fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
zdziwienie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 19:06:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałbym wyrazić zdziwienie, a nawet może protest, że takie zdjątko, jak to http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-657731.php trafia na listę Vox Dei.

Być może to ładny obrazek, być może miły i sympatyczny w oglądaniu, ale daleko mu to tego, by nazwać go fotografią, bo bliżej mu raczej do kiczu, a przecież Vox Dei to wyróżnienie, to fotografia polecana.

Nauczmy się odróżniać sztukę fotografii od ładnych obrazków, przestańmy promować zdjątka rzewnych widoczków, zdjątka ckliwych słodkich panienek, zdjątka ustawek z ptaszynami na patyku, zdjątek pomazanych szopem z ckliwą muzą, itp, itd. Uśmiechajmy się do nich, mówmy że ładne, wszak większość z nas, w swojej twórczości, powyżej ładnego obrazka nie podskoczy, ale nie wyróżniajmy ich jako wzór fotografii.

Fotografia to coś więcej, niż tylko ładny obrazek. Miejmy szacunek dla autorów fotografii. Nie nazywajmy takiego gówna jak to powyżej polecaną fotografią.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-01-17 19:23:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wystarczy nie publikować takich obrazków i będzie po sprawie
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2014-01-17 19:23:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla wygody zaglądających:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-657731.php

jabe - sądzę, że na mianowanie do VD wpływ mają także pozytywne opinie i oceny oglądających, a pod linkowanym zdjęciem było ich całkiem sporo... no a kiczem bym tego w żadnym razie nie nazwał... ;-) Z drugiej strony to dobrze, że do VD trafiają zdjęcia RÓŻNE, nie tylko te z potrójną warstwą znaczeniową i podwójnym dnem ;)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 19:30:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wuju Tomie - w galerii niech będą wystawiane dowolne, co kto chce, niech mają dowolne oceny, bawmy się tym, wszak galeria jest dla wszsytkich ... ale jako polecane ? wyróżniane ? dając złe wzorce nie "nauczymy" fotografii
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2014-01-17 19:34:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe, dla zdjęć o których docenienie apelujesz, prawie nie ma już "targetu" na Obiektywnych ;-))
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 19:41:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to niech lista Vox Dei będzie pusta, albo niech będą na niej wartościowe prace
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:04:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lista Vox Dei , do likwidacji ,
punktacja zdjęć do likwidacji ,
zdjęcia publikować tylko anonimowo ,

to tylko niektóre postulaty usera jabe .
a ja się ciągle zastanawiam , czy to portal publiczny , czy może prywatny .
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:15:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pospolity z Ciebie kłamca Prorok
fotografia cyfrowa
szoszon
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:21:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe,
przejrzyj VD za ostatnie kilka tygodni i daj sobie spokój.
Nie jesteśmy w ZMP,
nie składaj samokrytyki.
Zrobiłeś poprawne zdjęcie w pięknym świetle.
Czego jeszcze chcesz?
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:27:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz Szoszon, nie dziwię się pospolitości prac na liście Vox Populi, bo wszak jej ideą jest właśnie taką pospolitą popularność pokazywać, coś jak glosowanie ludu w konkursie Eurowizji ... i fajnie jest taką popularność poznać, poznać gusta i guściki.

Vox Dei, będące pod opieką znawców fotografii, powinna być wolna od zdjątek, kiczu i bezguścia.

Tego chcę :)

fotografia cyfrowa
szoszon
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:32:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co zrobić.
Widocznie jaka administracja takie Vox Dei.

:))
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:36:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co zrobić ?

właśnie głośno mówię "nie zgadzam się na ..."

:)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:55:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie płacz tylko wykasuj zdjęcie i będzie po samoreklamie
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2014-01-17 20:57:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe VD jest w zasadzie wybierane ze zdjęć z ostatniego tygodnia - przynajmniej taki zapis jest w jego definicji.
Po prostu widocznie redakcja nie ma z czego wybrać; taki jest aktualny poziom tego portalu, więc nie wiem czemu się dziwisz;)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 21:00:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak nie ma z czego wybierać, to niech nie wybiera, by zapełnić stronę, a wybierze choć parę wartościowych ... zresztą mi jest to obojętne, a chodzi mi tylko, by nie tworzyć nieporozumienia przez nazywanie "cudnych" obrazków polecaną fotografią
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-01-17 22:30:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jabe...Administracja to też tylko ludzie, jednemu sie podoba , jednemu nie....myślę, że znalazłoby się lepsze w miejsce Twojego, ale to też może być :) (z uwagami jak pod zdjęciem...)
Skoro bawimy się w galeri...to bawmy się w Vox jednym i drugim....spoko :)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-01-17 22:47:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaglądam na parę innych portali i tam na DNO spadają różne zdjęcia, niekoniecznie fotografie.
A może to tęsknota za zwykłymi, poprawnie zrobionymi ujęciami? Może ten rozmazany art się przejadł? A z pewnością nie jest to portal dla artystów profesjonalistów. Jabe musisz się pogodzić z wyróżnieniem :)










fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-01-17 22:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za barolą, musisz pogodzić się z wyróżnieniem....dasz radę....zapraszam na wódeczkę :)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-01-17 22:59:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to spokojnie mogę zamknąć na dziś okieneczko na świat obowy.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-01-17 23:01:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barola, Ciebie też zapraszam :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-17 23:32:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://24.media.tumblr.com/3e507bce38d1f28db1147380ab76aa51/tumblr_mxftqwUnaa1qbyxr0o1_400.gif
fotografia cyfrowa
suffo
fotografia cyfrowa
2014-01-18 08:40:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe, Ty to dowcipny gość jesteś ;-D Ale mało wiarygodny, chyba, z ta "samokrytyką?" ;-) A walki o poziom portalu niezmiennie mnie bawią. W każdym razie mówienie, ze się złe dzieje, wstawianie czegoś co się uważa za zwykle zdjatko i narzekania, ze zostało ono docenione, to swego rodzaju mistrzostwo w tej walce, nie uważasz? Inni przynajmniej wystawiają coś co uważają za dzieła wielkopomne :-D
fotografia cyfrowa
babajaga
fotografia cyfrowa
2014-01-18 12:23:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe Ty myślisz, że jak skrytykowałeś swoje zdjęcie i nasz gust to my mamy Cię wyprowadzać z błędu, że jest dobre i nam się podoba?
Hm...
Bez sensu.
Się zastanawiam po kiego w takim razie dajesz takie dno?
:-)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2014-01-18 13:34:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trochę nieporozumień się wkradło, być może mało wyraźnie mówię, zbyt emocjonalnie.

To nie jest samokrytyka. Ja jestem ze swojego zdjęcia zadowolony, bo to mój max, taki w miarę przyzwoity poziom portalowego zdjęcia. Inaczej, lepiej robić zdjęć nie będę, więc jestem z siebie i ze swojej pracy zadowolony.
Tak więc Babajago nie krytykuję swojego zdjęcia, tylko fakt że takie zwykłe zdjęcie jest nazywane polecaną fotografią. Nie krytykuję także Waszego gustu, bo to zdjęcie nie ma ani jednej polecanki, tak więc to nie głosami Was widzów trafiło do Vox Dei.

Chyba że mylnie interpretuję funkcję Vox Dei. Jestem (byłem ?) przekonany, że funkcją Vox Dei jest promowanie najlepszych fotografii, pokazywanie czym jest fotografia. A wychodzi na to, ze funkcją Vox Dei jest polepszanie nastroju statystycznego użytkownika i budowanie samozadowolenia.

Macie rację, że krucjata przeciw wypaczaniu funkcji Vox Dei na przykładzie własnego zdjęcia może wyglądać idiotycznie, ale prowadzona na przykładzie zdjęcia innego użytkownika byłaby już nieprzyzwoita.

Może jestem marzycielem, ale jestem przekonany, że portal fotograficzny nie musi być miejscem, gdzie komercja spycha sztukę w kąt, by dać miejsce tańcom na lodzie.

fotografia cyfrowa
gospel
fotografia cyfrowa
2014-01-18 14:32:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:))

http://www.youtube.com/watch?v=U2JGZq2bJqQ
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa