co robił 8 lat wcześniej!:)), ale obiecałem jednocześnie że poszukam rezerwowo nowego mechanizmu (raczej na bank tamto już umarło, a nawet jeśli nie, to nie ma sensu za jakiś czas znowu 'wracać do tematu' tylko najlepiej zrobic od nowa). Jako że nie lubię się wkurzać, gdy coś nie działa - wiec szukam tych 'rezerw'

Kiedyś pod Warszawą był jakiś serwis Mamiyi (pewnie już umarli, ale mogło im zostać trochę złomu), ale nie mogę tego wygooglować
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-08 21:57:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w międzyczasie wygooglowałem to:
http://www.favore.pl/2895_hasselblad-mamiya-rolleiflex-pentacon-kiev-naprawa-bydgoszcz-kujawsko-pomorskie.html
może komuś się przyda. Napiszę tam jutro, może coś doradzą/mają na zapleczu
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-08 22:01:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dostałem jeszcze jedną podpowiedź:
http://www.aparaty.tradycyjne.net/serwis.php?woj=7
Jutro to zweryfikuję. Jak ktoś ma inne pomysły - walcie śmiało.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-08 22:44:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak dobrze ze znalazłem gościa w usa co ma częsci do mojej bronki ;)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-09 00:35:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
he he, na etapie 'make a decision' brałem pod uwagę bronkę (też skrzynkę) i M 7. Głupstwo zrobiłem, że nie wziałem M 7 :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-09 06:51:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trzeba było brać bronkę S2a, prosta w naprawie jak budowa cepa ;)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-09 09:16:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
otforek podobno prostszy :) teraz to już po sprawie, zmiana systemu obecnie jest mało sensowna. jeśli kiedyś mocniej mnie to zajmie i kasa pozwoli, może ta mamiyka 7 do włóczenia się lżejsza. Ale to bardziej jako luksus bo mało analogami robię. sentyment mam po prostu i czasem chcę się pozastanawiać nad jedną klatką dłużej :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-10 12:46:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety, wszyscy doradzają zagramaniczny serwis Mamiya (koszty wiadome) lub allegro i skrzynka używka. ktoś posiada niepotrzebną skrzyneczkę (lub na części) RZ lub RZII ?
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-11 01:05:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj, dzięki, zaglądałem na tradycyjne.net szukajac informacji. na ebayu sprawdzilem od razu, jest tam poziom cenowy z alledrogo lub wyższy :):) i niewielu chce wysyłać do PL. Zerknę dzisiaj jeszcze raz. Na de. przyuważyłem sobie 360mm :) kiedyś za mną chodziło :):)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-11 06:47:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MM, wyslij mi mailem zdjęcie tego bloku naciągu. Mam pomysł. Info na prv
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-08-11 13:28:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian (2011-08-08 21:57:03) - firma pana Nagova w Bydgoszczy to moim zdaniem (i zdaniem wielu innych osób) najlepszy w Polsce serwis aparatów tradycyjnych. Powszechnie zwany "sanatorium w Bydgoszczy" :) Nie jest tani, ale wyniki są znakomite. Polecam!
A niezależnie od tego idź za radą Archeo i pytaj o radę na aparaty.tradycyjne.net :)
fotografia cyfrowa
szoszon
fotografia cyfrowa
2011-08-11 21:15:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najlepiej wysłać właśnie do Nagova w Bydgoszczy. Najwyżej stracisz pięćdziesiąt złotych za wycenę naprawy.
tani nie jest, ale dobry. Do tego daje gwarancję na wykonane prace. Polecam, mi zreanimował Praktisixa nieużywanego od czterdziestu lat.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-08-12 17:24:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witajcie :)
Fotkę chętnie zrobię i wyślę jak go tylko dosięgnę :) teraz jest w drodze (znajomy odebrał).
W międzyczasie okazało się że trochę to ja zawaliłem (pewnym głupstwem, nota bene po raz drugi, wstyd mi). Tak czy inaczej po kilku latach snu znów żyje i znów oddycha... dotychczasowym oddechem :). Chce mieć to jednak posprzątane i pójdę (sensowną - dziękuję) ścieżką, o której piszecie (najpierw allegro+skrzynka, potem Bydgoszcz - swoich części do M nie mają). Dzięki wielkie za pochylenie sie nad moim pytaniem i udanego (jeszcze póki co, choć od jutra leje) lata...
Jeśli wątek mało przydatny innym - można skasować.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-09-08 17:14:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
próbowałem się zarejestrować na http://www.aparaty.tradycyjne.net/forum.php ale jak na złość dzisiaj to leży.
Więc kontynuuję tutaj:
Ktoś tu ma doświadczenie z RZ67 ? chodzi mi o pomarańczowe światełko (odrębne od czerwonego) i jego znaczenie jako komunikat?. W manualu M. piszą tylko o czerwonym, szukałem w sieci ale nie ma w ogóle takich dyskusji/pytań :):) Wszystko działa jak trzeba, jest nowa bateria, jednak migawka nie rusza i siłą rzeczy nie dochodzi do naświetlenia.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-09-08 17:24:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian -> AT "nie leży". Przed chwilą tam byłem - gra i trąbi.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-09-08 20:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja miałem "przerwa techniczna" zaglądałem kilka razy. Dzięki wielkie. zerkam tam, dzieki za sygnał (na prive mogłeś też walnąć kopię - szybciej bym tam uderzył)
Hm... nie no dalej 'leży'... :)
Widze jednak, że źle to zdefiniowałem, przepraszam :)
leży to:
http://www.aparaty.tradycyjne.net/zapisz.php
co uniemożliwa wygenerowanie tam pytania......
Więc dla mnie lamera z zewnątrz - leży :) dla userów w grupie tego forum - hula.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-09-08 20:24:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fakt - wyświetla, że przerwa techniczna... Ale nie możesz również zarejestrować się "od początku"?
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2011-09-08 21:56:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przejrzałem kilka podstron (+ główną) i wszędzie link "Zarejestruj" prowadzi do jednego miejsca. Gdyby nie Twój test pomyślałbym (żartuję), że poiadam już określoną 'renomę' w sieci :) ale do tego ktoś musiałby mnie widzieć 'u bram' oczyma wyobraźni :)
Sprawdziłem nawet 'odpowiedz' w postach. Ten sam jeden url do "zapisz'. Nic poczekam, może ktoś tutaj odpowie, lub powiadomi admina tam.
Jutro poszukam tych ludzi, którzy tam piszą o RZ na innych portalach. Może czas napisać do kogoś w 'rejonie dystrybutora'... może mnie zaskoczą i odpowiedzą w temacie 'discontinued model'
Dzięki za odpowiedź (niby czasami Cię gdzieś skrytykuję lub 'drapnę', a Ty mi odpisałeś. czyżbyś byłwierny zasadzie 'dobrem zło zwyciężaj' :) ? )
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-09-08 22:04:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AT działa normalnie
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-09-08 22:20:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarnobiałykwadrat -> dla zalogowanych. ;o)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-09-09 06:58:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a bo chyba wyłaczyli rejestrację nowych userów bo się tam swego czasu mocno zaczęłi rzucać nowi, choć a może to nie tam, ale coś mi dzwoni, tylko nie wiem gdzie.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-09-09 08:46:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarnobiałykwadrat -> i to się nazywa skuteczna moderacja! :o))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa