fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Brak pierścienia przysłony w obiektywach
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2006-12-01 23:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak się rozglądam za obiektywami i zauważyłem (na przykładzie Nikkora), że często i gęsto nie mają one pierścienia przysłony. Dlaczego producenci stosują takie rozwiązanie?? Chyba łatwiej i wygodniej jest ustawić przysłonę z obiektywu niż z aparatu...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-12-02 00:06:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
latwiej z body, zwlaszcza w nikonach, gdzie jest oddzielne pokretlo pod palcem wskazujacym do tego celu sluzace....:-)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-12-02 02:28:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyzwyczajenia z manualnych lustrzanek i szkieł? ;))

W Nikonach rzeczywiście bardzo przyjemnie operuje się pokrętłem ustawienia przysłony. Łatwo się człowiek przestawia ;)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2006-12-02 09:19:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, można to nazwać przyzwyczajeniem :] A gdybym kupił D80 a do niego Tamrona z pierścieniem przysłony to jak taki układ będzie funkcjonował??
fotografia cyfrowa
dzx
fotografia cyfrowa
2006-12-23 23:17:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prawdopodobnie BODY zgłosi Ci error po ustawieniu pierścienia przysłony na wyższy stopień niż najmniejsza wartość przysłony. Tak przynajmniej jest w moim przypadku, posiadam d80 + nikor 28-105 /f3,5-4,5 (od analoga N80). W przypadku ruszenia pierścienia przysłony z wartości "default" 3,5 po wyłączeniu blokady i ruszeniu pierścienia na np. f11 zgłasza error, podobnie było w N80. Tak więc, pozostaje Ci nie ruszanie tego pierścienia ;-) i obsługa manetkami, która tak naprawdę jest intuicyjna i szybko się do tego można przyzwyczaić. Sądzę że niektóre body posiadają obsługę tej opcji nie wiem, tzn. przekazywania do body informacji o rozmiarze przysłony poprzez pierścień przysłony na obiektywie, może F5.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa