fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon 17-40 v/s Sigma 18-50 f.2.8 v/s Tamron 17-50. Co wybrać?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
arc812
fotografia cyfrowa
2013-05-17 13:57:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam,
Mam dylemat z zakupem obiektyw pomiędzy wyżej wymienione pod puszkę C40d
Konkretnie pod plener i tez takiego który z nich lepiej radził by sobie pod słonce, lepiej utrwalał, mgły, promienie światła, zachody,wschody słońca i poza tym lepiej sprawdzała się w terenach górskich gdzie jest duża przestrzeń, chodzi mi o ostrość i nasycenie kolorów. Generalnie zależy mi na uzyskaniu w sposób naturalny dobrych kolorów, czasami obrabia w RAWie .
Nie wiem czy L-ka canona jest taka dobra czy fakt po prostu ze jest to L-ka? Dożo dobrego słyszałem o Sigmie.
Może ktoś pomoże rozwikłać trudny wybór.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2013-05-17 20:30:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ile ludzi, tyle opinii. Niedawno był prawie identyczny wątek, polecam się zapoznać.
Oczywiście wszystko zależy ile masz kasy i jaką wagę przywiązujesz do literki na obiektywie... :-)
Jeśli o mnie chodzi, to jedyną realną przewagą Canona nad konkurencją jest pokrycie pola FF, ale to tylko wtedy, jeśli planujesz przejście na pełną klatkę. Jeżeli nie, to według mnie konkurencja jest lepsza, ale wspomniany przeze mnie wątek wykazał, że zdecydowana większość ma zupełnie inne zdanie od mojego.
fotografia cyfrowa
arc812
fotografia cyfrowa
2013-05-17 21:20:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na pełna klatkę to narazie nie przejdę ,chyba że analoga ale nie wiem czy na mojej ulubionej 50e by chodził.
A na optyczne.pl można wyczytać ze Tamron jest nawet lepszy jeśli chodzi o jakość zdjęć tak więc mam dylemat.
Nie zależy mi na stabilizacji bardziej na tym jak sobie poradzi w takich warunkach jak opisałem , po prosu którym wciągną lepsze kolorki (bez Rawu)
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2013-05-17 21:51:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na " kochamy Trabanta" pisza ze Trabant najlepszy na swiecie

kup na co Cie stac

na koncu i tak przy "L" -ce wyladujesz

a na kolory, mgielki etc. to PS najlepszy
:)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2013-05-19 16:11:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eLka jest pancerna, eLka jest szczelna, eLka daje lepsze kolory... tylko eLka skoro masz taki dylemat. eLka będzie Ci działać z 50e. nie zapomnij tylko wrzucić na przednią soczewę filtru ochronnego, bo w takich warunkach jak opisujesz to różne rzeczy mogą się wydarzyć. Ja moją eLkę tak załatwiłem. Przeżyła kąpiel w wodzie ale soczewa się porysowała. Sigma kąpieli nie wytrzyma, dostaje się do niej piach i kurz, co po pewnym czasie może spowodować jej wadliwe działanie. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2013-05-19 16:12:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie zapomnij, że jeszcze jest canon 17-55 2.8, który to jest "ponoć" bardzo dobry, a bodajże tańszy od elki, jolki czy jak jej tam ;-)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2013-05-20 14:00:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak żeby nie było z tą szczelnością:

Jak chcesz robić zdjęcia na deszczu, lub w szambie, to może i ta szczelność ma znaczenie. Ja ze swojej strony mogę napisać, ze Tamron 17-50 jest na tyle szczelny żeby robić zdjęcia w górach. Mróz, później wchodzisz do schroniska. Dziwnym trafem wszystko działa. Aparat z obiektywem pokrywają się kroplami. O dziwo działają dalej. Nie wiem jak to się dzieje...

fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2013-05-20 19:25:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-D

szambo, deszcz lub piasek gdy wieje na wietrze. nie miałem nawet tego tamrona w ręce i dlatego na jego temat nie pisałem ale wydaje mi się, że jak ktoś ma rozterkę i bierze pod uwagę droższą i pewniejszą opcję to pewnie go na to stać, więc lepiej brać pewniejszą opcję.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2013-05-21 16:44:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może po prostu, jak się Tamron za 1 228zł zepsuje, ponieważ wleje się do niego wada, wpadnie gruz wieziony z budowy do lasu, czy szambo wylewane do rzeki, to kupi się nowego za 1 228zł i wyda się 2 456zł, czyli mniej niż za Canona, który kosztuje 2 780zł?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa